Plata na mince

Numismatic
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Plata na mince

Příspěvek od kyl »

Dají se běžně koupit mincovní plata ve velikosti 200x125x6mm nebo je to nějaký atyp?
Rád bych koupil na menší mince ale nějak nemůžu nic dohledat.
Přílohy
IMG_1440.JPG
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Plata na mince

Příspěvek od drak66 »

plat je mraky,i s menšíma přihrádkama,ale levná záležitost to není,řekl bych 100-150kč za kus,koukni ke slaterovi na obchod,třeba tam něco má,na detektorwebu jsem je viděl určitě.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Plata na mince

Příspěvek od Koiko »

V Lidlu prodávají kufříky, ale jsou tam různé velikosti. Pokud jsi byl v Doubí, tak tuším předloni jsem dával do tomboly dvoupatrovou dřevěnou vitrínku /zhora prosklenou/, kterou jsem zakoupil na num. aukci a stála tuším 700,- , každopádně vím, že se toto vyrábí a to i na přání zákazníka podle velikosti čtverců. Přepážky /čtverce/ byly ze slabé překližky a dno bylo pokryté rudým filcem. - ale o výrobci nic nevím. No, natrefil jsem ti i na tyto stránky
http://www.hphobby.cz/znamky-mince/numi ... plata.html
http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/zb ... minci.html
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Plata na mince

Příspěvek od drak66 »

tyto lisované plastové stříknutý semišem,jsen na nějakým webu viděl,lepené dřevo je mnohonásobně držší.pokud seš šikovnej a chce se ti stím j.bat,tak si dřevěný uděláš a podklad-molitánek,nbo semiš kupíš za pakatel,nebo ti dají odřezky v nějakým krejčovství.Já mám v plánu si nechat slepit skleněné plato na vltavíny a pod ním je prosvítit,jenže,kdybys to dnes nenakousl,tak jsem,už na to zapoměl :D
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Plata na mince

Příspěvek od kyl »

Tak to moje bude asi nějakej nestandart,našel jsem jen dvě velikosti L-334 x 220 mm a S-237 x 192 mm
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Plata na mince

Příspěvek od kyl »

drak66 píše:tyto lisované plastové stříknutý semišem,jsen na nějakým webu viděl,lepené dřevo je mnohonásobně držší.pokud seš šikovnej a chce se ti stím jebat,tak si dřevěný uděláš a podklad-molitánek,nbo semiš kupíš za pakatel,nebo ti dají odřezky v nějakým krejčovství.Já mám v plánu si nechat slepit skleněné plato na vltavíny a pod ním je prosvítit,jenže,kdybys to dnes nenakousl,tak jsem,už na to zapoměl :D
Oni to maj na víc webech ale ne můj rozměr :cry:
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Plata na mince

Příspěvek od kyl »

A tak by mě to pěkně vycházelo,krabic mám 7,do jedné 2 plata.Velikost okýnka 25mm=18 na platu,to je 36 mincí v jedné krabici.
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: Plata na mince

Příspěvek od kacuro »

Mě se osvědčila tato mincovní skříňka. Momentálně mají v nabídce nejmenší plata s 8x8 políčky, při deseti platech to je 640 políček (3,5x3,5 cm). Já před lety koupil skříňku s platy 9x9 čili 810 políček (políčko 3x3 cm), to už dá fušku naplnit :D Samozřejmě u menších mincí se dají dát do políčka 2-3 mince.

http://obchod.numismatika.info/index.ph ... &Itemid=54
Naposledy upravil(a) kacuro dne úte 07. dub 2015 20:08:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Plata na mince

Příspěvek od Koiko »

taky dobrej tip.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Plata na mince

Příspěvek od kyl »

To jo ale na můj účel nevhodné.Chci to taky na komunikaci s muzeem pro zdokumentování a datování ostatních nálezů v lokalitě,krabička se dá snadno poslat po kurýrovi.Chtěl bych mít v jednom poli jednu minci aby se to nepomlátilo.
Odpovědět

Zpět na „Numismatika“