Diskuse

Notafilia - banknotes
Odpovědět
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

je to tak ;)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

ještě dodám k té itálii,tam pokud platíš eurem,tak to máš dražší,než za ty jejich love,prý to slouží k podpoře místních podnikatelů,to samý v německu.
Uživatelský avatar
Surden
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned 28. srp 2011 13:54:19
Bydliště: Gurtendorf

Re: Diskuse

Příspěvek od Surden »

Draku, ale vlastně Sada oběhových mincí v proved. Proof jsou taky takové platidla neplatidla. :D
Dále veškeré SPECIMEN atd. Např. http://aukro.cz/4756-1000dollars-1964-u ... 54339.html je padělek asi staršího data, ale některý sběratel by jsi ji určitě chtěl zařadit do sbírky, možná i notafil. Takže osobně mi nevadí bankovky typu 1mil. $ O.K.
Zapůjčka ♫
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

jako raritku, proč ne....
Ale byl řádně označen.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

Surden píše:Draku, ale vlastně Sada oběhových mincí v proved. Proof jsou taky takové platidla neplatidla. :D
Dále veškeré SPECIMEN atd. Např. http://aukro.cz/4756-1000dollars-1964-u ... 54339.html je padělek asi staršího data, ale některý sběratel by jsi ji určitě chtěl zařadit do sbírky, možná i notafil. Takže osobně mi nevadí bankovky typu 1mil. $ O.K.
Jasně,ale v běžné kvalitě jsou platné,proof se mi už zdá jako medaile.Záleží na každém co chcsbírat,může sbírat i hrací známky,nebo žetony a je tam třeba 10marekvyraženo.Já to neuznávám a jako raritku je taky vlastním,ale ne ze zběratelského hlediska,spíš jako kýč.Většinou jsem je dostal.Minulou sobotu byly na zámku v jaroměřicích nad rokytnou,trhy žena se tam kochala po stáncích a já se koukal na umění starých mistrů,klenby,dveře i zámecké sbírky co tam jsou v místnosti,kde se platí vstupné,v sezoně.koukal jsem za vitrýnu,kde mají pro turisty ,předměty.Zaujala mě mince s zámkem ve velikosti tolaru,ale stála 50kč.říkám si kdyby byla za 15kaček vemu si ji,ale za pajsku si koupím raděj stříbrnák,třeba i poškozenej.Takových kýčů je mraky,mám tu třeba mohylu míru ve slavkově,ale tu jsem taky dostal,co ale stím,cenu to má symbolickou a kdybys to kupoval na každém zámku,či památníku,tak jseš s tím zavalenej a doma se nehneš ;),navíc za 50kč,
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

Kopíí mincí,nebo novoražeb je mraky,z maheimského stříbra atd,le měl by tam být vyražen rok,jak je to třeba u ,suvenýrů grošíků z kutné hory,nebo kopie šlikovského tolaru,tak z K.H.atd Nejznámější novoražby jsou třeba Levantský tolar M. Theresie a razí se ve Vídni dodnes z původních razidel,jako investiční mince,nebo zlaté dukáty z r.1915.Ve vídni ti je prodají jako investiční mince,za ,říkejme tomu pakatel a na aukru ,nebo ve starožitnictví,se objevují za slušné částky.Toto vše je podvod.Na každé minci by měl být rok kdy byla vyražena,ale není tomu tak,takže ve sbírce můžeš mít v domění originálu,třeba novoražbu,dnes ti udělají i patinu ;)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

je mi milejší natržená bankovka či mince s dírkou nebo stopou po oušku v originále,než tyto věci. ;)
Uživatelský avatar
Surden
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned 28. srp 2011 13:54:19
Bydliště: Gurtendorf

Re: Diskuse

Příspěvek od Surden »

Samo,že jakýkoliv orig. ve špatném stavu je lepší než vyumělkovaná proof mince a pod.
Zapůjčka ♫
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

a co takhle pánové numismatické kartičky, vydávané ČNB....
Jedná se o kartu, kde je podrobný popis mince, složení kovu atd.... a pak je tam její výlisek ...., mezi numismatiky je o to zájem, ale já tomu nějak nehovím ...
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

no takové jsem viděl i z rakouka uherska,vyraženy mince do tvrdého papíru razidly,pěkné a celkem zajímavé na zed jako dekorace,ale jinak můj názor znáte. ;) No ke každé minci pamětní je certifikát,kde ty udaje taky sou,ikdyž mě překvapuje,že se certifikáty prodávají i bez mincí.Pro mě osobně je to průvodce ke každé minci a má svoji historii,bez mince by se neměly prodávat.ty karty co myslíš,tak z hlediska informací o oné minci,určitě dobrá věc a navíc vydané čnb.Mince vzácné jsou šíleně drahé,tak někdo se rád spokojí i s kopií,nebo kartičkou.To samé je u bankovek,však to znáš.Já to dělám tak,že koupím pro mě cenově dostupnou,bankovku,nebo minci,ikdyž nízké kvality a to mi stačí,až se naskytne lepší,vyměním ji nebo střelím,ale většinou to dopadne tak,že si nechám obě :lol: :lol: :lol: :lol: ,je mi to líto prodat.Sbírám to pro zábavu a pokochání nad hezkou věcí.Třeba když najdu detektorem mincičku,ikdyž kvality nulové,tak se nad ní zamyslím,komu patřila,atd.když jsem našel,třeba Františkův 30kreuzer,ikdyž měděný a celkem nic moc povídám si,ten kdo ho ztratil,dostal doma ,asi pěknej kartáč :lol: :lol: ,tuším denní mzda zedníka byla tenkrát 20krejcárků,ted to nevím přesně,tak abych neplácal nějakou kravinu ;) A tak to se mnou je ;)
Odpovědět

Zpět na „Notafilie“