aukce Aukro současné mince

Numismatic
Odpovědět
Uživatelský avatar
mvisek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř 08. úno 2012 18:07:17

aukce Aukro současné mince

Příspěvek od mvisek »

Našel jsem na Aukru aukci na současné platné mince. Jsou tam pomalu mince všech nominálních hodnot od 93tího roku. Padesátka z roku 2000 se draží dokonce za 866 při 13 zájemcích. Z jakýho hlediska se může stát platná měna tak žádanou? Z historického hlediska cenné nejsou. Odlišnost v ražbě tu taky asi neplatí při tom množství mincí, co vystavuje.

Dražitel tam zmiňuje že byla ražená jen pro sady. Čím se liší od oběživa? Přijdou mi stejné.
Odkaz na aukci je tady: http://aukro.cz/50-kc-2000-0-0-rl-primo ... 76031.html
Přílohy
smaž dotaz.JPG
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13898
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: aukce Aukro současné mince

Příspěvek od Koiko »

Pokud myslí "ty" sady, které jsou v kartonovém pouzdře a mince všech nominálů jsou tam originál zavařeny, tak mají různou kvalitu povrchu PROOF apod. dle mého názoru - tím, že minci z tohoto vyndal a vystavil tak možnosti poškrábání - tím to jen pos... . Popravdě, nevím, co stojí sada, ale víc jak nominál bych za ní nedal....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
milda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 859
Registrován: stř 28. zář 2011 21:29:35

Re: aukce Aukro současné mince

Příspěvek od milda »

mvisek píše:Našel jsem na Aukru aukci na současné platné mince. Jsou tam pomalu mince všech nominálních hodnot od 93tího roku. Padesátka z roku 2000 se draží dokonce za 866 při 13 zájemcích. Z jakýho hlediska se může stát platná měna tak žádanou? Z historického hlediska cenné nejsou. Odlišnost v ražbě tu taky asi neplatí při tom množství mincí, co vystavuje.

Dražitel tam zmiňuje že byla ražená jen pro sady. Čím se liší od oběživa? Přijdou mi stejné.
Odkaz na aukci je tady: http://aukro.cz/50-kc-2000-0-0-rl-primo ... 76031.html
Ty ročníky platných českých mincí které byly raženy pouze pro sady dosahují na trhu standardně vyšší ceny právě pro svůj nízký ražební náklad. Je to zejména případ všech ročníků kovové padesátikoruny od ročníku 1997 do 2009 které šly prakticky všechny pouze do sad a do oběhu se jich dostal zcela zanedbatelný počet. Nebyla potřeba razit tyto padesátikoruny pro oběh protože současně byla v oběhu papírová padesátikoruna a tak další kovové padesátikoruny do oběhu nebyly nutné už jen proto že úvodního ročníku 1993 bylo vyraženo vice jak 35 milionů kusů.
Odpovědět

Zpět na „Numismatika“