Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Odpovědět
Uživatelský avatar
glindel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09. led 2016 12:52:27

Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Příspěvek od glindel »

Zdravím všechny.. Rád bych vás požádal o pomoc s určením několika mincí.. Našli se v plechové krabici od čaje po vyklízení domu po prababi a žádného numismatika jsem nenašel, proto vsadím na amatérské pozorování :)

u té 2. mince je taková zajímavost.. Když se mince otočí, je naražená obráceně, než by měla být..

Moc díky!!
Přílohy
1. mince přední strana
1. mince přední strana
1. mince zadní strana
1. mince zadní strana
2. mince přední strana
2. mince přední strana
2. mince zadní strana
2. mince zadní strana
3. mince zepředu
3. mince zepředu
3. mince zezadu
3. mince zezadu
4. mince zepředu
4. mince zepředu
4. mince zezadu
4. mince zezadu
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Příspěvek od drak66 »

Pazour,je starej aukrák,každýho tam se vším posílá :D ,ale není tam naškodu mrknout,mimochodem,jsou i jiné weby,stačí zadat do googlu.No cenu stříbra,asi 6kč ti zaně dám ihned,pokud se jich chceš zbavit.První mince je prvorepubliková 20kč z r 1937,běžná mice v oběhové kvalitě a má poškozenou hranu-cena může být kolem 100-110kč,druhá mince je centimo z Francie,platné ještě před eurem cena tak možná korunu no a třetí a čtvrtá jsou RU dvoukoruny z r 1912,kvalita oběhová,cena se pohynuje kolem 150kč za kus.jo kdyby byla ta dvoukačka z r 1914,tak by za ni bylo kolem 4500kč,jinak obě jsou Uherská ražba ;-)
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Příspěvek od šahin »

Je vidieť, že náš drakoš, má v hlave okrem vltavínov, aj niečo ine! :lol: :clap: :clap: :clap:
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Příspěvek od drak66 »

:D díky,těch dvacek mám,asi osm,dvoukorun pět,tato z r 1912mi chybí,mám po dvou kouskách1912,13z vídně a jednu 1913z Kremnice. ;-) Něco málo o tem vím,ale Milda s Gawertem,tomu rozumí,tak mě kdyžtak upřesní ;-)
Uživatelský avatar
milda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 859
Registrován: stř 28. zář 2011 21:29:35

Re: Pomoc s určením mincí a jejich cenou..

Příspěvek od milda »

glindel píše: u té 2. mince je taková zajímavost.. Když se mince otočí, je naražená obráceně, než by měla být..
Naopak, orientace líc / rub je u této mince správně - viz zde (informace v modrém rámečku - Orientation): http://en.numista.com/catalogue/pieces4.html
Odpovědět

Zpět na „Identifikace mincí“