Diskuse

Notafilia - banknotes
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

Zajímavý inzerát s krásným popiskem .. :lol: :lol: :lol:
http://ostatni.bazos.cz/inzerat/60978244/Prodam.php
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

Pár příběhů o falzifikátech.
zdroj - Měšec.cz

"Vybrané skutečné příklady padělání peněz
Peter Ritter von Bohr, narozený v roce 1772, byl bohatým mužem, žil v Linci a ve Vídni, v roce 1839 ale musel vyhlásit úpadek. Vrhl se proto na padělání bankovek. V roce 1845 byl i se svojí manželkou Mathildou zatčen. V roce 1846 byli uznáni vinnými za padělání a odsouzeni k smrti oběšením. Císař Ferdinand V. jim trest změnil u pana von Bohr na 10 let vězení a u jeho manželky na 2 roky vězení. Mathilda byla vzhledem ke svým psychickým potížím propuštěna z vězení po roce, Peter von Bohr zemřel v průběhu druhého roku svého trestu.

Někteří padělatelé se po svém zadržení hájí tím, že chtěli vyrobit nepadělatelné bankovky. Takto se také hájil Bedřich Černý, náš snad nejznámější a nejvýkonnější padělatel, jehož činnost byla odhalena počátkem dvacátých let 20. století. Byl zatčen, usvědčen, k trestnému činu padělání se přiznal a byl proto postaven před soud. Porota jej však uznala nevinným a byl proto propuštěn na svobodu.

Významnými padělateli byly i státy, resp. vlády – padělání sloužilo jako „tajná zbraň“. Jako příklad „státního padělatele“ je možné uvést francouzského císaře Napoleona. Když se mu v roce 1806 podařilo obsadit Vídeň, dal okopírovat tiskařské desky a konfiskovat originály a potom nechal v Paříži i v Itálii tisknout velmi kvalitní padělky. Zároveň přikázal falšovat ruské a anglické bankovky, ale nikdy neměl příležitost uvést svoje plány do praxe. Na jeho „omluvu“ lze snad uvést fakt, že se Velká Británie koncem 18. století pokusila pomocí padělání francouzské měny (tzv. asignátů) zničit Francouzskou republiku.

Po roce 1918 se maďarští padělatelé zaměřili na padělání československých korun – jednalo se o „odvetu“ za to, že se Slovensko odtrhlo od Uherska a stalo se součástí Československa. V této souvislosti se lze setkat s osobou maďarského univerzitního profesora Mészárose.

Stejně tak němečtí nacisté padělali v době druhé světové války zejména britské libry, jednak s cílem opatřit si devizy, kterých měli zoufalý nedostatek, jednak rozvrátit britské hospodářství.

Ovšem příslušné orgány se při odhalování padělků nesetkávají jenom s „typickými“ padělky, zpracovanými se snahou o co největší podobnost s originálem. Bylo totiž také placeno (s různým úspěchem) papírovými penězi, které byly namalovány ručně a vybarveny pastelkami nebo vodovými barvami."
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

Bronzová tisk. matrice - jen pro zajímavost.
Asie 59.jpg
Asie 591.jpg
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

přátelé, dnes jsem měl studijní jednání v Náprstkově muzeu a můžu říct - mají - a viděl jsem originál čínské bankovky z 1/2 14.stol. - jde o jednu z těch, které byly nalezeny v soše Budhy a patří k nejstarším bankovkám na světě. Zakoupena byla muzeem v 70. letech min. století jen za 15 000,-Kčs
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od Koiko »

nn, nechal bych to na jednou. Pokud to ale chceš poslat ke mě nadvakrát - v pohodě. Na konci roku bude mít výherce alespoň pakl :) :)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
mike-p74
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát 18. bře 2011 0:24:52

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od mike-p74 »

Ok , dobře , takže to mám celej rok skladovat a potom poslat najednou ?
a samozřejmě ,jak jsem slíbil , určitě se polepším jak ze stavem tak i s výběrem . Akorát bych potřeboval vědět kdo co má ;-) aby to někdo neměl dvakrát :)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od Koiko »

mike-p74 píše:Ok , dobře , takže to mám celej rok skladovat a potom poslat najednou ?
a samozřejmě ,jak jsem slíbil , určitě se polepším jak ze stavem tak i s výběrem . Akorát bych potřeboval vědět kdo co má ;-) aby to někdo neměl dvakrát :)
duplicitu bankovek miku neřeším - jen přihlížím na to, aby v jednom roce nebyla jedna bankovka 2x. Druhou bankovku dám třeba do dalšího roku - výherce má možnost bankovku poté, co ji obdrží duplicitně vyměnit, či jinak vykšeftovat. Pokud mě to chceš poslat tedy v pololetí a pak na konci - nemám problém. Beru tě tedy opět za sponzora soutěže ;-)
Díky
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
mike-p74
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát 18. bře 2011 0:24:52

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od mike-p74 »

jojo určitě počítej semnou , jojo něco pošlu do prázdnin a něco na na konci roku

koukal jsem , že ti nakonec to borneo přišlo :-)

mě přišly tyto špeky :-) na vánoce

http://www.banknote.ws/COLLECTION/count ... EL0088.htm

http://www.banknote.ws/COLLECTION/count ... EL0125.htm
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od drak66 »

jo jako myslíš,že bude výhra dvakrát do roka?,no to by šlo :D ,já,než jsem přelouskal tady tu konverzaci,tak,už byla smazána.No miku,mám tě rád a vím,že to nemáš v životě jednoduché a proto ten pracovní čas a unava s ním spojená.Za sponzorský dary,ti patří velký dík,ale je to jen na tobě a nikomu nic kompenzovat nemusíš v podobě dárků,já osobně jsem radši,když seš tu s námi a soutěžíš,o výhru tu ,až tak nejde :violin:
Uživatelský avatar
mike-p74
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát 18. bře 2011 0:24:52

Re: Soutěž - Identifikuj bankovku

Příspěvek od mike-p74 »

jojo , myslím to v dobrým , když už se nemohu učastnit , tak aspoň to udělám takhle .
zrovna když už mohu se učastnit , tak je zase odtajnění :-(
Odpovědět

Zpět na „Notafilie“