Středověké svátostky

Devocionalia, christian, jewelry
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od kovkop »

Ani v depositech, to by se o pár vědělo, alespoň by byla nějaká citace, kresba, foto, jenže ani za RU, ani za 1.republiky nebyly poutní odznaky na našem území takřka vůbec nalezeny, vím o pár kouscích co našli archeologové a o pár co se našly detektorem, ale nepřesahuje to 10 kusů!
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
jezero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1079
Registrován: ned 03. led 2010 22:32:45

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od jezero »

kovkop píše:Ani v depositech, to by se o pár vědělo, alespoň by byla nějaká citace, kresba, foto, jenže ani za RU, ani za 1.republiky nebyly poutní odznaky na našem území takřka vůbec nalezeny, vím o pár kouscích co našli archeologové a o pár co se našly detektorem, ale nepřesahuje to 10 kusů!
Hlavně neříkej, že se ví o všem, co je v depozitářích. A o čem se ví, tak z daleka není vše popsané.
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od kovkop »

Každý máme svůj názor, od toho je "demokracie" :sad-roulette:
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13902
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od Koiko »

budu se opakovat, vím o sbírce, která skončila v dobrém ůmyslu předmětem dědictví v muzeu..... - nikdy nebyla vystavena, a kdoví, zda je stále v depozitu, bo se jednalo o jednu z největších sbírek v republice ...
Nemusím zde psát o rozkradení depozitu v záp. čechách, kde zmizely staré písemnosti Karla IV. a přišlo se na to jen proto, že se objěvili v rakouské aukci..... a myslím, že se nejedná o ojedinělí případ, toť názor můj :law-police:
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od kovkop »

Souhlasím, vím o podobném případu, týkalo se to typářů, cca 10 kusů bylo posléze dohledáno v Německu a vráceno státu, ale spíš nesnáším to, jak se všichni hází do jednoho pytle, znám spoustu muzejních pracovníků kteří jsou poctiví a pracovití i za tu almužnu co dostávají. Vystavit se taky nedá všechno, nikdo si neumí představit kolik toho je třeba v depozitáři MZM Brno a ono by to návštěvníky ani nebavilo - koukat na tisíc sobě podobných bronzových sekerek je prostě nuda. Celej stát se rozkrádá mnohonásobně víc než se kdy stalo v muzejních institucích, stát okrádá každého z nás a je nám to fuk! Nechme to být a pojďme se věnovat tomu co nás baví a pracovat na tom ať se o některých vzácnostech ve státních i soukromých sbírkách ví co nejvíce, nakonec i to pomůže tomu aby je někdo nečornul! :naughty:
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13902
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od Koiko »

je to všechno stejné, vem si československý státní poklad - po rozpadu R-U se obyčejní lidé skládali na republiku, dávali svoje zlato a stříbro co měli doma, vlastně své poslední NIC. Patřili jsme mezi nejbohatší státy své doby a co se stalo ?? Státní poklad byl potajmu rozprodán, vláda vlastně legálně okradla lid republiky o jejich dary, které dali tomuto státu.... A pokud bankovky nebudou kryté zlatem /a né dobrým slovem/ tak jsou k ničemu a mohou se tisknout nové a nové emise se kterými si můžem navzájem .....
ale to jsem odbočil od tématu. Akorát jsem se opět nas... .
Být mladý a bez závazků, odstěhoval bych se, a pokud bude vývoj takový, jaký je , nebudu jednou dceři nijak bránit, pokud bude chtít pryč.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13902
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od Koiko »

Stanislav Motl - napsal o státním zlatém pokladu knihu - dočetl jsem ji do půlky - pak už to nešlo....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od kovkop »

koiko píše: A pokud bankovky nebudou kryté zlatem /a né dobrým slovem/
:happy-jumpeveryone: Tos mě dostal s tím "dobrým slovem" a kde jsi ho vzal v tomhle státě?
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13902
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od Koiko »

zpět k tématu - ten cínový křížek, jak se mě líbí - vlastní kop ?? v jaké byl hloubce? V lese, či na cestě ...
zajímají mne podrobnosti, kde se dá ta krása najít
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Středověké svátostky

Příspěvek od kovkop »

Vlastní kop to nebyl, ale mého kamaráda, lokalita je v lese, byl skoro 30cm hluboko, asi by ho nechytil, kdyby u něj neležel grošík.
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Odpovědět

Zpět na „Svátostky“