ID

Finds with metal detector
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od drak66 »

mně tu mou hliníkovou určil tuším kovkop,je tam někde v mých nálezech je to 6baterie 8 dělostřeleckého pluku,který se vzdal na moravě,od r 1944 ji velel Hauptman Gunter Hansel,skus ho kontaktovat ,ale kodovaná,asi nepude rozluštit.Jinak si myslím,taky jak roman,že je pálená a němci laser neznali,jsem zámečník,tak to poznám,lis ti takovej otřep neudělá,ikdyž nerez je tvrdej hajzl a razidlo se otupí,ale i tak výlisek vypadá jinak,to mluvím o podélných rozdělovacích drážkách.Ale jsem rád,že máš radost z nálezu a nenech si ji pokazit a klarkon ti to napsal dobře,že je problém s určením pravosti,ale pokud jsi ji kopl,tak bude pravá,ikdyž jsou blázni,kteří kupují kopie mincí a různé fake a schválně je zakopávají ve známých lokalitách,jen tak z recese a mají z toho prdel.Dá se to najít na netu.Jinak jak jsem psal a gratuluji :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Pazour50
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1021
Registrován: sob 03. úno 2018 16:22:27

Re: ID

Příspěvek od Pazour50 »

Tak tohle jde mimo mne, jó takhle goldový ID... :whistle:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od drak66 »

roman123 píše:clanok sa mi nejako stratil.ako som pisal ,kto pozna trocha strojarensku technologiu a vidi na nerezi tieto otrepy na tych pozdlznych otvoroch,tak to "dokaze" cnc laser a to dost spatne nastaveny.cize nepodarena kopia.na lisovanych ,strihanych dieloch nemozu byt take nataveniny po okrajoch.
,přesně tak,nebo se pálí plazmou či vodním paprskem atd
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od zero »

Já vám chlapci nechci brát iluze, ale ty ,,nataveniny,, bývají i na originálních nerezovkách. I při střihu na lisu může vzniknout otřep. Může být daný již opotřebenou matricí apod. Ostatně i na Klarkonem postovaných nerezovkách je vidět podobné ,,nataveniny,,.
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: ID

Příspěvek od roman123 »

treba rozlisovat medzi nataveninou,ktora vznika palenim a otrepom po strihani,alebo lisovani.ja tam vidim nataveninu,bohuzial.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od zero »

roman123 píše:treba rozlisovat medzi nataveninou,ktora vznika palenim a otrepom po strihani,alebo lisovani.ja tam vidim nataveninu,bohuzial.
Já ti to neberu, ale pokud tu známku nebude nikdo z nás držet v ruce, pak posuzovat pravost na základě fotek je při nejmenším - neseriózní.
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: ID

Příspěvek od roman123 »

???a ako by si to skumal,keby si to mal v ruke???mne zatial oci sluzia,cize vidim. kostovanim,alebo cuchanim to nezistis,to nie je vino.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: ID

Příspěvek od drak66 »

Já to beru z pohledu kovodělníka,jelikož jsem tím vyučen a živím se tímto řemeslem 35 let .Ten otřep-tomu se říká okuje a vzniká pálením,okuj lisováním nebo stříháním nevytvoříš a tak to prostě je.Já nevím jakou technologií němci disponovali a nerez spracovávali ale ty drážky jsou na 100pro pálené,to ti potvrdí každej,kdo dělá se železem, nikomu to cpát nebudu co se týče originálu.Roman je ve Válečných věcech větší odborník a má pochybnosti,ale není mým ůčelem tu známku hanit.Myslím,že její majitel by měl mít největší zájem na čem je,aby se to rozseklo. :D
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: ID

Příspěvek od roman123 »

jasne,problem v pomenovani v slovencine - cescine otrep,okuj,natavenina.
ale staci porovnat to co sem dal klarkon-

https://www.picclickimg.com/d/w1600/pic ... enfund.jpg

ta je lisovana s horsim /zatupenym/ nastrojom.je to vidiet v tych drazkach,zle vylisovany material je rovnomerne vtlaceny v okrajoch po celom obvode.
drak nemylis sa,tie drazky su palene.mas uz nieco z toho "zeleza" za sebou. skusenosti nepustia.
ale pravda sa tazko pocuva...musis obdivovat a tlieskat aj nad falzom .inak si neseriozny,zavidis atd.taka je doba.
Uživatelský avatar
Jirka10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14. čer 2017 21:03:30

Re: ID

Příspěvek od Jirka10 »

Původně jsem chtěl rozluštit kód a né pravost, ale když už vás to tak zajímá. Já vycházím z dostupných údajů

Pro pravost:
1: Našel jsem ji, v pěkným bordelu, ten kdo by chtěl zahrabat falešnou by těžko kopal v kamení a bordelu. Já bych to hezky dal na louku, nebo do čistého lesa. To kamení bylo pěkně fest utemované.
2: O půl metu dál jsem našel bodák, celkem na povrchu a o metr dál přezka HJ. V okolí spoustu zbytků od plyn. masek.
3: Předpokládám že odkazy od Klarkona jsou originály. Hlavně ten první má podle mne stejné otřepy. Vyrobit kopii podobně je také těžké.
4: Kopie se vzábějí za účelem prodeje, proto většinou je vyražené označení jednotky, jméno atd. pro větší lákavost. Kdo si koupí kódovanou vedle ID s SS


Proti pravosti:

Je hezká
Odpovědět

Zpět na „Nálezy“