Pravost mince

Odpovědět
Uživatelský avatar
hafan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. dub 2014 21:13:54

Pravost mince

Příspěvek od hafan »

Prosím místní znalce o pomoc s určením pravosti této mince, její velikost je cca 17-18 mm. Její patina je podle mě velmi podivná.Mince je vyrobena ze žlutého bronzu.
Přílohy
mince řecko 013.jpg
mince řecko 006.jpg
mince řecko 001.jpg
mince řecko 005.jpg
mince řecko 004.jpg
mince řecko 008.jpg
mince řecko 007.jpg
mince řecko 012.jpg
Uživatelský avatar
jezero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1079
Registrován: ned 03. led 2010 22:32:45

Re: Pravost mince

Příspěvek od jezero »

Je to staré Řecko.
Uživatelský avatar
hafan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. dub 2014 21:13:54

Re: Pravost mince

Příspěvek od hafan »

Vím ze je to Recka mince hemiobol, ale me zajima nazor ohledne pravosti teto mince, protoze ma podle mne podivnou patinu a povrch.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Pravost mince

Příspěvek od Koiko »

já bych do ní nešel ... odkud ji máš ??
osobní názor - místama mě to příjde jak nálitek patiny, na to, abys zjistil, zda je to fejk, tak musí patina dolů, abys viděl, zda je litá, nebo ražená - každopádně se jedná o destruktivní metodu a tím minci, pokud by byla pravá znehodnotíš. V tomto případě sám musíš vědět kde a od koho ji máš... Jsou i finty co jsem četl na netu, že si ji někde na dovolené kopneš sám, když tě místní rolník upozorní / za poplatek/, že občas na jeho políčku se najdou - no a on tam napřesrok zaseje další fejky. Dovolenkář odjíždí spokojen, že si veze 100% pravou minci a rolník má vejvárek. :whistle:
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Pravost mince

Příspěvek od drak66 »

koiko píše:já bych do ní nešel ... odkud ji máš ??
osobní názor - místama mě to příjde jak nálitek patiny, na to, abys zjistil, zda je to fejk, tak musí patina dolů, abys viděl, zda je litá, nebo ražená - každopádně se jedná o destruktivní metodu a tím minci, pokud by byla pravá znehodnotíš. V tomto případě sám musíš vědět kde a od koho ji máš... Jsou i finty co jsem četl na netu, že si ji někde na dovolené kopneš sám, když tě místní rolník upozorní / za poplatek/, že občas na jeho políčku se najdou - no a on tam napřesrok zaseje další fejky. Dovolenkář odjíždí spokojen, že si veze 100% pravou minci a rolník má vejvárek. :whistle:
no já myslím,že ta mince stará je,ale ta krusta mi tam moc nesedí,nacházím mince Marie Theresie s takovou měděnkou.Ten brouk je taky dost vostrýho tvaru na takový stáří.Já nevím,počkej na mildu,ten ti řekne víc,nebo na jinýho odborníka.
Odpovědět

Zpět na „Antické období“