ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od venawass »

Další kousek.
12032011383.JPG
12032011384.JPG
P1360188.JPG
P1360189.JPG
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od Slater »

Tak jak to vypadá s vydáním nějaké knižečky ?
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

Zdar,
no nevím co čekáš, ale něco takového jako je knížka nebude :D to bys to musel zaplatit :lol: nicméně první verze studie už je hotova, dnes jsem dostal i drobné připomínky od archeologa, který mi studii připomínkoval. takže brzy to pošlu editorovi, který to vydá v archeologickém sborníku, který ale nebudu uvádět, neboť jsem všem, kdo mi poskytli údaje, zaručoval, že tuto informaci nebudu mezi hledačema šířit. leda by to někdo náhodou našel :D nicméně až to vyjde, připravím nějaké články do časopisu DR, kde bude stručněji a asi ne tak odborně vše potřebné, ovšem samozřejmě bez katalogu nálezů.

jinak ve studii a sbírání dat k dalším nálezům budu i nadále pokračovat, neboť jednak nejsou ještě zodpovězeny všechny otázky, týkající se držadel, jednak se objevují nové typy a varianty (od uzavření databáze nálezů pro současnou verzi se objevily 2 nové variace držadel) a dále jistě stojí za to, aby se i další nálezy dokumentovaly.

dále bych se chtěl věnovat i nálezům starých ocílek bez držadla, rovněž pro ně vytvořit typologii a snažit se o nějakou chronologii. tady už ale budu vycházet pouze z nálezů při archeologickém výzkumu, protože při pokusu o dataci těchto ocílek je nutné se opřít o důkladně zpracované nálezové kontexty a situace ...

tak zatím asi nějak tak :D
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od Slater »

No nechtěl jsem napsat brožuru aby ses neurazil :lol:

Čekal jsem něco jako sešitek velikosti A5, kde by byl napsaný základ o držadlech, kdy, kde, proč a jak, taková klasika, pak nějaký výsledky výzkumu apod. + fotky různých typů držadel.
Nečekám knihu se 100 stranami, ale spíše nějákou naučnou brožůrku s informacemi a fotkami.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

jak jsem psal, vyjde to v časopise a pak později bych dal k dispozici na net nějaké pdf
Uživatelský avatar
Echo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. zář 2013 0:25:18

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od Echo »

Tak dnes konečně taky padla. :)
ocílka_02_sml.jpeg
ocílka_01_sml.jpeg
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“