Nějaké kolečka :-)

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od kyl »

Tetička mi dala 3 krabice s tu tímto.Je to k něčemu nebo jen pěkná dekorace?
Přílohy
DSC_0391.JPG
DSC_0392.JPG
DSC_0394.JPG
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

pěkné jsou to je pravda a měly by mít i certifikát.Pár jich mám,jsou v kapsli a ještě v průhledném obalu s certfikátem.Mám třeba titanic z edice -lodě tvořící dějiny,nebo sv václavaz edice Panovníci v čechách atd.No chodí mi letáky a v nich chcou za podobné emise asi 390kč.já je koupil po dvacetikoruně.Jelikožje to postříbřená měd a vydáno 9999kompletních edic,tak bych to jako investici nerisknul,za ty peníze co chcou.Podle mně jsou to cetky,podoné těm co koupíš na každém hradu a zámku za 50-80kčjako památku.Netvrdím,že vše co tam máš je cetka,ale já do toho nedělám,dal bych za jednu tak těch 50kaček maximálně a to bych si ještě vybíral co je pro mně zajímavé.Dnes toho vydávají mraky.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Koiko »

Investiční mince /to budou nějaký ty z letáků, ne ?/ - za žádnou cenu je nevyndavej z kapslí, sebemenší otisk, škráb snižuje hodnotu.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

i vtem cerifikátu ji udávají jako investiční medaile,ale valnou hodnotu mít nebudou,pochybuji že nákupní cenu za ni dostaneš.Když investovat,tak do zlata nebo stříbra z Jablonce,nabízí toho dost,nebo sady mincí.Ale krasavci to jsou a ještě k tomu darované,takže darovanému koni na zuby nehled,já bych je zadara bral ihned :whistle:
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od kyl »

Jsou k tomu obaly s nějakým certifikátem.No,uložím to dospod do skříně k dalším podobným co v 90. letech razila nějaká banka.
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od zero »

Ale jo víš jak to je. Dnes to nemusí být nic moc, za pár let to může mít cenu- chleba ti to doma nežere ne? :D
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
Baar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. kvě 2010 7:02:51

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Baar »

Nejsou to žádná jen tak kolečka.Ražbu dělá Pražská mincovna a dodává je i s certifikátem pravosti.Sám je odebírám a rozhodně podobné se nedají koupit na nějakém hradě.Hodnotu sice v současné době mají kolem 250kč ale ty stříbrné mince již několik stováků dají.Nehanět a uvažovat.Baar
Uživatelský avatar
Baar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. kvě 2010 7:02:51

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Baar »

drak66 pokud ti posílají letáky,tak (chcou?) nabízejí za určitý peníz.Pokud jsi je koupil po dvacetikoruně tak ti za to dám pětkrát tolik.To je dobrý kšeft ne? :-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Koiko »

Baar píše:Nejsou to žádná jen tak kolečka.Ražbu dělá Pražská mincovna a dodává je i s certifikátem pravosti.Sám je odebírám a rozhodně podobné se nedají koupit na nějakém hradě.Hodnotu sice v současné době mají kolem 250kč ale ty stříbrné mince již několik stováků dají.Nehanět a uvažovat.Baar
Nikdo zde nic nehaní a každý uvažuje sám za sebe jako dospělý. Každopádně jsou investiční mince a pak "investiční mince", které nám nutí z letáků spolu s cibulema/hodinkama/ které po chvilce začnou rezavět. Pokud bych se měl rozepsat o takové investici, kdy si v dobré víře objednáš jeden kus, tak pak máš pomalu problém se takových prodejců zbavit, protože automaticky posílají na dobírku další emise, aniž bys je objednal. - téměř vlastní zkušenost - otcův případ, kdy nevěděl už kudy kam s těma prodejcema, tak se mě zeptal a přestali poté, co jsem je poslal do patřičných míst a neobjednané zboží prostě otec nepřebíral. Jedná-li se však o emise z katalogu, tak není co řešit, tam jde skutečně o investici.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Koiko »

Baar píše:Ražbu dělá Pražská mincovna a dodává je i s certifikátem pravosti.
A já myslel, že máme mincovnu jen v Jablonci ... Myslel jsi nejspíš prodejní místo, kterých má ČNB pro prodej investičních mincí několik v republice.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“