Všeobecné rady, dotazy, pomoc

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od Koiko »

Do GPS Dakota 10 jsem použil baterie Varta viz.odkaz - vydržely pouze "2 výlety" dohromady pouhých cca 9 hodin provozu. Trošku málo.... V nastavení jsem měl správně nastaveno - Alkalické. Jaké baterie do takovýchto zařízení používáte a jakou mají výdrž ??? Děkuji
http://www.varta-consumer.com/en/Produc ... AA.aspx#AA
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od kovkop »

rozhodně nedoporučuji jakékoliv dobíjecí baterky do fotoaparátů, v detektoru mají velice krátkou výdrž.
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od šahin »

Ja používam do všetkého Sanyo Eneloop. Nedám na ne dopustiť. :clap:
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od Koiko »

Jak dlouho ti vydrží v té GPSce ??
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od šahin »

Ako sme kecali, ja ju vôbec nepoužívam, tak tam ich nemám. Mám ich v detektoroch a foťákoch. V detíku vydržia dlho. Tam ide skôr o to, že aj keď sú v prístroji rok, tak skoro vôbec nestrácajú kapacitu.
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od Koiko »

co jsem četl včera na ofic. webu Varta, tak jejich baterky AA pokud nejsou smozřejmě používány ;-) by neměli ztrácet kapacitu snad 15 let... - :shock: nemožné
Jen je mě divné, že ty baterky co tam mám, tak se GPS již vypíná a ukazuje vybitou baterku , při kontrole na měřáku ukazují kapacitu 1,3V - což je v pohodě, nebo ne ??
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od drak66 »

já do detektoru používám 9V,tedy nabíjecí8,4V,200mAh ,značka GP,vydržijou,kolem 10až 12h hledání a kapacitu nestrácí,nabíjím je,asi 6h.Jsem s nimi spokojen ;-) .Skus koupit alkalické,ty by měli víc vydržet,ale to je pořád o ničem,já bych koupil GP 2700,má je tam i Michal,ta tvá GPS má asi velkou spotřebu energie,proto potřebuješ,takto silné a nabíjecí,které můžeš 1000x nabít a to se vyplatí. ;-)Ty srákory,jako varta ,sony nebo třeba kodak,jsou dobré možná do baterky,ale třeba do fotáku je neuplatníš.Skus to jak povídám a uvidíš změnu ;-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od Koiko »

Mám ještě dobíjecí Sanya 2100 - vyzkouším ;-)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od drak66 »

koiko píše:Mám ještě dobíjecí Sanya 2100 - vyzkouším ;-)
Určitě ;-) ,ale jestli nebudou slabé,já měl foták Fuji,kterej,už nefunguje a ty slaboučké1,5v ho ani pomale nerozsvítily a pak jsem používal 1800nimh,ale vydrželi málo,tak jsem koupil nabíjecí 2800nimh a to byla jiná písnička,čím silnější tím líp
Uživatelský avatar
milda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 859
Registrován: stř 28. zář 2011 21:29:35

Re: Baterie AA - jaké zvolit ??

Příspěvek od milda »

Údaj o kapacitě akumulátoru je kriterium které nám o jeho vlastnostech mnoho neřekne, výrobci se předhánějí kdo vyrobí článek s vyšší kapacitou ale často pro určitou aplikaci může být článek s nižší jmenovitou kapacitou výhodnější. Důležitý parametr je tzv.vnitřní odpor článku, ten ale nenalezneme na obalu ale pouze v technických parametrech u výrobce. Velikost vnitřního odporu určuje jak se bude chovat článek při zátěži (při vybíjení). Zjednodušeně lze říci že článek s vyšším vnitřním odporem bude při stejném vybíjecím proudu vykazovat vyšší pokles napětí než článek s vnitř.odporem menším. V praxi to znamená že u článku s vyšším vnitř.odporem je provozní napětí nižší (a dále klesá), takže např.foťák může brzy hlásit že články jsou již vybité přestože byla spotřebována třeba jen 1/2 jmenovité kapacity. Protože fyzikální zákony se nedají okecat dá se zjednodušeně říci že platí úměra - čím vyšší kapacita, tím vyšší i vnitřní odpor (u stejné velikosti článků - např.AA). Články s nejvyšší kapacitou (a velkým vnitř.odporem)jsou vhodné pouze pro nízké vybíjecí proudy a naopak.
Dle mých praktických zkušeností patří na trhu k nejlepším nabíjecím článkům velikosti AA typ Sanyo eneloop s min.jmenovitou kapacitou 1900mAh (někdy se uvádí 2000mAh), třeba ve foťácích se s ním většinou udělá výrazně více fotek než s články o kapacitě 2800mAh. Zde již zmíněnou nepominutelnou výhodou článků eneloop je i jejich minimální samovybíjení, výrobce zaručuje ztrátu kapacity při skladování pouze do 15% za rok. Ještě malé upozornění - u ostatních článků které nejsou typu eneloop je nutné se o články starat, např.nenechávat je dlouho ležet ve vybitém stavu (stačí i pár týdnů), články poté tzv.zatvrdnou a již se je nepodaří rozhýbat na plnou kapacitu.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“