sbírka Simamasy

Finds with metal detector
Uživatelský avatar
simamasa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: pát 26. čer 2015 21:20:50
Bydliště: poblíž Písku

Re: Moje sbírka

Příspěvek od simamasa »

drak66 píše:tak si založ téma v nálezech,třeba od simamasáka a davej to tam,jak to máme všici :D rád tam kouknu vždy :whistle:
Ok, nálezy byla jedna možnost kam bych to dal, když už to tam máte vy, ale nebyl jsem si jistej, že se to hodí do nálezu
Obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce má viditelné výsledky. Ještě více ale obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce nemá viditelné výsledky.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Moje sbírka

Příspěvek od drak66 »

simamasa píše:
drak66 píše:tak si založ téma v nálezech,třeba od simamasáka a davej to tam,jak to máme všici :D rád tam kouknu vždy :whistle:
Ok, nálezy byla jedna možnost kam bych to dal, když už to tam máte vy, ale nebyl jsem si jistej, že se to hodí do nálezu
proč,ne? není to jen o detektoru,ale i o nálezech z půd a darovaných či zakoupených věcích-je to o sběratelství
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Moje sbírka

Příspěvek od Koiko »

drak66 píše:tak si založ téma v nálezech,třeba od simamasáka a davej to tam,jak to máme všici :D rád tam kouknu vždy :whistle:
také možnost
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
simamasa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: pát 26. čer 2015 21:20:50
Bydliště: poblíž Písku

Re: Moje sbírka

Příspěvek od simamasa »

Draku, ten listopad je třeba na stránkách numkon.cz
Koiko, mohl by si tedy prosím tohle přesunout do nálezů? Pokud to půjde pochopitelně, díky
Obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce má viditelné výsledky. Ještě více ale obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce nemá viditelné výsledky.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od Koiko »

To víš, že to jde... ;-)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
milda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 859
Registrován: stř 28. zář 2011 21:29:35

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od milda »

Drobná poznámka ke zmiňovaným certifikátům - ty jsou vydávány až k pamětním mincím ČR od r.1993. Na druhou stranu byly pamětní mince zaniklého Československa ve standardní kvalitě (ne proof) prodávány v pobočkách Státní banky československé v den vydání za nominální hodnotu. Takže za dnešní prodej nad nominální hodnotu dostanete certifikát :lol:
Uživatelský avatar
simamasa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: pát 26. čer 2015 21:20:50
Bydliště: poblíž Písku

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od simamasa »

Tak další do sbírky. Momentálně jsem v Německu a ve výloze mi padlo do oka tohle. Je to opět taková menší investice. Stříbro je teď sice těsně pod hranicí 20 USD za unci, ale nedávno bylo docela dlouho nad touto hranicí. Takže snad poroste :think: :)
Jinak je to tedy (doufám) známá mince; kanadský pěti dolar Maple leaf, 1 OZ ryzího stříbra.
Tak se můžete pokochat. :D
Kanada 5 dollar 2016.jpg
PS: ještě k těm certifikátům. Zkoušel jsem hledat a jak psal Milda, certifikáty jsou až po revoluci. Jinak se ale nejedná o certifikáty v pravém slova smyslu, protože certifikáty se dávají jen k mincím, kde emitent není stát. Za státem emitované zlaté a stříbrné mince ručí stát a proto jsou bez certifikátů. To co vydává ČNB, je jen jakési potvrzení o materiálu a ryzosti. V případě třeba tohoto Maple leafu, nebo velmi známé mince Wiener philharmoniker je materiál a ryzost na minci.
Obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce má viditelné výsledky. Ještě více ale obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce nemá viditelné výsledky.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od drak66 »

simo,je mi jasné,že se snažíš ,jako mladej kluk investovat.S ag nic nepokazíš,jen je třeba koupit za slušný love a ne od překupníků.Já osobně,když bych měl love a třeba dělal v Raichu,tak bych investoval do středověku,jelikož já,jako patriot věřím že mince našich panovníků Jana,Karla, Ferdinanda, atd budou,vždy v ceně a mít své kouzlo.To by byla pro mne priorita. :violin:
Uživatelský avatar
simamasa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: pát 26. čer 2015 21:20:50
Bydliště: poblíž Písku

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od simamasa »

No tak mojí hlavní prioritou zde byly známky. Mě taky kus naší historie není cizí, nicméně tohle to nemám jako investici, ze který bych očekával velký profit. Kdybych chtěl profit a měl prachy, tak si koupim zlatou cihlu nebo akcie a podobně, zkrátka něco, k čemu si nevytvořím vztah a nebude mi pak líto to prodat.
Tebe unáší mince ze středověku, mě zase známky, protože je na nich malířský a rytecký umění a zvláště na našich, prvorepublikových. To je taky jeden z důvodů, že když si chci koupit minci, tak je to novodobá, protože je na ní také kus umění v podobě rytiny. Jinak mincím co byly v oběhu moc nerozumím, takže mi mince z 19. století přijde jako rarita, ikdyby to byla třeba tuctová mince a ještě v hroznym stavu.

No s tím souvisí moje otázka, kterou bych rád položil. Kamarád mi napsal, že našel minci: 2 Heller 1904 František Josef I. Minci jsem ještě neviděl ani na fotce (kamarád je teď na prázdninách mimo domov), ale psal, že by mi jí prodal za zhruba 250,- Nevim, jak moc je to reálný, tak se chci zeptat, jestli to není moc/málo (nechci aby na tom tratila jedna nebo druhá strana). Až dodá alespoň fotky, tak je rád sem hodím, aby byla lepší představa. Zatím vím jen tohle plus to, že jí našel na zahradě při kopání.
Obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce má viditelné výsledky. Ještě více ale obdivuji všechny, co dělají něco zdarma a jejich práce nemá viditelné výsledky.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: sbírka Simamasy

Příspěvek od zero »

Ahoj, ta mince v kopaném stavu tuto cenu rozhodně nemá. Tu ti může kamarád věnovat. 2 Heller Františka Josefa I. je patrně nejčastěji nacházená mince spolu s 1 Hellerem.
Je to o tom relaxu.
Odpovědět

Zpět na „Nálezy“