ID

Finds with metal detector
Uživatelský avatar
a.k.s.i
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř 17. srp 2016 13:42:14
Bydliště: Silesia

Re: ID

Příspěvek od a.k.s.i »

Známka vypadá podezřele... otřepy, nestejné průměry děr pro zavěšení... nedůvěryhodná písnička :violin:
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: ID

Příspěvek od roman123 »

prava polska sr..cka,kamo.
Uživatelský avatar
Jirka10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14. čer 2017 21:03:30

Re: ID

Příspěvek od Jirka10 »

Jo jasně, někdo jí koupil, zahrabal v nejhorším bordelu zátek a střepů pod hromadu drobného kamení. Udusal a čekal jestli to někdo najde. A těsně vedle nechá ležet bodák K98 a přezku HJ, to jenom aby to nebylo nápadný. Poláci sekaj hliníkové, protože je to jednoduší a hlavně tam dají nějaké jméno a zařazení aby to bylo lákavější. Kdo by si koupil kódovanou, vedle ID s SS.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od drak66 »

Dej sem tedy fota všeho cos tam u toho našel,třeba budem moudřejší ;-) ,ale jak jsem psal,němci si potrpěli na preciznost a kvalitu,tak se nediv,že jsou pochybnosti.jinak si najdi na netu katalog ID a dá se tam určit vše,i jméno vojáka podle čísel.mně tu mou tu určil,už nevím kdo a vím o ni vše. ;-)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od drak66 »

na ty moji jsou dírky stejné,a tvoji ty dvě dole jsou větší a to mi taky nesedí ;-)
Uživatelský avatar
klarkon
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: stř 25. dub 2012 17:31:30

Re: ID

Příspěvek od klarkon »

drak66 píše:na ty moji jsou dírky stejné,a tvoji ty dvě dole jsou větší a to mi taky nesedí ;-)
To je u nerezovek celkem častá záležitost :
https://www.picclickimg.com/d/w1600/pic ... enfund.jpg

http://jyxo.info/uploads/57/57f80fef880 ... 3632b2.jpg

https://www.team-militaria.de/files/201 ... 372422.jpg

http://www.warrelics.eu/forum/attachmen ... g_6091.jpg

Kódová známka používala je Luftwaffe a zpravodajci. Nerezovky nejsou zase tak vzácné používaly je různé jednotky. Problémem je díky kvalitě nerezu právě určení pravosti. Na 100 % by to šlo jen rozborem složení materiálu. :shifty:
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: ID

Příspěvek od jkmineral »

v klidu, pokud jsi ji kopnul s konvolutem, tak je rozhodně pravá. Mám origo známky z bojových linií v takovém stavu a tak všelijak klepnuté, že si spousta lidí myslí, že jsou někde z burzy. A je mi to jedno :) A vyrobil jsem kopie v takové kvalitě, že bych se tím mohl klidně živit. Ale zde diskutujeme o rozkódování, z mé strany Ti nepomohu.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
Jirka10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14. čer 2017 21:03:30

Re: ID

Příspěvek od Jirka10 »

Ahoj Klarkone, jsem rád, že tě po dlouhé době zase "slyším". Díky za odkazy a za podporu. Konečně mám vysněné ID v nádherném stavu. Je kopnutá a pravá. Bohužel už tedy není možné zjistit aspoň útvar, že? Měj se dobře. :dance:
Uživatelský avatar
Jirka10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14. čer 2017 21:03:30

Re: ID

Příspěvek od Jirka10 »

To jkmineral
Taky díky, mě je to taky jedno, prodávat jí nebudu a už je vitrínce. Je to paráda. :tama:
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: ID

Příspěvek od roman123 »

clanok sa mi nejako stratil.ako som pisal ,kto pozna trocha strojarensku technologiu a vidi na nerezi tieto otrepy na tych pozdlznych otvoroch,tak to "dokaze" cnc laser a to dost spatne nastaveny.cize nepodarena kopia.na lisovanych ,strihanych dieloch nemozu byt take nataveniny po okrajoch.
Naposledy upravil(a) roman123 dne pát 23. lis 2018 17:40:15, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Nálezy“