půdy

Finds with metal detector
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

půdy

Příspěvek od gyry »

Půda z 28. března
Z fotky to tak moc vidět není, ale vzadu jsou hromady různého haraburddí. Fotka je z přede dveří, ještě než jsem tam vlezl...Prolézal jsem a překračoval jako pavouček abych to aspoň zběžně prohlédl.. Jako první jsem našel na zemi stát pixlu na munici. Pak na jedné skříni z boku visela malá polní. Je jen špinavá jinak v luxusním stavu.. Pak jsem nadzvedával víka beden na obilí, jsou na první fotce trochu vidět nalevo za bedýnkama a tam se na mě usmálo štěstí.. Dva bajonety a dva závěsníky. Jak jsem cestoval po obvodu místnosti našel jsem několik postrojovacích řemínků a jednu brašničku co nevím k čemu je.. Ale zatím jsem ji vzal. Pak už jsem jen nakoukl do šuplat a vytáhl pár listin a byl tam i průkaz člena svazu československého důstojnictva..


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Včerejší půda, 3.června
Bylo tam velké množství různých postrojů, ale ty budu prohlížet až příště. A zase by si tam užil vetešník.. První čeho jsem si všiml byly sedla. Jedna pětadvacítka, pěkně obouchaná wafenamtama a v pěkném stavu. Jen ji pořádně vyčistit.. Druhé moc netuším co je, to si nechám poradit od jasana.
ObrázekObrázekObrázek

Pak jsem našel části postrojů, který byly oražený vafenamty a nemusel jsem je nijak pracně hledat. A velkou radost mi udělal značený klíč na gryfy. Ten jsem ještě neměl. Pak vylezl i batoh luftwaffe. sice pár dír, ale s kšírama a z roku 1941. Pak jedna pěkně značená bedýnka a množství listin. Nafotil jsem jen tyto co se mi líbili. Hlavně ta knížečka Co řekli naši velikáni o židech. Je z roku 1942
ObrázekObrázekObrázekObrázek

A pak jsem našel v bedně s hadrama tento zdobený roh. z jedné strany má i nápis, celý ho přefotím až bude dobrej foťák. Našlo se toho víc, ale na to to chce už lepší fota než z mobilu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: půdy

Příspěvek od venawass »

Nooo, pěkný! Takovej půd už moc není, mě se povedla jen jedna z asi z patnácti.
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: půdy

Příspěvek od Slater »

Nádhera :shock: Kéž by jsme taky někdy na něco takového narazili, já paběrkuju jednu helmu, masky a pytle a to děláme střechy :D

Opravdu půda která potěší :!: A pěknej příspěvek ;)
Uživatelský avatar
Panzer1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 765
Registrován: ned 03. led 2010 0:00:47
Bydliště: Silesia,Klein Ellgoth

Re: půdy

Příspěvek od Panzer1 »

Paráda,ještě tady hoď něco z té knihy " co řekli naši..."
SURGET ALIQUANDO NOSTRIS EX OSSIBUS ULTOR
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: půdy

Příspěvek od gyry »

Nejlepší na tom je, že já na tom mám nulovou zásluhu. Já na to nejsem abych obcházel lidi kvůli půdám... To se za mě ptají příbuzní a kamarádi. Tu poslední mi domluvil kamarád podkovář. Jen zavolal doraž mám pro tebe půdu a je na ni dost krámů tam určitě něco najdeš! A už mi zas volal že má další půdu.. Jen nějak nestíhám, příští sobotu mám jít taky na jednu, která by měla být, dle krámů a bordelu co na ni je, taky trochu výživná a tu s tím sedlem jsme taky ještě neprošacovali podrobně... Takže se to teď s půdami trošku rozjelo a jsem rád, že mi do kavalerie přibylo pár krásně značených přírůstků včetně sedla. Už je moje páté, z toho čtyři jsem si sám stáhl z trámu.. ;)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: půdy

Příspěvek od drak66 »

Tak to máš dobře zařízené,já přeji hodně super nálezů,a zatím ti to vychází,jak v detektoringu,je to o štěstí. :lol: Jinak super a můžem jen zavidět,ale to zase není moje parketa,takže ti to přeji a jsem rád ,za vše. 8-)
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: půdy

Příspěvek od gyry »

Moje parketa je druhá válka a je mi jedno zda kopaná, nebo nalezená na půdě.. Oproti zemi to má tu výhodu, že na půdě najdu celé výstrojní součásti. Takže látky kůže atd. jsou v docela dobrém stavu a sbírka se díky tomu rozroste i o jiné věci než jen odznaky a id.. A těch už jsem pár kopl tak teď nacházet něco nového a jiného na půdách je super! :lol: ;)
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: půdy

Příspěvek od gyry »

A tady jsou fotky z mobilu ze soboty. Měl jsem domluvenou půdu a toto jsem našel.

časopisy československý voják z padesátých let, neznámou termosku značenou číslem na dně, popruh v jedničkovém stavu a krásně značen
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Dvě neznámé brašny ( ta první mi trochu připomíná itala podle zapínání, druhá na čtyřech fotkách moc netuším. Neodhadnu ani jestli to není poválka čech..)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

jednu winterhilfe a odznáček sokola, dvě přezky čs a zásobník do Sa 24, přezky jsou jedna mosazná značená smm a druhá poniklované železo neznačená.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

pěkný keramický zapalovač, který je na dně značen DRGM, pár německých značených mastí, a jednu před dvěma lety na tom baráku koplou čepel na SA - jen škoda že to nebyla půdovka už od schování..
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

trojsumka na káčko a taktéž čištění a pak ohromná radost pro mě: Uberwurf - středový díl pro Packtasche (sedlové brašny) - Kdybych je měl kupovat tak se nedoplatím. Tento díl je hodně těžké sehnat a já jeden mám v super stavu a teď tento trochu doničený. Nic to ale není proti tomu co je rozdrbanej v tomto odkazu: http://www.armyzdar.cz/index.php?pg=sho ... at=3&set=1
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: půdy

Příspěvek od Slater »

Máš to ale štěstí ;)
Hlavně v tom, že nacházíš to co potřebuješ na kompletaci - Uberwurf.
Když jde o hledání tak válkař najde kolečka a naopak :D
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: půdy

Příspěvek od venawass »

Půdy pořád dávaj- super.
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Odpovědět

Zpět na „Nálezy“