České Budějovice

Dog Tags
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: České Budějovice

Příspěvek od filo »

jiri127 píše:Možná jste čekali něco akčnějšího, ale jak píše sakyl, tak 127 je číslo mé rodné chaloupky. A všichni kamarádi (kromě sakyla :D ) jsou vždy vítáni ;)
No tak to se někdy určitě stavíme :) a máme se ptát na Jirku,nebo Tomáše? ;)
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: České Budějovice

Příspěvek od gyry »

Podle čeho se určuje cena sběratelská 100 - 150 kč? A i když si za ni řekl hodně, není třeba mu za to nadávat.. Prostě je to obchod. Chceš li, zaplať pokud ne, třeba ji udá jinde. A tak to je. Já nalezené psíky rozdávám, ale může se najít někdo, kdo opravdu těm psům hoví a třeba je ochoten z nějakého důvodu tu cenu zaplatit. Jde o cenu trhu, o to kdo jak ji moc chce a co je schopen dát aby ji měl..
Uživatelský avatar
Kočičák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: sob 02. led 2010 16:27:18
Bydliště: Heřmanův Městec 1976

Re: České Budějovice

Příspěvek od Kočičák »

Ahoj gyry- Píši jen kolik se tyto známky pohybujouale záleží určitě na štěstí a ten kdo ji chce.věřím že jirka by mu ty 2kilka dal.To saéí já za naše městečko bych byl ochoten dát cca 500kč.ale že ten maník chtěl 1800 :jenom proto že viděl že to máJiřík na maskáčích, tak to chtěl z něj jen ždímat!!.Kor když známka není žádný extra kousek, ikdyž je pěkná.Zajímavé jsou jiné tvary a hlavně jedou roky pod 1880,zaniklé vesnice atd...
Třeba zajímavý tvar je známka (2foto od spod kulatá se 4půlkruhama)heřmanův městec 1929
http://www.sbirani.cz/viewtopic.php?f=27&t=470 tento tvar známky mezi sběrateli není vídán a snad je jediný a mělo ho údajně jen toto město...
XP Deus bez jednotky, kerimka, psí známky. Člen spolku HHP- Hledači historie Pardubicko
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: České Budějovice

Příspěvek od Slater »

V tomhle případě myslím, že to bylo jirkovou jmenovkou na maskáčích :roll:

Ale jinak souhlasím s gyrym, pokud se někdo najde kdo jí za to koupí, proč ne.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: České Budějovice

Příspěvek od kacuro »

ano to je otázka, když chce např. tu známku koupit někdo, kdo sbírá známky obecně a je mu jedno odkud je, tak to má pro něj běžnou sběratelskou cenu a nedá třeba víc než těch 200,-. ale když je někdo patriot a sbírá cokoliv ze svého města nebo z blízkého okolí, tak to pro něj má větší cenu a je ochoten zaplatit více. např. jeden děda tady od nás se místními psími známkami zabývá a když jsem mu ukazoval své z nálezů, tak byl u vytržení a sliboval mi za ně hory doly, ale žádná z nabídek pro mě nebyla dobrá, protože jednak k nim jakožto ke svým nálezům mám citový vztah a jednak jsem rovněž patriot, takže je dát ani nechci ...

další otázkou je, zda se někdo zabýval katalogizací psích známek a jejich výskytem, protože některé kusy mohou být unikátní a tam by bylo blbé, pouštět je za kilo nebo dvě!

ale je pravda, že 1800,- je teda pálka, tolik mi ten dědula ani z poloviny nenabídl :D
Uživatelský avatar
Kočičák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: sob 02. led 2010 16:27:18
Bydliště: Heřmanův Městec 1976

Re: České Budějovice

Příspěvek od Kočičák »

SLATER - to bylo maskáčema 100%.Nevím, já bych si to nedovolil říct někomu 1800kč.to je prostě ....kacuro ---tady to máš trošku popsané
Nic na sběratelství psích známek u nás jinak neexistuje - je organizace sběratelů psích známek v USA (zkratka ISALC - pan Foukal je jako jediný z ČR a z Evropy tam jsou asi 4). U nás existuje Klub sběratelů účelových známek ale tam psí známky zastupuju jen p.Foukal (má asi 15 členů). Literatury také moc není - pouze několik článků ve sběratelských časopisech. Prostě nic moc. Proto je to zajímavé a i pro mě fascinující
XP Deus bez jednotky, kerimka, psí známky. Člen spolku HHP- Hledači historie Pardubicko
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: České Budějovice

Příspěvek od Slater »

A pan Foukal neplánuje vydat nějakou studii?
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: České Budějovice

Příspěvek od kacuro »

Slater píše:A pan Foukal neplánuje vydat nějakou studii?
to víš, každý si své know-how chrání, takže takovéto věci moc nevychází ...
Uživatelský avatar
Kočičák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: sob 02. led 2010 16:27:18
Bydliště: Heřmanův Městec 1976

Re: České Budějovice

Příspěvek od Kočičák »

No komunikuji s ním teprv chvíly, scháním informace a učím se základy :) Určitě se ho na to zeptám.
Žádal jsem i igrama o rady a ten že nic neví ,jen že to sbírá a nic víc mi neřekl.Tak se snažím sám něco pátrat, ale teprv začínám a je toho dost málo co se dá zjistit. To co vím jsem psal v příspěvku určení kosodélníku a další informace budu schánět, jelikož mě osobně to velice zajímá a fascinuje HAF HAF :) teda ahoj ...no vidíš už s toho štěkám ;)
XP Deus bez jednotky, kerimka, psí známky. Člen spolku HHP- Hledači historie Pardubicko
Uživatelský avatar
mates_21
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 08. bře 2010 16:28:40

Re: České Budějovice

Příspěvek od mates_21 »

Teď jsem objevil toto vlákno. Myslím si, že těch 1800 je opravdu moc. Sice jsem viděl už koupit známku za 1200 Kč a znám dost lidí co by se o ni za osm set pobili. Ale je to o tom, jestli ji někdo mermo moci chce. A pokud je takových lidí víc, tak to letí nahoru.
Odpovědět

Zpět na „Psí známky“