ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

Vážení kolegové,
rád bych využil příležitosti a požádal vás o spolupráci v mé práci, o které jste již jistě mnozí četli na různých hledačských či sběratelských serverech, a sice o spolupráci na studii o zoomorfních (výjimečně i antropomorfních) držadlech ocílky. Jedním z cílů studie je podchytit maximální možné množství nálezů těchto držadel a získat tak co nejvíce informací k jejich dalšímu zpracování a vyhodnocení. Jedním z nejdůležitějších výstupů je tak např. stanovení základní typologie držadel a vysledování vývoje jednotlivých motivů. Studie bude samozřejmě obsahovat i další podstatné informace, od výrobních postupů, po určení stáří a původu atd. Někteří z vás možná byli na mé přednášce na letošním setkání ve Sloupu a tak měli možnost se již něco dozvědět.

Je na místě zde rovněž zmínit, že studie bude provedena na odborné úrovni a bude publikována v některém z archeologických periodik, kde bude sloužit pro potřeby archeologů, historiků a muzejníků v jejich práci. Proto je zapotřebí všechny nálezy zdokumentovat co možná nejpodrobněji v katalogu nálezů, který bude součástí odborné studie. Pro hledače vyjde následně zkrácená verze bez katalogu nálezů, čili se nikdo nemusí obávat o vyzrazení svých lokalit jiným hledačům (i když tato obava není na místě, neboť držadla se nacházejí velmi často, nejde tak o nijak vzácný nález a víceméně náhodně, čili jde až na malé výjimky o náhodné ztrátové nebo vyhozené kusy). Anonymitou nálezců ručím! Studii musím dokončit do konce roku, proto budu muset nejpozději koncem září uzavřít nahlášené nálezy a začít vyhodnocovat všechna kriteria. Přijímat informace k dalším nálezům budu ovšem i nadále, po 30.9. už však tyto nálezy nebudou do této studie zapracovány, budou vyhodnoceny až v dalších aktualizacích studie.

Proto bych chtěl všechny kolegy požádat o nahlášení svých nebo kamarádových nálezů těchto držadel a umožnit tak jejich dokumentaci, aby mohli být ještě zapracovány do základní studie. Nejlépe bude, když mi nálezy držadel nahlásíte na SZ nebo lépe do mailu kacuro(zavinovačka)seznam.cz, kde se dozvíte, co všechno mě k nálezu zajímá. Nebráním se však ani diskuzi či fotkám přímo zde v tomto vláknu.

Děkuji všem, kteří mi již poskytli potřebná data ke svým nálezům.
kacuro
Uživatelský avatar
kokr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: ned 07. bře 2010 11:17:57
Bydliště: Havířov

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kokr »

Držím palušky,já ještě nic takového nenašel :cry: Ajoj ;)
Apex est autem senectutis auctoritas.
Uživatelský avatar
vlk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: pát 27. srp 2010 10:58:01
Bydliště: Křivoklátsko

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od vlk »

Ani já jsem nic takového nenašel. Ale těším se, až bude studie k dispozici. Držím palec.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

kokr píše:Držím palušky,já ještě nic takového nenašel :cry: Ajoj ;)
to by ses měl stydět, Tvůj kamarád našel dva kusy :D Ajoj ;)
Uživatelský avatar
Panzer1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 765
Registrován: ned 03. led 2010 0:00:47
Bydliště: Silesia,Klein Ellgoth

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od Panzer1 »

Doporučuji přečíst : http://detektory.hantec.cz/clanky/ocilky-192.html
Zajímavé a poučné čtení.Dozvíte se o čem to vlastně je.Autor: kolega kacuro
SURGET ALIQUANDO NOSTRIS EX OSSIBUS ULTOR
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

Panzer1 píše:Doporučuji přečíst : http://detektory.hantec.cz/clanky/ocilky-192.html
Zajímavé a poučné čtení.Dozvíte se o čem to vlastně je.Autor: kolega kacuro
tento můj článek je již překonaný, téměř veškeré zde vyřčené věci jsou jen ničím nepodložené dedukce, článek byl sešit horkou jehlou na objednávku admina. dnes už jsem s výzkumem mnohem dále, kdo byl na přednášce ve Sloupu, tak mohl slyšet některé aktuální informace.

jen pro info, studie má teď 85 stran A4 fontem o velikosti 10px bez obrázků, tabulek a mapek výskytu. většina je z toho sice katalog nálezů, který pro hledače zveřejňovat nebudu, vlastní text studie bez toho katalogu je 20 stran holého textu.
Uživatelský avatar
fesak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: pon 05. dub 2010 11:23:39
Bydliště: Nový Jičín

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od fesak »

Jeee, já ti poslal jednu a tu samou věc podruhé :D :D .
tak se nezlob.
Člen SILESIA HUNTERS
Detektor Teknetics Omega 8000
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

fesak píše:Jeee, já ti poslal jednu a tu samou věc podruhé :D :D .
tak se nezlob.
lepší 2x než vůbec ;)
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od venawass »

Dnešní kousek
P1350501.jpg-.jpg
P1350504.jpg-.jpg
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: ZOOMORFNÍ DRŽADLA OCÍLKY

Příspěvek od kacuro »

zdar,
lvíček je pěkný, hoď mi prosím do mailu nějaká základní data ;) pošlu Ti pak i obrázek, podle kterého bych ho prosil naměřit ;) díky
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“