Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Other - meetings, detectors, ...
Uživatelský avatar
meverick01
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. čer 2014 18:17:09

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od meverick01 »

Ahoj Moc všem děkuji jsem Moc nadšený. Měl sem z toho velký strach že vozíky bude stále pípat, ale naučil sem se aby nepípal.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od msf »

šahin píše:Rešpekt! Síce som starý žgrloš, ale tieto veci sú iný level. Ale plne súhlasím s tým američanom msf. No, ale ako pozerám, vy máte koruny a my eurá. tak to je škoda.
:)), milý Tonko, vaše Euro je plně konvertibilní měna, Nevím sice, kolik si ta sviní díra Komerční banka strhne za konverzi a jiné poplatky, ale platit v Eurech lze i u nás:). Jinak je vědecky i experimentálně dokázáno, že i ruské děvočky za Euro podávají podstatně lepší výkon než za ty jejich Mickey Maus dolary - rubly. Ty Bejku! :jirka: :jirka: :jirka:
Uživatelský avatar
Tonys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 24. dub 2013 11:23:56

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od Tonys »

Pro msf. S tou cílovou částkou je to trochu problém. Spíše bych to viděl tak a probírali jsme to ze všech stran, že budeme odkázáni na to kolik se vybere. A potom teprve vozík realizovat. Samozřejmě už máme nějaké tipy, dokonce i vozík vyrobený na zakázku. Cenové rozmezí vozíků je na trhu velmi pestré. Od 20.000 klidně až do půl miliónu. Je podle mne nesmysl zadat cílovou částku a čekat jestli se vybere. Jsem přesvědčen o tom, že tato sbírka osloví jen naší hledačskou komunitu. Takže je to celkově dost oklešťené. Co se týče formy příspěvku , tak ten je jasně daný. Shromažďování finanční prostředků na předem stanoveném účtě. Ne jinak. Postih za nedodržení povolení je nemalý. Potvrzení o přijetí daru jsme samozřejmě schopni vystavit, ale je nám to takhle k ničemu. A taky přijetí daru "adresně" je neprůhledné. Proto je mnohem lepší zřídit transparentní účet, kde každý může vidět pohyb na účtě a kam a na co byly finanční prostředky využity. To asi jen tak v kostce. Díky
Předseda HHP Hledači historie Pardubicko . Xp Deus/Garrett Pro - Pointer
Uživatelský avatar
Tonys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 24. dub 2013 11:23:56

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od Tonys »

Vážení přátelé,
tak nějak na rychlo jsem spíchl video, aby jste měli alespoň nějakou představu o tom jak to ten Vláďa vlastně dělá.Omluvte kvalitu,jsou to přece jen polní podmínky. :)
https://youtu.be/psqnV6pwasY
Předseda HHP Hledači historie Pardubicko . Xp Deus/Garrett Pro - Pointer
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od drak66 »

Tonys píše:Vážení přátelé,
tak nějak na rychlo jsem spíchl video, aby jste měli alespoň nějakou představu o tom jak to ten Vláďa vlastně dělá.Omluvte kvalitu,jsou to přece jen polní podmínky. :)
https://youtu.be/psqnV6pwasY
:o :clap: :clap: :clap: :clap: to je mazec,máš můj obdiv a čumím jak blázen,proto milerád přispěji,zatím stokorunou,ale do zejtra to nestihnu,tak během příštího týdne.No sbírka trvá do března,tak dál se uvidí :D
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od msf »

Tonys : proč adresně? Je to tak, že každý ( a málokdo to ví a dělá ) může sám rozhodnout, komu ze svých daní přispěje adresně a přímo, tedy bez nenažrané tlamy státu a povalečů. Jen je k tom u nutná administrativa. Není to moc, co může každý takto věnovat a legálně odepsat ( i zaměstnanec !) , ale proč to nedělat. Příkladů, kdy naše daně jdou hovadům vidíme denně dost. Většina sbírek to nabízí sama - potvrzení.
To jen na vysvětlenou:)

U fyzických osob je možné odečíst si dary, pokud jejich úhrnná hodnota dosahuje dvou procent z příjmů, nebo je to za rok minimálně tisíc korun. Maximálně lze odepsat deset procent z daňového základu.

Pokud dárce podává daňové přiznání sám, zapíše hodnotu daru do příslušného řádku formuláře a doklady, které potvrzují poskytnutí daru, přidá jako přílohu daňového přiznání.

Pokud vyúčtování daně z příjmů provádí zaměstnavatel, musí mu dárce předat doklady o poskytnutí daru nejpozději do 15. února následujícího roku. A zaměstnavatel je do vyúčtování zahrne podobně jako například doklady o úrocích ze stavebního spoření nebo penzijního připojištění.

Potvrzení o daru musí obsahovat základní údaje, ze kterých je evidentní, kdo je příjemcem, jaká je hodnota daru, jaký je účel, k jakému byl poskytnut, nesmí chybět datum darování.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/dar-si-muzete-o ... viteze_hru
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od drak66 »

i tak se to dá vyřešit Martine,ale tyto odpisy jsou dobré pro tebe-firmy,nebo živnostníky co mají pořádný obrat a rozhodnou se darovat větší částku,záleží co je pro firmu priorita,jestli auto pro šefa,nebo invalidní vozík,jelikož na odpisy se musí vydělat,aby bylo co odepisovat-každopádně mnohem lepší než to rvat do našeho vylízaného státu-to můžeš ty prachy hodit rovnou do kanálu,nebo cigošům,či uprchlíkům.Na nás serou všude,kam se podíváš a tuto pakáž si vymazlují,víc než vlastní děti a národ.Chce se mi z toho blejt.Jinak u mně by ten odpis,třeba tisícikoruny,kterou bych milerád věnoval,vyšel,jako fyzické osoby na pár korun co bych ušetřil na dani,zbytek by byl z mého čistého příjmu,už zdaněného,takže možná by mi vrátili na dani kilo,ale těch zbylých 900bych musel darovat,ze svého a to jistě chápeš,při příjmech obyčejných lidí jako já nepřipadá v ůvahu.Nejsem finanční poradce,nebo ůčetní co to má v malíčku,tot jen má ůvaha.Já mu dám mou čistou,poctivě vydělanou stokorunu a časem možná něco navíc, a to rozhodnu podle situace. :violin:
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od Slater »

Sklouzává to tam kam nemá. Nebudeme zde řešit zda si to chce někdo odepsat z daní nebo ne. To je každého věc.

Potvrzení samozřejmě kluci vydají - asi to bylo jen nepochopení jak myslíš to adresně.
Jde o to, že pokud chcete posílat peníze složenkou přímo Vláďovi je s tím zase papírově práce. Proto je nejjednoduší způsob zřídit transparentní účet.

Jinak Vláďa byl na srazu Doubí 2015. Uvidíte z fotek, snad je již brzo přidám.
Na srazu se vybralo necelých 8000,- (5000,- pořadatelé a necelé 3000,- od účastníků). Peníze jsou již na účtu. Každý si to může zkontrolovat.

Prosím pouze o smysluplné příspěvky.
Uživatelský avatar
Tonys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 24. dub 2013 11:23:56

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od Tonys »

Přátelé, kamarádi,
chtěli bychom Vás pozvat na akci "Retroměstečko" která se koná tento víkend v areálu bývalých kasáren v Pardubicích. http://www.retromestecko.cz Akce se zůčastní pár členů spolku HHP spolu s Vláďou Obořilem, pro kterého jak jistě víte byla včera spuštěna sbírka "vozík pro Vláďu". Je přislíbena i účast archeologa Východočeského muzea v Pardubicích pana PhDr Jana Jílka, který by chtěl představit chystanou velice zajímavou výstavu v Pardubickém muzeu. Doufáme, že se nenecháte zahambit a přijdete se jak na retroměstečko tak i na nás podívat.
https://www.facebook.com/groups/1624496421144355/
Předseda HHP Hledači historie Pardubicko . Xp Deus/Garrett Pro - Pointer
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Veřejná sbírka "Vozík pro Vláďu"

Příspěvek od drak66 »

Chci se zeptat Vládo jestli nehledals tento týden u Slavic.Moje ,žena mi říkala,že potkali borca s detektorem na vozíku,při cestě z práce.Pokud ne,tak máš konkurenci ;-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní - srazy, detektory, ...“