V - Pražské groše...zase.....

soukromá inzerce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bigger
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: ned 21. lis 2010 15:17:03
Kontaktovat uživatele:

V - Pražské groše...zase.....

Příspěvek od Bigger »

A zase budu nabízet za pražáky jakýchkoli panovníků střírbné mince : Ferdinand I. , II., - denárky, Marie Terezie - mědáky, František I. - mix ( stříbro i měď,vše dobrý stav) FJI. - mix ( to samé ) , Leopold i. - stříbro.....atd....Na požádání zašlu i skeny.......Či odkoupím po domluvě.....peněz je zatím dost........ :lol: ;)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Pražské groše...zase.....

Příspěvek od Koiko »

ahoj, trochu mimo, ale také se týká pražáků. Nezkoušel jsi v podobném duchu připravit katalog na PG, když tě tolik berou ??? Toto je jen nástřel, který jsem zkoušel, takže nějaké informace tam nesedí, tak na to moc nekoukej jako odborník na PG. Myslím to zpracování atd.
skenovat0001.jpg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
lcap
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte 19. led 2010 18:37:13

Re: Pražské groše...zase.....

Příspěvek od lcap »

koiko píše:ahoj, trochu mimo, ale také se týká pražáků. Nezkoušel jsi v podobném duchu připravit katalog na PG, když tě tolik berou ??? Toto je jen nástřel, který jsem zkoušel, takže nějaké informace tam nesedí, tak na to moc nekoukej jako odborník na PG. Myslím to zpracování atd.
skenovat0001.jpg
Teda klobouk dolu.Nemam slov , nádherně zpracovaná sbírka.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: V - Pražské groše...zase.....

Příspěvek od Koiko »

JJ, Ale bohužel to byl jen pokus, studium PG je fakt složité a co se týká složení materiálů , resp. složení stříbra použité při ražbě byl fakt porod. Každý panovník to měl jiné, spíše horší, více se šidilo na množstevním podílu stříbra - a to měla být věčná mince .... Ono i za jednoho panovníka byl již patrný rozdíl a bylo by složité dohledávání, ale pokud někdo zpracovává pouze PG, tak asi má všechny dostupné materiály a pokud by ke každé variantě byl zpracován takový přesný popis tohoto NÁSTŘELU - to by byla bomba !!!!
Pro mne však zcela nereálné, ale pokus dobrý....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Bigger
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: ned 21. lis 2010 15:17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: V - Pražské groše...zase.....

Příspěvek od Bigger »

Koiko..... :shock: ....fakt čumím, to sis pěkně vyhrál...Nápad je to fakt dobrej a i to tvé spracování se mi líbí. Jak jsi sám nastínil, PG je běh na dlouhou trať a né vždy je vše jednoznačné, třeba to složení a obsah stříbra v groši, nebo jednoznačné určení varinty či označení kvality....
Ale jak jsem už řekl, supr práce!
K tvé otázce, zda jsem nezkoušel připravit katalog PG.....Nejsem ještě připravený.... :lol: :lol: :lol: :evil:

A teď k podstatě tématu. Přikládám pár přebytků jako snahu nalákat na výměnu....myslím, že je ještě z čeho vybírat.....malá ochutnávka..... ;)
Přílohy
IMG_6801.JPG
IMG_6802.JPG
IMG_6805.JPG
IMG_6806.JPG
IMG_6807.JPG
IMG_6808.JPG
IMG_6810.JPG
Uživatelský avatar
Bigger
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: ned 21. lis 2010 15:17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: V - Pražské groše...zase.....

Příspěvek od Bigger »

Dal jsem je všechny do kupy, takže přebytky jsou na : http://grossi-pragenses.webnode.cz/prebytky-minci/
Odpovědět

Zpět na „Inzerce“