Masový hrob v Třebíči?

aneb tlachání na volné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 24. led 2010 0:05:33
Bydliště: Třebíč

Masový hrob v Třebíči?

Příspěvek od zero »

Zdravím zdejší krtky a hledače historie. Mám tu teď dotaz zejména na vás z Třebíče a okolí. Moje babička(už je bohužel po smrti) mi vyprávěla, že by přibližně v tomto místě- 49.2047125N, 15.8830306E měl být masový hrob.

Mělo by se jednat o hrob lidí zabitých po válce. Babička tvrdila že Banderovci, což je blbost. Po zralé úvaze a vyptávání jsme dospěli k tomu, že to nebyli Banderovci, ale lidé co údajně spolupracovali s Němci za války.

Ona jako malá holka chodila prý k tomuto hrobu s kamarádkou, která se prý bála o svého příbuzného, který byl sousedy označen za kolaboranta a chodila se dívat zda není mezi mrtvými.

Co je na tom pravdy bohužel nevím, ale babička mi to říkala několikrát. Dokonce v onom místě bývala půda vždy tak nějak ,,propadlá,,
Zkoušel jsem to tam projet i detektorem kdysi, ale nebylo tam nikde nic.


Babička bydlela v ulici U Studánky což nám asi moc nepomůže. V době o kterou se jedná tam okolo údajného hrobu nebyl ani jeden panelák jak dnes, bylo to v podstatě ,, za městem,,
Babička ještě zmiňovala, že ten hrob má být údajně cca 100 metrů od smírčího kamene, který je dnes po levé straně silnice vedoucí kolem Polikliniky k zahradám.

Nemáte někdo o něčem podobném nějakou zmínku?
Babička mi k tomu už bohužel neřekne nic a o nikom dalším nevím.
Je to o tom relaxu.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Masový hrob v Třebíči?

Příspěvek od drak66 »

smírčí kamen je na lokalitě vídenský rybník a 100m to má být kam? k zahradám,lídlu,bejsbolistům,nebo k jedenáctiletce,či poliklinice?No já takového nic neslyšel a to jsem rodilej Borovinák.Pokud to byli civilisté,tak tam detíkem naješ prd.Nemysli si,že je stříleli s nadidejma šrajtoflama,na nich nezbylo kousek kovu jak je předtím prošacovali.No u Nuclears se stavěl park,kopali tam bagrama,však to víš,máš to kousek a ještě ted to dokončují.Pochybuji,kdyby tam byl masovej hrob,že by jim to povolili,nebo by se ostatky musely exhumovat a to by se všude psalo a vědělo.Já myslím,že to je blbost,ale nemám válečnou a poválečnou historii Třebíče,do takovýchto detailů prostudovanou.To vím víc o Jaroměřicích-tam vím od pamětníků,o mistě,kde si němci museli kopat vlastní hroby a rusáci je do nich stříleli,nebo jak němkám přibíjely jazyky a znásilnovali je.Tot vše
Uživatelský avatar
kabido
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3186
Registrován: pát 01. dub 2011 6:46:44
Bydliště: Třebíč

Re: Masový hrob v Třebíči?

Příspěvek od kabido »

Nevím o tom nic ale to místo co udává GPS tak tam teď rozšiřovali in line dráhu.
A o ničem se nepsalo. :think: Ale jak se říká na každém šprochu pravdy trochu. Tak snad se to někdy objeví.
XP DEUS a GARRETT pro-pointer bez něho to nejde
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“