Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od cotojetohle »

To je takové typicky čecháčkovské.......Nic jasného....hlavně buzerovat..pokutovat...
Tak nějak to připomíná minulé režimy a vlády v této kotlině...
Detektor se dá koupit už mnoho let kdekoli ,kýmkoli........
Hledat vlastně nikde nemůžeš........prodávat nástroje na hledání ano.........
Odevzdej zadarmo ,a bud rád že nedostaneš přes prsty...když ti to vyjde i něco málo dostaneš...ale záleží případ od případu.
A dokola a dokola.......
V zemi už dávno není co bylo.
Takové spíš k smíchu mi to celé přijde
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od kyl »

cotojetohle píše:To je takové typicky čecháčkovské.......Nic jasného....hlavně buzerovat..pokutovat...
Tak nějak to připomíná minulé režimy a vlády v této kotlině...
Detektor se dá koupit už mnoho let kdekoli ,kýmkoli........
Hledat vlastně nikde nemůžeš........prodávat nástroje na hledání ano.........
Odevzdej zadarmo ,a bud rád že nedostaneš přes prsty...když ti to vyjde i něco málo dostaneš...ale záleží případ od případu.
A dokola a dokola.......
V zemi už dávno není co bylo.
Takové spíš k smíchu mi to celé přijde
Tak prodávat nástroje na hledání je povoleno protože z toho jdou nemalé peníze státu.Je to stejné jako s kopírováním hudby a filmů.Taky je to zakázané ale dostaneš koupit vše potřebné aby to šlo.Sotva se vyvine nová ochrana proti kopírování,hned se v nějakém časopise objeví zcela oficiálně a legálně soft na dekódování.
Sem tam se někdo obviní ať už z toho kopírování nebo schraňování či zatajení nálezů.Prostě vlk(stát)se nažere(na DPH a pokutách) a koza(hledání,prodej artefaktů atd.kopírování filmů a hudby)zůstane celá.
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od kovkop »

Podle toho co jsem vyrozuměl od povolaných, jde o to že zákon je postaven tak, že nárok na odměnu má nálezce pokladu v případě že nález byl učiněn náhodně, pokud však vezmeš do ruky nástroj na vyhledávání pokladů hledáš ho již cíleně. Největším problémem dle mého názoru však je, že toto je komunistický zákon, který jako všechny zákony z té doby měl okrádat všechny, jen ne komunisty. Zákon platí stále a moc velká vůle na jeho změně do dnes nebyla, otázkou zůstává zda dnešní politikové jsou zbavení kom... představ o majetku. Když by platil zákon který zvýhodní nálezce a majitele pozemku a tvrdě potrestá lidi co nález neohlásí, pak by to v této zemi plné vzácných věcí vypadalo úplně jinak. Tak si počkejme na nový zákon .................................... třeba ještě není úplně pozdě.
Naposledy upravil(a) Koiko dne ned 23. lis 2014 16:59:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od zero »

kovkop píše:Podle toho co jsem vyrozuměl od povolaných, jde o to že zákon je postaven tak, že nárok na odměnu má nálezce pokladu v případě že nález byl učiněn náhodně, pokud však vezmeš do ruky nástroj na vyhledávání pokladů hledáš ho již cíleně. Největším problémem dle mého názoru však je, že toto je komunistický zákon, který jako všechny zákony z té doby měl okrádat všechny, jen ne komunisty. Zákon platí stále a moc velká vůle na jeho změně do dnes nebyla, otázkou zůstává zda dnešní politikové jsou zbavení komouškých představ o majetku. Když by platil zákon který zvýhodní nálezce a majitele pozemku a tvrdě potrestá lidi co nález neohlásí, pak by to v této zemi plné vzácných věcí vypadalo úplně jinak. Tak si počkejme na nový zákon .................................... třeba ještě není úplně pozdě.

Jenže k tomu aby vznikl dobrý a rozumný zákon musí být vůle! A musí k tomu být rozumní lidé, ne ta banda ... co nám vládnou a dělají z nás voly! Vždyť ti nejsou schopni se domluvit na ničem!


No a pokud holt je tu blbý zákon, pak nesmí být blbý nálezce- když někdo hledá a nemá povědomí ani o základních zákonech, které se dotýkají jeho koníčku, pak se nesmí divit. Když má někdo potřebu vytrubovat, že něco našel detektorem apod. tak je - a to se nezlobte- blbej! Není přeci nic jednoduššího(když chci být slušný a poklad nahlásit) než prohlásit, že jsem poklad našel při procházce. A kdyby někoho zarazilo, že je vykopaný, tak budu tvrdit, že jsem kopal dírku abych do ní mohl schovat svůj exkrement, když to na mne přišlo a já nechtěl tuto věc nechávat na povrchu. Nadsázka ;-)
Naposledy upravil(a) Koiko dne ned 23. lis 2014 16:58:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13903
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od Koiko »

jeden jak druhej - editoval jsem vám příspěvky - doplněno tečkama. Pokud nevíte proč, stačí si v letecké archeologii pročíst poslední Adminovo sdělení... /nebo pravidla webu/ :!:
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Máš na poklad doklad? Né? Tak utřeš!

Příspěvek od zero »

koiko píše:jeden jak druhej - editoval jsem vám příspěvky - doplněno tečkama. Pokud nevíte proč, stačí si v letecké archeologii pročíst poslední Adminovo sdělení... /nebo pravidla webu/ :!:
Pardon, já se rozohnil- už to neudělám :)
Je to o tom relaxu.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“