Vltavín cena ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

Pazour60 píše:Tak, tak, ježouři jsou frajeři, valounek je podle mě na drahokamový brus nebo glyptiku( snad jsem to napslal správně), je to takový znásilněný. Co stvořila příroda, má zůstat, tak jak je 8-)
na ježky musíte hoši do Besednice,ale i valounek má svou krásu,hlavně vlastoručně najitej :whistle:
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

praxus píše:Cca 38 -45 000 ??Ale je pravda že okruh lidí co to zaplatí moc není.Já viděl minulý rok 160 gr moravu stav stejný zhruba a nakonec šel pod 60 000 i když nálezce chtěl co já vím 120 000. Tak prostě i když tu cenu asi měl (přeci jen 160 gr je pěkná raritka )tak 120k bylo víc než si kdo mohl dovolit.......
Za 160ku bych dal i mnohem víc... Tento co jsem dal fotky ale nedosahuje takové kvality aby měl cenu 750/g... Děkuji ale za tip!
Naposledy upravil(a) Sberatel dne ned 15. úno 2015 19:43:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

koiko píše:je pěkný, ale je to valoun - asi stojí víc, ale mne svým kouzlem víc dávají ty paprskové. rozčepejřené viz. první příspěvek v tomto vlákně /6 stran zpět/ nebo tento je pro mne vrchol luxusu.
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... KCPcb6gMAB
V ocenění kamenů se nevyznám, ale jako laikovi se mě prostě líbí více tyto kameny.
Jasně - ježaté kameny jsou mnohem více ceněny! O tom žádná! Nechápu ale kupříkladu proč se tak moc rozšiřuje fotka viz. odkaz na google... Ten kámen není vůbec hezký (v mých očích) a viděl jsem tisíce mnohem hezčích kamenů.
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

drak66 píše:Je pěknej,ale Vrábče je známé a našlo se tam mraky vltavínů, samo,že různých kvalit,takže s cenou bych šel na polovinu odhadu praxuse,ale i to se mi zdá na Jížní čechy dost.Já si tipnu 15-17 tisíc.možná i mín,nebo víc,záleží jak prachatej se najde zájemce.
Ano je to valoun, ale kdo zná situaci na Vrábči - ví, že váhově je to na lokalitu extrém. A zas takový mraky se tam toho nenašlo - jsou tam ve vrstvě tak málo zastoupeny, že se člověk nadře než nějakej najde....
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13898
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Koiko »

Sberatel píše:
koiko píše:je pěkný, ale je to valoun - asi stojí víc, ale mne svým kouzlem víc dávají ty paprskové. rozčepejřené viz. první příspěvek v tomto vlákně /6 stran zpět/ nebo tento je pro mne vrchol luxusu.
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... KCPcb6gMAB
V ocenění kamenů se nevyznám, ale jako laikovi se mě prostě líbí více tyto kameny.
Jasně - ježaté kameny jsou mnohem více ceněny! O tom žádná! Nechápu ale kupříkladu proč se tak moc rozšiřuje fotka viz. odkaz na google... Ten kámen není vůbec hezký (v mých očích) a viděl jsem tisíce mnohem hezčích kamenů.
:lol: :lol: :lol: je to proto, že při zadání "vltavín" vypadne mezi prvníma - proto. 100x radši bych šáhl po ježku, než po valounu.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

Tak to praxus tipl správně,já se ti přiznám,že bych za něj nedal,ani desítku,ale když ty prachy máš a myslíš,že je to dobrá investice,proč ne :violin: Je pravda,že se zatím,tady ty větší moc neobjevují,ale v pátek jsem mluvil na poli s odborníkem co je sbírá a odkazuje na literaturu Kučírka,že vltavínů,ted nevím jestli Slavče,či vrábče,se tam vytěžilo X stovek kilogramů a je jich ve sbírkách mraky.Takže ty ceny se mi zdají šílený 750kč za g.a vejš.No já tomu nerozumím,jen co slyším.Došli jsme k tomu,že jsme se bavili o jihočeských vltavínech,že se ve Vrábčích dalo na poli najít 100kousků,za půl hodiny,tak povídal,že nějakej traktorista,jich tam mněl celej pytel. :violin: Tak nevím,jako jasně kvalita atd.Ale jako to bylo dřív,dnes je vzácnost najít vůbec nějakej,Borec z Jaroměřic co naně chodil do štěpánovic mi povídal,že nacházel 7 kousků za 2 h,dnes to nenajdeš za rok ;-) .Já beru vše s rezervou,slyšel jsem hodně vltavínářskejch pohádek,jak jeden šel a kopnul do hroudy a vypadl na něj 100 gramove a málem si zlomil palec :D
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

drak66 píše:Tak to praxus tipl správně,já se ti přiznám,že bych za něj nedal,ani desítku,ale když ty prachy máš a myslíš,že je to dobrá investice,proč ne :violin: Je pravda,že se zatím,tady ty větší moc neobjevují,ale v pátek jsem mluvil na poli s odborníkem co je sbírá a odkazuje na literaturu Kučírka,že vltavínů,ted nevím jestli Slavče,či vrábče,se tam vytěžilo X stovek kilogramů a je jich ve sbírkách mraky.Takže ty ceny se mi zdají šílený 750kč za g.a vejš.No já tomu nerozumím,jen co slyším.Došli jsme k tomu,že jsme se bavili o jihočeských vltavínech,že se ve Vrábčích dalo na poli najít 100kousků,za půl hodiny,tak povídal,že nějakej traktorista,jich tam mněl celej pytel. :violin: Tak nevím,jako jasně kvalita atd.Ale jako to bylo dřív,dnes je vzácnost najít vůbec nějakej,Borec z Jaroměřic co naně chodil do štěpánovic mi povídal,že nacházel 7 kousků za 2 h,dnes to nenajdeš za rok ;-) .Já beru vše s rezervou,slyšel jsem hodně vltavínářskejch pohádek,jak jeden šel a kopnul do hroudy a vypadl na něj 100 gramove a málem si zlomil palec :D
Nene, já psal, že nedosahuje takové kvality aby měl cenu jak psal Praxus... Ono navíc není Vrábče jako Vrábče... tohle je Vrábče pískovna (ne ze začátku pískovny, jak se stal kdysi ten smrťák - tam byly ježci).
Všechny jihočeský lokality poskytly kvantum krásných kamenů - některé lokality méně, některé značně více. Z těch stovek kil ale je jen zlomek kvalitních a navíc třeba i velkých kamenů. Největší procento z těch "stovek" kil byl tzv. průměr, který povětšinou skončil v brusech, špercích atd... A co se týká odborníků... někdy člověk žasne, kdo se "vydává" za odborníka (nehodnotím konkrétního sběratele, kterého jste potkal).

Co se ale týká historky "kopnutí do hroudy" - takové se opravdu staly. Schválně si někde najděte historku, jak se našel největší nalezený vltavín :lol:
Uživatelský avatar
praxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: pon 29. zář 2014 16:54:58
Bydliště: salám vysočina

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od praxus »

Jo ten zmrzlej krtek jo .... ;-)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

vím :D ,tam u státní ve Slavicích.
Uživatelský avatar
ameťák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 20. led 2011 4:18:24

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od ameťák »

no pokud není štíplej jak říkáš , tak v dnešní době se pohybuje cena vltavínu nad 30g okolo 500 kč-1000 kč za g .Vím že se tu budou lidé ohrazovat ale je mi to jedno .Rozdíl mezi Moravskými a Českými sice je , ale rozhoduje váha a kvalita .Ty některé odřeniny z Moravy které sice maji váhu ale ne skluptulaci nejsou tak hodnotné cca 40 - 100 kč za g . Hezký den Ameťák
Odpovědět

Zpět na „Minerály“