Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

Expedice Apalucha "Poklad Byzantského kupce"
Pravděpodobně jedna z posledních expedic, kterou pořádám, ale pokud by někdo měl zájem na tuto tradici navázat - rád pomůžu a samozřejmě se i rád zúčastním. A pokud se nikdo nepřihlásí, tak mě asi nic jiného nezbude, než jít do toho znovu.
Termín 30.6 - 2.7
V únoru se dozvím svůj termín na lázně, tak doufám, že se netrefí do toho vybraného - Expedičního víkendu

Účastníci expedice:
Koiko, Kačenka
Tele, Vojta, Lada
Kabido, Sam, Seb + Mila ??
Pazouři
Jarek & Lenka

co se účasti týká - očekávám složení jako vloni.
Budu potřebovat znát opět jako vloni jména dětí pro pamětní medaili /nechám opět vytvořit/ - čím dřív, tím líp ...

Dále zajistit:
pingpongáč /radši 2x/+ lžíce, kůže na krk k přívěšku, zkumavky na pyropy min. dle počtu dětí- Kabido
pytle - Tele
tenisák, plechovky - Jarek s Lenkou
pamětní plaketky, pamětní list, kupecký poklad, provázky s bonbóny, 5x přívěšek s granátky, mapa pokladu, granátkový štěrk - 2 pytle - Koiko
drobnosti - Pazour

Místo konání
Můžete být ubytování dle dispozic v kempové chatce, nebo ve stanu v ATC Chabařovice./předpokládám, že je potřeba si včas zarezervovat, hned poté, co se shodneme na termínu .../
http://www.autokemp-chabarovice.cz/?utm ... gn=dokempu
případné dotazy:
recepční pí.Berková 606 126 253
správce p.Bret 721 254 117

Zde něco ke stažení pro děti
http://www.uloz.to/x5znmmh/muj-zalesacky-zapisnik-pdf

Pátek - příjezd, ubytování
Sobota - dopol. Akce Pyrop /předem nasypeme štěrk na okraj rybníka, co mám připraven/a děcka si mohou rýžovat české granátky, odpoledne - velké dobrodružství s příběhem - "hledej poklad Byzantského kupce" /dojezd na lokalitu cca 15 km/ viz spodní část příspěvku,
Celé soutěžní odpoledne bude cestou na lokalitu podél Labe na ciklotrase, aby se děcka zabavili.
skoky v pytlích
trasa na čas přes překážky s pingpong. míčkem na lžíci
běh s nafouklými míčky mezi koleny
hod na cíl
běh na 100 metrů
namotávání provázku s bonbónem na jazyk bez použití rukou
večer
vyhodnocení soutěží - opět dáme všem stejně připravený balíček, jako vloni - za účast, ne za místo.
stezka odvahy
Neděle - Ukončení Expedice "Poklad Byzantského kupce", popř. ještě hledání detektorem a cesta domů.

S sebou každý
rýžovací pánev - nebo stačí talíř, spray na klíšťata, něco pro děcka do balíčků, případně detektor, dobrou náladu

Letošní akce "Hledej poklad" bude pojatá na téma "Poklad Byzantského kupce".
runový kamenný žeton
runový kamenný žeton
skenovat0001.jpg
Při jednom z výzkumů, přistrčím k jedné z koster z nějakého srolovanou mapu a následně toto odfotím a to bude celý základ našeho malého dobrodružství. Vydáme se spolu po stopách byzantského kupce, který zde na severu chtěl dělat obchod a za záhadných okolností zemřel. /foto kostry/ - zajistím
Po důkladném studiu mapy a následného rozboru dojdeme k názoru, že se jedná o zakreslenou část povodí Labe a toto konkrétní místo leží v Čechách. Tato mapa je předkreslená na kůži, kde byly následně pracně vypálené veškeré linky do mapy, aby i po dlouhé době byly čitelné. Na této mapě nás jistě zaujme cesta podél Labe, kterou půjdeme po stopách našeho kupce, a která nás provede úzkou roklinou na místo, kde se nachází pravděpodobně místo obchodování. Místo je pro obchod velice výhodné - poblíž řeky, kde se bohatí kupci plavili, aby vydělali směnným obchodem nějaký ten majetek, nebo také mohli pomocí povozů jet po břehu řeky, kudy vede cesta. U východu z rokle se před námi otevře louka, na které jsou trénovaným okem viditelné odkopané dva valy, které měli toto mírumilovné místo bránit před případným napadením a okradením, nebo snad dokonce zabitím kupců. Projdeme snad kdysi bývalým tržním centrem, kde náš byzantský kupec zcela jistě byl, protože jej zanesl do mapy a označil jej Perunem. Nad hlavou Peruna jakoby se vznášela svatozář, ale po příchodu na místo zjistíme, že se jedná o ohromnou masu navršených valů ve dvou řadách, které se postupně z navršených /směrem k louce/ stávají valy odkopané.
Dále by nás mělo zaujmout, proč je na mapě zakreslená také strážní věž - asi pravděpodobně jako orientační bod, ale - kdo ví ... Při myšlence, že zabitý člověk svírá mapu, značí to, že pro něj byla jistě důležitá. A důležitá místa na takových mapách byla zakreslena dvojmo a zde se přímo v centrální části mapy vyskytuje detail jednoho menhiru a nějakých značek u něj. Co to znamená ???
Že by tento Benátský kupec tušil svůj brzký konec a něco málo ze svého pokladu na ono místo uschoval ??? Snad se nám společnými silami tuto záhadu Benátského kupce přeci jen podaří rozluštit a tím přijít věci na kloub.
Příloha DSC01134.JPG je dlouhodobě nedostupná.
Studiem map jsme došli k názoru, že by se asi mohlo jednat o toto konkrétní místo.

Po rozluštění záhadného nápisu, který patrně naznačuje směr a vzdálenost od menhiru bude následně odborně vyzvednut poklad, který bude uložen přesně v místě zakresleném na mapě. Děti se budou moci podívat, jak se tvoří sonda, provádí se měření spolu s nabíráním dat nálezových okolností. Toto vše si bude dokumentovat archeolog Jindra, který by se měl též zúčastnit vyzvednutí pokládku - nebo budou postačovat pouze nálezová data ?? :) :)
Část pokladu tohoto byzantského kupce vytvořil kolega, který dělá kopie pro muzea. Tyto repliky jsou opatřeny miniaturní značkou.
Nový Prezentace aplikace Microsoft Office PowerPoint.jpg
Děkuji restaurátorovi Teplického depozitu za výrobu replik. /každá replika je opatřena značkou/
Děkuji restaurátorovi Teplického depozitu za výrobu replik. /každá replika je opatřena značkou/
Ještě chybí 3 věci napatinovat.
Darem jsem získal pro tuto výjimečnou akci také "zlaté" předměty od kolegy a kamaráda Petra Němčanského - jde samozřejmě o kopie.
doplněno kousky od kamaráda a kolegy Petra Němčanského, kterému tímto děkuji
doplněno kousky od kamaráda a kolegy Petra Němčanského, kterému tímto děkuji
Bude se to líbit ???
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

novinky
- zítra budu objednávat chatky - jsou 4 lůžkové... Kdo chce chatku zamluvit ??? - napište mě sem - já to pak zajistím a následně to tu zase promáznu. To, co již nebude aktuální - budu editovat do prvního příspěvku, ať je vše pohromadě...
Předpokládám rozdělení chatek /zamluveny 3 chatky/
Kabídka - chatka zamluveno 1x - zařízeno
Telátka - chatka zamluveno 1x - zařízeno
Pazouři - stan
a já s Katkou si asi vezmem společně s Jarkem & Lenkou - chatka zamluvena 1x - zařízeno

- nechávám vytvořit keramickou nádobu do které bude uložen poklad, aby datačně seděla +- ;-)
- u správce jsem si vyjednal rozsypání štěrku s č.granátky u rybníka
- může někdo zajistit šipky ??
- pokud by měl někdo zbytečnou repliku do pokladu a tím navýšil počet, byl bych rád ...
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kabido
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3186
Registrován: pát 01. dub 2011 6:46:44
Bydliště: Třebíč

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od kabido »

zatím jich je 10
Přílohy
20170131_181151.jpg
XP DEUS a GARRETT pro-pointer bez něho to nejde
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

Součástí areálu kdo nekoukal na mapu jsou rybníky - tak děcka plavky s sebou /podle počasí/
Termín lázní se s termínem expedice nekreje, takže bez problémů. Právě jsem posílal objednávku na výrobu medailí - příští týden se dozvím co a jak /výrobce je mimo republiku/
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

Pazour60 píše:Tuhle jsem kopl nějaký kolca :lol: , tak je dávám do pokladu :dance:
tématicky mimo poklad, ale jako na házení do ešusu /hod na cíl/ dobrý/ :)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kabido
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3186
Registrován: pát 01. dub 2011 6:46:44
Bydliště: Třebíč

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od kabido »

Pazour60 píše:No tak teda na pupendo :tama:
jauuuu :doh:
XP DEUS a GARRETT pro-pointer bez něho to nejde
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

Dokončeny a schváleny grafické návrhy. Plaketka bude oboustranná.
medaile-akce-pyrop-2017-lic-ho.jpg
medaile-akce-pyrop-2017-lic-kl.jpg
medaile-akce-pyrop-2017-rub.jpg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Koiko »

mám i byzantské follisy, ale ty se blbě kreslí na pérovku ... tak jsem zvolil koníka. Děckám to stejně bude jedno.- Jak jsi napsal - byl to kupec a kšeftoval se vším ... dokonce i s hřivnou z doby bronzové :) ;-)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Tele
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1764
Registrován: úte 06. lis 2012 22:00:16

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od Tele »

Tak to je super :clap:
Uživatelský avatar
kabido
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3186
Registrován: pát 01. dub 2011 6:46:44
Bydliště: Třebíč

Re: Expedice Apalucha 2017 - Poklad Byzantského kupce

Příspěvek od kabido »

Paráda už aby to bylo.
XP DEUS a GARRETT pro-pointer bez něho to nejde
Odpovědět

Zpět na „Detektoráři a naši nejmladší“