1 peseta- 1965- špatný tisk

Numismatic
Odpovědět
Uživatelský avatar
anubis91
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2012 20:55:55

1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od anubis91 »

Dobrý den a ahoj,
nedávno jsem začala sbírat mince. Jako základ jsme koupili na Aukru několik kilo mincí. Nedávno jsem se pustila do jejich podrobnějšího třídění (co zůstane a co půjde dál). Při třídění Španělska jsem narazila na pesetu z roku 1965- zajímavé je, že je špatně vytisklá, tisk celé mince je "posunut" o pár milimetrů dolů. Jak odhadnout cenu takovéto mince?
Díky :-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: 1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od Koiko »

Ahoj, myslíš ražbu .... foto rub a líc by nebylo ??? Pokud je to, co myslím, tam pro nás to má cenu jako raritka ve sbírce, ale pro místní /Španěly/by to jistě mělo cenu daleko vyšší, tedy pokud se nejedná o běžnou věc...
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: 1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od drak66 »

Nechci být protivnej :lol: :lol: ,ale mince se netisknou,ale razí ;-) .Takovéto mince se nazývají chyboražby,možná má trošku vyšší cenu,ale peseta mají hodnotu mizivou.Na rubu bývá Juan Carlos.Já bych řekl pár korun,kdyby byla vzácná neprodá ji v konvolutu několika kilo,ale to je jen můj názor, ;-)Dnes se třeba setkáváme s krejcárky z r 1800,taky posunutými /cyboražbami.Za Františka se jich razilo mraky a chyboražby jsou časté,taky takovou kopneš,ale v dnes v mincovnictví jsou celkem přísné kontroly,tak by se tyto mince do oběhu neměli dostávat.
Uživatelský avatar
anubis91
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2012 20:55:55

Re: 1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od anubis91 »

Mince byly po sběrateli, nepřebrané (údajně). Na rubu je Francisco Franco. Omouvám se za chybu tisk/ražba, občas špatně volím slova, ale hlavně, že se chápem :-D mincí s tímto pánem mám víc, aji z z tohoto roku, ale tam jsou ražby správné- kontrolovala jsem to i s mincema na internetu. Odpoledne hodím foto :-)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: 1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od drak66 »

No je tam Franco,Carlos tam byl až po něm,já ,už tyto mince sbírám jen okrajově,co dostanu,nebo náhodně koupím za pakatel,ted se zajímám o R.U: a starší....Jinak sbírám i bankovky. ;-)
Uživatelský avatar
anubis91
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2012 20:55:55

Re: 1 peseta- 1965- špatný tisk

Příspěvek od anubis91 »

tak tady jsou fota.
Přílohy
francisco.jpg
francisco2.jpg
Odpovědět

Zpět na „Numismatika“