zakládám MUZEUM ohýbaného a historického nábytku

výstavy, muzea, knihy, časopisy, filmy, hudba.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Muzeum nábytku
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. pro 2011 23:39:22

zakládám MUZEUM ohýbaného a historického nábytku

Příspěvek od Muzeum nábytku »

Ahoj.
Zdravím všechny, je Vás tady docela hodně.
Jsem zde nový, na klubových forech jsem jako doma, ale téma byli zatím jen auta 1:1.
Snad Vám nebude vadit vložení informace o mém projektu.
Třeba někoho z Vás informace potěší, ale aby jste si nemysleli, že jsem zde jen kvůli tomu.
Jsem sběratel už od dětství, sbíral jsem známky, mince, papírové modely které jsem lepil ABC, kovové modely (bburago, matchbox, atd...), má profese restaurátora historického nábytku mě dovedla ke sbírání nábytku.

Začal jsem tedy sbírat ohýbaný nábytek (v roce 2002), který se začal masově vyrábět díky neúnavné trpělivosti pána Michaela Thoneta a to, před druhou polovinou 19.století.
Během dalších 100 let zaplavil svět nábytek z ohýbaného dřeva, vzniklo dalších, skoro 40 firem vyrábějících tento sortiment, některé firmy byli obrovské, měli 1 až 6 továren.
Dnes se tento nábytek dál vyrábí, snad znáte firmu TON, L.A.Bernkop, Thonet atd...

Má sbírka dnes sčítá 123 kusů a už od Března pracuji na založení MUZEA, jakož to neziskové organizaci o.p.s.

Momentálně hledám vhodné prostory, vytipoval jsem si město Krnov či Opavu.
Další informace lze najít na našich nových webových stránkách - http://www.sspv-renova-ops.cz

Možná si říkáte, hmm, zajímavý , ale co s tím ?
Pokud někdo z Vás někdy něco budoval, ví, jaká je to dnes mravenčí práce.
Člověk se chytá každého nápadu, tak jsem se pustil do rozšiřování informací mezi sběrateli.

Kdo ví, co mi to přinese, nové nápady, nové přátele, informace, za cokoliv budu rád.

Děkuji František Tomčala ml.
604 340 040
Odpovědět

Zpět na „Kultura“