Vltavíny

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbusak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. bře 2018 12:59:55

Vltavíny

Příspěvek od Barbusak »

Ahoj, našla jsem doma na půdě 3 vltavíny.Jeden (největší) váží 56,96 gramu a je ve tvaru kapky.Prostredni váží 28g a nejmenší 20g.Naleziste neznám.Vltaviny bych chtěla prodat (dohromady nebo zvlášť, to je jedno) ale vůbec nedokážu odhadnout cenu.Je tu někdo kdo by byl schopny je nacenit ?:) Případně poradit kde prodat ? Nechci jít do výkupu, cenu strašně srazí.A navíc se v tom vůbec nevyznám.Predem díky a prikladam fotky :)
Přílohy
Prostřední
Prostřední
Největší
Největší
Nejmenší
Nejmenší
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Vltavíny

Příspěvek od Koiko »

tyto budou jihočeské - možná Beseda, Chlum ....
Zkus nějaký aukční portál, cena je podle toho, zda jsou celistvé /neuražené kusy, dle váhy .../ Drákula, nebo Ďjůk by ti k tomu mohli napsat více.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavíny

Příspěvek od drak66 »

Zdarec,vypadají luxusně,největší kapka a prostřední nepoškozené a ten nejmenší nevím,nafot ho ze všech stran,takto vypadá,že je to přeražená kapka.Jsou jihočeské,z Besednice určitě nebo z Jakule.Je škoda,že neznáš lokalitu a alespon rok sběru,ale bez problémů je prodáš,třeba na burze v Tišnově.Já sbírám jen Moravu,ale pár jihočeských také mám. vltavíny zásadně nekupuji,už jen kvůli tomu,že nevím lokalitu odkud jsou/dnes nemůžeš nikomu věřit/ a rok sběru,což je pro mne důležité.Co si najdu,to je jistota a každý vltavínek má svůj rodokmen.No ceny jsou různé,záleží jak padnou nějakému sběrateli do oka, tyto vypadají luxusně,ale pokud ho nemám v ruce,tak nemohu nijak moc hodnotit.Jsou tu jiní a lepší odborníci a určitě ti svůj názor sdělí,ale já napíšu svůj laický odhad.Největší 56,96g je luxusní kapka,nádhernej kus- podle mne cena kolem 30litrů víc,už jen kvůli váze a skulptaci,druhej 28g je též nádherný ,váha na jihočeský je dobrá,cena tak 5-6 tisíc,a ten třetí 20g nevím jestli je poškozen,je to neůplná kapka,pokud poškozen není tak tipuji 3až3,5 tisíc,ale než je střelíš,je potřeba si zjistit ceny a s prodejem se neunáhlovat.Napiš sem mail a nebo na áčko a určitě se ti někdo ozve.Jinak obecně platí,že jihočeské se prodávají od 50kč za g a Moravké od 250kč za g.To je odemne vše.Zdraví a hodně štěstí v prodeji přeje drak66
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavíny

Příspěvek od drak66 »

nabídni je na -sběratel com. za to nic nedáš ,ale,jak jsem psal,je potřeba neskočit na první nabídku, mohlo by tě to mrzet.Kdyby záleželo na mně,tak si je ponechám,vltavínů ubývá,cena stoupá a prodat je můžeš vždycky,pokud nutně nepotřebuješ prachy. :whistle:
Uživatelský avatar
Barbusak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. bře 2018 12:59:55

Re: Vltavíny

Příspěvek od Barbusak »

Děkuji moc, poškozený by neměl byt ani jeden.Děkuji moc za zhodnocení a ocenění !:) jinak email je karcerna@seznam.cz v případe, že by měl někdo zájem :)
Uživatelský avatar
Barbusak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. bře 2018 12:59:55

Re: Vltavíny

Příspěvek od Barbusak »

Nejmenší Vltavín foto
Přílohy
image.jpg
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavíny

Příspěvek od drak66 »

tak je celej,takže ,vše pěkné kousky.
Odpovědět

Zpět na „Minerály“