nálezy jkm

Finds with metal detector
Odpovědět
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

to s tou mapou, jak do toho kreslíš, je dobrý, myslíš že i hoši s dost vysokým IQ jako já /76/ se to mohou naučit ?
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
drachir1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 715
Registrován: pát 29. led 2010 9:53:28

Re: nálezy jkm

Příspěvek od drachir1 »

Když jsem to zvládnul já, tak ty určo! ;-)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

mrknul jsem na Hýlov, jestli tam visí ještě ten volant, místo toho jsem tam vykopal kolo se spálenou pneumatikou. Dále jsem objevil linii zákopů asi km směrem k Vřesině, ale ty až příště.
Snímek 637.jpg
Snímek 638.jpg
Naposledy upravil(a) jkmineral dne pát 19. srp 2016 16:29:45, celkem upraveno 2 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

"asi tak 25.4. seskočilo v noci mezi Vřesinou a Čavisovem 6 ruských parašutistů" říkal mi dnes jeden pamětník, když jsem mu šňupal na poli. "měli vysílačku a prý měli navádět svoje letectvo na německé cíle. Jednoho vítr odfouknul na naši zahradu, chtěli jsme mu v kuchyni dát najíst, ale pak byl rachot na ulici, němci je už hledali a bušili na dveře domků. Rus vyskočil oknem a prchal přes pole do lesa. Na židli zapomněl zinkovou krabici, byl v ní samopal, náboje, konzervy, nějaké mapa a tak. Ráno jel otec s vozem na pole a zakopal krabici v našem lesíku někde u stromu. Asi tam bude dodnes." Lesík mi ten dobrý kmet ukázal, je tam stromů a starých pařezů jak cyp. No omrknu to ještě přes týden, bo v neděli tam beztak náš dělnický ředitel bude chtít klusat :)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

V tom lese pak při přechodu fronty vybuchlo 5 ruských bomb, krátery tam jsou, šestá selhala a je tam dodnes, říkal pak ještě ten laskavý kmet. Tak doufám, že místo zinkové krabice se neproletím nad Čavisovem a Vřesinou :)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: nálezy jkm

Příspěvek od msf »

:))), jo a ještě o červené karkulce. Parašutisti skákali s pozinkovanýma futrálama na samopal.... Neměl v něm housle, aby zlé němce přesvědčil, že jede hrát na koncert? Nebo šachy? :)))))) Ten laskavý kmet byl na Růžku nebo na Kopcu? A co jan Tleskač?
Zítra Ti volám a valíme tam!
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: nálezy jkm

Příspěvek od ew190 »

Zdar panove tak to jsem zvedav jak tahle vase akce dopadne :lol: jestli bude krabice nebo to druhe a z prd...e klika drzim palce ;-)
Uživatelský avatar
drachir1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 715
Registrován: pát 29. led 2010 9:53:28

Re: nálezy jkm

Příspěvek od drachir1 »

krabice budou dvě - jedna pro mě! :tama:
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

jsem to věděl, milé Msf mi dopoledne 5x volalo, ale jako nebyl čas mu to zvedat. Pak jsem se samozřejmě smiloval a uklidnil ho, že do neděle provedu jen lehký povrchový sběr, aby si mohl tu bednu sám najít. No, sice mu ji pak budu muset pomoct vykopat, ale na to jsem vlastně zvyklý :)

Lesík je plodný, zavzpomínal jsem na staré časy a vytěžil 6 batohů. Takže zítra ještě 194 a mám dvacetidolar, co kolega pouští za dvacku. Už jsem si ho objednal.
Snímek 620.jpg
Naposledy upravil(a) jkmineral dne pon 15. srp 2016 20:49:05, celkem upraveno 1 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: nálezy jkm

Příspěvek od jkmineral »

Na nějakou bednu jsem samozřejmě už narazil, ale to není ta správná, páč se na ní lepí magnet, a ta správná bedna má být zinková, tak tu si kopnu, to milému Msf vadit nebude:
rrr.jpg
Naposledy upravil(a) jkmineral dne pon 15. srp 2016 20:56:26, celkem upraveno 1 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Nálezy“