cukřenka

aneb tlachání na volné téma.
FCBayern2013
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30. pro 2014 22:52:09

Re: cukřenka

Příspěvek od FCBayern2013 »

těžká právě není, takže nevím, asi to bude fejk nu :( :(
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: cukřenka

Příspěvek od drak66 »

proč fejk,má svou krásu a jistě i cenu,Navíc j doprovází příběh-komu jistě dobře sloužila. ;-)
FCBayern2013
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30. pro 2014 22:52:09

Re: cukřenka

Příspěvek od FCBayern2013 »

Draku, je krásná a lehká, jen bych chtěl vědět co je zač ;)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: cukřenka

Příspěvek od drak66 »

jo hochu,možná,až se ukáže j minerál,ten ti možná poví,jinak my jen guglujem :whistle:
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: cukřenka

Příspěvek od msf »

Hledej dál, mi tu nesedí pár věcí, racek ( pták ) není nikde uveden jako značka, nebo aspoň v mých materiálech, tři čárky nad sebou je čínsky 3, 1C je zase kódování jako ve Francii, barva pod glazurou je zcela neobvyklá i jako padělek:). Pátrej, jistě nšco najdeš, o tom je radost sbírání:)
FCBayern2013
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30. pro 2014 22:52:09

Re: cukřenka

Příspěvek od FCBayern2013 »

je to asi fejk z Číny, viď, oni totiž udělaj kopii všeho.. :( :(
Uživatelský avatar
ew190
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02. čer 2014 20:11:45
Bydliště: Oderberg

Re: cukřenka

Příspěvek od ew190 »

Zdar urcite to svou krasu ma aspon na pohled a pokud to nejde nikde dohledat skusil bych tu nejjednodussi vec vzit to jen tak ze srandy k nejakemu starozitnikovi ukazat mu to at ti on k tomu rekne neco mozna to pomuze aspon trochu bud te s tim posle nekam nebo ti k tomu rekne aspon neco co by te trochu navedlo kde bys mel na netu hledat nebo jinele to je info je jasne ze je lepsi byt i pred takovyma o krok popredu jak se rika ale to je samo jen muj nazor :) :think:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: cukřenka

Příspěvek od drak66 »

Jako-nápad dobrej,ale neprodávat!!!!Je to tak6let zpátky ,mi kamoš,skoro soused, nabízel mince,co dostal od táty,že mi je prodá a prachy rozdělí svým 3 dětem.Povídám mu,dones to.Tak se i stalo.Donesl plechovou krabičku,ve které bylo,asi tak 100ag mincí,byly tam tolary,co si tak pomatuji svatební asi4ks,který se dnes prodává asi za 1800ks,1-5koruny F.j,zlatníky,aj 5,10,20koruny prvorepublikové,a pamětní mince.Co si pomatuji tak,asi3ks 500kč lada,národní divadlo stokoruny atd.Mněl jsem volnejch 8 tisíc uložených v sekretáři,jen pro ně šáhnout,ale nechtěl jsem ho odrbat,jelikož jsem tenkrát o těch stříbrnákách věděl prd,tak jsem ho poslal k zimáku do antikvy,za paní Mikešovou.Asi za tejden ho potkám a ptám se jak dopadnul a on mi povídá-řekla mi, že to má tak cenu stříbra,že mince nejdou a dala mi za ně 2tisíce.No já jsem myslel,že mně omejou,povídám mu-Pepíku,ty vole blbej,kdybys mi to za dvatáce nabídl,tak ti dám pět a ještě bys vydělal.Rval jsem si vlasy a bere mně to dodnes,že jsem mu chtěl pomoct a paní podnikatelka s ním takto v.mrdala.Samozřejmě,že já bych taky vydělal a ne málo,nehledě na to co tam mohlo být za ročníky mincovny atd.Když jen ty ladovy pětikila se prodávají za 800k,zlatníky atd,tak si troufnu odhadnou cenu tak na 30tisíc minimálně.Z toho plyne ponaučení,že dnes bych mu tak blbě neporadil a koupil bych to já za pětilitr.Ten by skákal radostí a já taky.No s poctivostí nejdál dojdeš,asi tak.
Naposledy upravil(a) Koiko dne pon 05. led 2015 19:46:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: tak 2 slova šli opravit, aby věta nestratila smysl a jedno jsem musel tečknout :(
FCBayern2013
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30. pro 2014 22:52:09

Re: cukřenka

Příspěvek od FCBayern2013 »

zkusím s tím do antikvy zajet a snad mě poví něco blíže ale pokud mě nabídne něco tak je jasně že jde o špek, ale nepočítám s tím já za to dal pár drobnejch ;)
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: cukřenka

Příspěvek od msf »

Chlapci, podívejte se na to i z druhé strany. Věc má cenu jen takovou, za kterou se prodá. Mám kamaráda starožitníka, v CZ dost známého, soudní znalec přes obrazy atd..., má několik obchodů. Stav je takový, že už asi 5 let by nejradši lidi odháněl bidlem od obchodu. Chodí mu tam haldy lidí s kdejakou blbostí a představují si, že mají majlant,protože to soused říkal, že je drahé. Dokonce hodnotné věci bere jen do komise nebo do aukce, protože trh se skoro nehýbe a je mu líto těch lidí, třeba babiček, které nosily i kdysi docela cenný křišťál. Prodejní cena dnes je 5 KČ! Takže za hotové jen zlato a opravdu hodnotné věci. Tím nepopírám to co psal Drak, jsou i dobytci a oberou nebožáky:). Obvyklé to ale není, většinou jsou starožitníci poctiví lidé. Pozor, neplést s frcem a záložnou:)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“