Přezka

Buckles
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gawert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: pon 16. srp 2010 21:19:36

Přezka

Příspěvek od Gawert »

Tak sem taky dám jeden kousek. Poradí někdo jak se zbavit té rzi?
Přílohy
prezkax.jpg
prezka.jpg
GM4PRO, Nokta Velox One
Uživatelský avatar
Felix JK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte 28. úno 2012 13:29:18

Re: Přezka

Příspěvek od Felix JK »

..tento typ precky v takej veľkosti mám.
Čo sa týka čistenia ,je to na dlhší pokec, pretože každy si to čistenie teda jeho mieru kedy vlastne považuje predmet za očisteny vysvetľuje a posudzuje inač. Niekto čistí tak akože brutál že všetké vrstvy ktoré sa počas dlhej doby na predmete usadia da dole ,teda čistí až na holý kov. Niekto zase predmet len umyje vo vode a okartačkuje zubnou kefkov a považuje ho za vyčistený.
Ja preferujem snáď podľa mňa taký stred ,nalepena špina ,hrdza a neušľachtila vrstva patiny teda oxidantov /kysličniky medi a iných prísad do kovu/ musia ísť dole aj za cenu že sa niečo pokazí, teda strhne sa sem tam na niektorých miestach tzv. ušľachtila patina.
Čistím asi takto, že okrem umytia a kratkodobeho vyluhovania v octe ,použivam pilník na pinzetách ,jemný smirkový papier a aj medený alebo drôteny kartač.
Čo sa použije a akým postupom to sa musí určiť aj podľa materiálu. Samozrejme chce to prax.
U tejto pracký ak je z arzebronzu čo vyzerá byť /bez záruky/ by som čistil asi takto .Ponoril by som ju na chvíľu 2-3 hod. do octu aby sa hrdza trochu odlepila a prešiel by som ju jemným smirkom 400- stovkou a potom vyleštil aj kovovým jemným kartačkom. Ak je z medi postup ten istý iba pri smirkovaní treba dať pozor na tvrdu patinu a vyleštiť medeným kartačkom. Pozor- postup odskúšať vždy na zadnej strane pracky.
Tu hrdzu ak je zažrata už nikdo nedostane dokonale dole ,ona je vmiesena do materálu tak ostane za ňou aspoň škvrna.
Toto čistenie je rýchle a účinné, ale viem že sú tu ľudia, ktorí to robia aj inák , možno ti poradia ako to robiť ináč a lepšie.
Ale ja to mám od chlapíka ktorý ma prezývku Lipan ,jeho vecí po očistení gombíky a precky vyzerali fantastický , a tento to tak podobne robil, proste používal smirk a kartáče na vrtačke ,pilník a ja som k tomu pridal ešte trocha chémie to jest ocot.
Tak asi takto.
Uživatelský avatar
Gawert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: pon 16. srp 2010 21:19:36

Re: Přezka

Příspěvek od Gawert »

Dík za odpověď. Je to teda dost brutální metoda, přece jenom se snažím spíš zachovat patinu. Jelikož byla tím železem dost obrostlá, tak co šlo jsem oloupal ocelovým bodcem a pak čistil mosazným kartáčkem (tužkou). Asi to bude chtít trpělivost a čistit kousek po kousku ;-)
GM4PRO, Nokta Velox One
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Přezka

Příspěvek od cotojetohle »

Na týden do špenátu
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
Gawert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: pon 16. srp 2010 21:19:36

Re: Přezka

Příspěvek od Gawert »

No nevím, když jsem zkoušel špenát minule (podle návodu co tu dával tuším jezero), tak jsem ten humus za tejden vyhodil i s rendlíkem :lol: .
GM4PRO, Nokta Velox One
Uživatelský avatar
jezero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1079
Registrován: ned 03. led 2010 22:32:45

Re: Přezka

Příspěvek od jezero »

Gawert píše:No nevím, když jsem zkoušel špenát minule (podle návodu co tu dával tuším jezero), tak jsem ten humus za tejden vyhodil i s rendlíkem :lol: .
Je známo, že nejošklivější léky, jsou nejlepší. :D
Uživatelský avatar
Felix JK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte 28. úno 2012 13:29:18

Re: Přezka

Příspěvek od Felix JK »

Gawert- ako hovorím ,skús pracku dať na hodinu do octu /ak je tam ušľachtila patina ocot ju za taký čas nerozloží/,zobrať jemný snirkovy papier a pod vodou zo zadnej strany pracky kde je hrdza zasmirkuj kúsok plochy ,oplachni vodou a uvidíš čo to robí a aký povrch ti ostane. Tie pracky su síce arsebronzové alebo zo zliatiny medi ale aj tu sú pri liatí rozdielné pomery kovou, tak každá pracka môže mať iné zloženie materiálov a preto sa ináč chovať pri čistení.
Najlepšie je to skúsiť na nejakom inom podobnom predmete, ktorý nie je pre teba nejak cenný. :!:
Uživatelský avatar
Gawert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: pon 16. srp 2010 21:19:36

Re: Přezka

Příspěvek od Gawert »

Tak dneska jedna opasková.
Přílohy
pre .jpg
prez.jpg
GM4PRO, Nokta Velox One
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: Přezka

Příspěvek od šahin »

To vypadá na pioniera, typu DDR. :lol: :lol: :lol:
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Odpovědět

Zpět na „Přezky“