Psí známky - okres Příbram

Dog Tags
Odpovědět
Uživatelský avatar
jardapb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20. kvě 2017 20:47:57

Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od jardapb »

Zajímám se o účelové a psí známky okresu Příbram. Nemá někdo nějaké takové?
Uživatelský avatar
Tele
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1764
Registrován: úte 06. lis 2012 22:00:16

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od Tele »

První příspěvek a hned šmelina. Trhni si a nedělej krajanům ostudu!
Uživatelský avatar
jardapb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20. kvě 2017 20:47:57

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od jardapb »

Moc nechápu, co se Vám nelíbí. Známky (nebo obecně to, co sbírám) bych samozřejmě jako asi každý sběratel rád koupil nebo vyměnil, a nevidím na tom nic špatného. Nenabízím tady, že vykoupím po pár korunách vzácné věci od lidí, co tomu nerozumí a obratem je prodám za mnohonásobek.

Každopádně o nákup mi primárně nejde, snažím se najít více starých psích (případně i účelových, ale ty jsou řekl bych více popsány) známek z našeho okresu zejména do roku 1945, protože pracuji na soupisu a těchto moc nemám a ani o nich nevím (z Příbrami znám jen 1904 a 1907, viz příloha). Narozdíl třeba od Opavy, kde mají známky 19. století v muzeu a vyšel o nich článek v M+B 3/2011, ty Příbramské pravděpodobně nikde nejsou (minimálně ne v Hornickém - dříve okresním - Muzeu Příbram). Tedy jediná cesta, jak je katalogizovat, je získat je (ne nutně fyzicky, stačí kvalitní foto a metrické údaje) od sběratelů a případně detektorářů, o což se právě snažím. Pěkně katalogizované psí známky mají např. v Teplicích - vyšly o tom 2 články (Psí známky města Teplic
Radim Neuvirt
Zprávy a studie Regionálního muzea v Teplicích /, Klášterková, Eva, Teplice : Regionální muzeum v Teplicích, 2014, 178 s. : ilustrace, fotografie, 1211-8257, 978-80-85321-71-5, Sv. 30, (2014), s. 79-101
a následný v čísle 31 - 2016).

To, co je z článku evidentní je, že většina starých (RU) známek, jsou z nálezu ze země. Protože já bohužel žádné detektoráře neznám a na jiných fórech (kde jsou vystavovány nálezy) jsem bohužel nenašel ani jednu psí známku okr. Příbram, kterou bych neznal, tak to zkouším tady.

Přijde mi, že publikovaných psích známek je minimálně na fórech z jiných okresů mnohonásobně více, což je škoda. Obzvláště, když první psí známku u nás mezi účelové známky zařadil a publikoval dr. Hruška právě z Příbrami(viz Královéhradecký sborník numismatických prací 1977).
Přílohy
Příbram-psí-1904-AV.jpg
Příbram-psí-1907-č19-AV.jpg
Uživatelský avatar
Tele
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1764
Registrován: úte 06. lis 2012 22:00:16

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od Tele »

Ok, tak to se omlouvám. Mohl jsi se rozepsat hned v prvním příspěvku a bylo by jasno. Mám cca 3 kusy z našeho okresu. Pošli mi kontakt, vyfotím Ti je.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od Koiko »

Pobídku jsi měl dát do inzerce. Něco jiného je příspěvek vložený diskutujícím s nálezem, nebo sběratelským kouskem ke konzultaci - to patří sem do vlákna. Zkus kontaktovat Jendu Kočičáka, ten se zajímá o psí známky.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od Koiko »

jardapb píše: Pěkně katalogizované psí známky mají např. v Teplicích - vyšly o tom 2 články (Psí známky města Teplic
Radim Neuvirt
Zprávy a studie Regionálního muzea v Teplicích /, Klášterková, Eva, Teplice : Regionální muzeum v Teplicích, 2014, 178 s. : ilustrace, fotografie, 1211-8257, 978-80-85321-71-5, Sv. 30, (2014), s. 79-101
a následný v čísle 31 - 2016).
Tak to víš, když je u nás hlad, i přítel člověka jde stranou :)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kabido
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3186
Registrován: pát 01. dub 2011 6:46:44
Bydliště: Třebíč

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od kabido »

Tak to tady přebereš po číčovi :dance:
XP DEUS a GARRETT pro-pointer bez něho to nejde
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od drak66 »

ony se psí známky zas tak často nenacházímám většinou z mého okolí,to samé ostatní,snad se ti někdo ozve od Příbrami.
Uživatelský avatar
jardapb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20. kvě 2017 20:47:57

Re: Psí známky - okres Příbram

Příspěvek od jardapb »

Koiko píše:Pobídku jsi měl dát do inzerce. Něco jiného je příspěvek vložený diskutujícím s nálezem, nebo sběratelským kouskem ke konzultaci - to patří sem do vlákna. Zkus kontaktovat Jendu Kočičáka, ten se zajímá o psí známky.
Jendu Kočičáka jsem již v minulosti kontaktoval a pomohl mi, bohužel ale moc známek z našeho okresu neměl (konkrétně 2). Proto pátrám dále. V současné době je v okrese 120 obcí, z toho 73 známky používá. V minulosti ovšem obcí bylo daleko více (dnes už nejsou samostatné nebo zanikly), odhaduji, že evidenční známky jich mělo tak 200. Pokud by je vydávali 50 let, pak by typů známek bylo 10.000. I kdyby jich ale bylo méně, tak by jich bylo řádově tisíce. Já jich znám cca 160 evidenčních a 35 kontumačních + asi 50 očkovacích s uvedením místa (lyssetek).

S inzercí se příště polepším. Nemám ovšem zkušenosti a předpokládal jsem, že na tematicky zaměřené fórum chodí lidé, co je dané téma zajímá. Zatímco u inzerce je to hodně náhodné. Tedy, že zde je větší šance na úspěch.
Odpovědět

Zpět na „Psí známky“