Vltavín cena ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat na cca cenu takového vltavínu. Má 32g. Mohu zaslat i více fotek

Děkuji
Přílohy
v4.jpg
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

pěknej kousek,ale neznám lokalitu a musel bych si ho podržet a pořádně prohlídnout.Dle světle zeleného průsvitu a skulptace tipuji na jižní čechy.Jelikož má pěkně velký ůhoz,podle toho co vidím na fotce,tak bude většinou sběratelů zařazen mezi šperkové,vhodné na broušení,tím by byla cena nižší.U Jihočeských vltavínů takto velikých se pohybuje cena kolem 100kč za gram,u moravských je to jednou tolik,ale ty jsou tmavě zelené.No nevím,jak jsem ,už psal,záleží na lokalitě,stavu,velkosti a hlavně na poptávce.Pokud lokalitu neznáš tak je to k ničemu.
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Jižní čechy, chlum
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Ještě nějaké fotky, ono si nejsem jistej jestli je štíplej nebo ne ale vypadá to spíš jako by byl žárem roztavenej na jedné straně je to takové hladké
viz. fotky co jsem ještě udělal
http://postimg.org/gallery/w3brdloq/7714129d/
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

Chlum je jedna z nejznámějších Jihočeských lokalit.Na tuto lokalitu celkem velkej kousek,ale,je škoda,že je štíplej,což nic nemění na jeho kráse,jak povídám,jelikož z této lokality je jich hodně,tak cena,jak jsem psal.Pár vltavínářů mi vyprávělo,že se tam a v ostatních známých,jihočeských lokalitách ,nacházelo kolem 100kousků za hodinu,ale samozřejmě od 0,2g do 3g,takto velké občas,jenže to je 20let zpátky,dnes to je jinak ;-) Já osobně,kdybych ho vlastnil a chtěl se ho zbavit,tak pod 100kaček bych ho nedal,ale otázka je ,jestli by byla poptávka.U moravskýho by ten ůhoz,ažtak nevadil,protože je to většinou polní sběr,tak se s ním počítá.Jihočeské se i kopou. ;-) Každopádně,jich ubývá a proto jsou čímdál vzácnější.Pokud love nepotřebuješ,tak nespěchej ,chleba to nežere a nevíš,kdy se ti poštěstí podobný najít. ;-)
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Super, dík za odpověď sice si myslím že štíplej není ale to se asi fakt z fotek posoudit nedá :) Nějakou chvilku si ho teda nechám :D
Uživatelský avatar
coldfire
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24. lis 2014 14:38:15

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od coldfire »

Kolik za tenhle je to luxusní tvar 1,8g lokalita vrábče jižní čechy
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=54D62197
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Koiko »

Drak ti tu nastínil ceny moravských i jihočeských vltavínů - cenu ti zde nikdo neřekne přesně. Na to ti odpoví profi web, který vltavíny vykupuje
http://top-minerals.com/informace/vykup-vltavinu/27
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

coldfire píše:Kolik za tenhle je to luxusní tvar 1,8g lokalita vrábče jižní čechy
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=54D62197
Pěknej je,ale takto malých,jihočeských je spousta.Vrábče jsou,také dost známé.Co vím tak se prodávají kolem 50kč za gram,tak ,když to přeženu,bys mohl dostat za něj max.200kč,ale pochybuji.Tím myslím od nějakého vltavínáře,jinak ti co vykupují vltavíny na kšeft dávají mnohem méně,někde jsem četl asi 30k/g.Jinak nejkrásnější a taky nejdražší jihočeské vltavíny,jsou z Besednice.No já,tomu,až tak nerozumím,protože to není můj hlanvní koníček ;-) Všeobecně,ale platí-čím větší,tím dražší v přepočtu na gram.
Odpovědět

Zpět na „Minerály“