prosim o hodnotit mince

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: prosim o hodnotit mince

Příspěvek od kacuro »

Tady jde o to, že když pak jednou bude nouze a budeš potřebovat ty mince prodat, tak se také může stát, že je ani neprodáš. Znovu opakuji, že u novodobých a moderních mincí se sleduje každý škrábanec či jiná vada, které cenu mince radikálně snižují. To se samozřejmě nemusí týkat vzácných mincí. Navíc ve sbírce takové mince moc parády neudělají. Kdysi jsem to tak také dělal, že jsem si kupoval mince i v horších stavech, dokud neseženu za dobrý peníz lepší stav, ale pak, když jsem lepší stav sehnal, jsem ten horší stav prodal tskoro vždy se ztrátou!

Nekouřím, alkohol piji jen výjimečně, tak si raději koupim dražší minci v pěkném stavu bez škrábanců ...
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: prosim o hodnotit mince

Příspěvek od drak66 »

jako,jasně,že máš pravdu,je to tak i s bankovkama,jak není Unc,tak jde cena dolů,podle kvality.Na něčem proděláš a na něčem vyděláš,já si zatím nechávám vše z mincí ag,třeba těch korunFj mám kolem 80ks,v albumu podle ročníků mám od každé 3 kousky,nejlepší kvality co mám k dispozici,samo,že mi ty vzácné chybí ale nechávám si takové neuplné 3sady,ten zbytek,mám v albumu volně.Chleba to nežere.Ty doby co se prodávaly za 30kč jsou dávno pryč,nebo,když jsem ve frcu kupoval ru stokoruny/bankovky/,sice šrot po 1kč,dnes by stály minimálně dvacku. ;-) Třeba 10koruny ag 1930-32,či s Masarykem,jsem kupoval po 50kč,dnes je pod kilo neseženeš a je jich mraky. ;-) Já,zas až takovej numismatik,nejsem,tak se spokojím i s horší kvalitou a pracháč,už vůbec ne :D Taky nekouřím,ale rodina je přednější,než numismatika,takže,tam jdou hlavně veškeré finance.Myslím,že mi rozumíš,co jsem chtěl říct-Na kvalitu musíš mít a když nemáš,tak se bud spokojíš aspon s horší a nebo ji nebudeš mít vůbec.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: prosim o hodnotit mince

Příspěvek od kacuro »

Ano chápu to, už kolikrát jsem si říkal, že založím nový numismatický směr - foto-numismatiku a bud sbírat jen fotky mincí, ty jsou skoro zadarmo (až na ten čas strávený na netu při jejich hledání) :D
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: prosim o hodnotit mince

Příspěvek od kyl »

když už to tu je,jaká by byla reálná hodnota této mince.Prodávat nechci,jen mě zajímá hodnota.
Co jsem tak koukal,dají se pořídit od pár korun až za balík.
http://kyl.rajce.idnes.cz/riman
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“