Darkovičky- Vodní důl, Mig 21

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Newfoundlander »

jak už psal gagin . vydařená nedělní akce za pěkného počasí. zůčastnili se jí messer, gagin, alda, kolisak a nwf.
1. identifikováno místo dopadu Mig-u :clap:
2. místo dopadu Il nebylo nalezeno i přes velkou sahu a dokonce felefonického navádění od AlešeM. :naughty:
3. bojová pohotovost trvá,- čeká se na posečení pole u Darkovic - dozoruje Standa :shhh:
4. jako bonus nás Standa zavedl na hřbitov ve Vřesině (pro msf a jkm - je to ta ,,echt,, Vřesina), kde objevil ve společném hrobě pochovaného anglického vojáka - viz. foto (a je tu další záhada) :doh:

pane dělnický řediteli msf !
raport podává Jarda nwf. - dovolte mi opustit toto forum ! :violin:
Přílohy
DSCI0660.JPG
DSCI0661.JPG
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od msf »

Děkuji Jardo! Rozchod! :))))
Měli jste bezva akci a to je fajn. Nemůže být ten anglán válečný zajatec přidělený na práci? Nebylo to neobvyklé. Nebo , a to je hodně odvážná hypotéza, spadlý z nebe při náletu? V hřbitovní knize musí být přesné datum pohřbu, je to na území Reichu, pečlivost nade vše:).
V naší Vřesině by bylo asi h.....o, protože tu je schweinerei. A začal sisi Ty:), jak víš která Vřesina je ta Echt? Mě by to taky zajímalo, páč jsem z centra kouzelné Ostravy a Přívoza. JKM je taky jako já nálet do obce:)
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Newfoundlander »

Zdravím všechny !
V úterý odpoledne jsem k velké radosti komárů znova trochu proběhnul tuto lokalitu.
Že tam bude těch letadel oprvdu více, se začíná potvrzovat. Po cestě k místu dopadu
Migu jsem asi 1 km před místem vlezl na levou stranu od cesty a asi po 30 metrech,
jsem nalezl plechy (obr.1 a 2) . dál jsem už pak nepátral, byla tam vysoká tráva a mraky komárů.
Zbývající nálezy pocházejí z lokality mig.-u. Zajímavý je poslední nález je to uělá hmota a uvnitř jsou
dráty. Označeno je to СЦК 45 .

Jarda nwf.
Přílohy
1.
1.
2. další nález  asi 1km od dopadu Mig-u  - na druhé straně cesty od Darkoviček
2. další nález asi 1km od dopadu Mig-u - na druhé straně cesty od Darkoviček
3.
3.
4.
4.
5.
5.
6. СЦК 45
6. СЦК 45
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Alda »

Zdarec.
Jardo, nic ve zlém, ale od "parkoviště" je to k MiGu 1 km, takže kdybys to trošku upřesnil a eventuálně použil mapu. Já jsem doma vykopal ještě nějaké drobnosti - na té spojce je rock výroby únor 64. Jo, a ten horní dural byl naproti přes cestu, cca 10 metrů od kráteru.
P6295665.JPG
P6295667.JPG
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Newfoundlander »

Zdar chlapi !

Požádal jsem o radu kolegu ,,Beryho,, -odborníka, který má zmapované havárie Mig-ů.

Zde je jeho odpověď :

Zdravím,

reaguji trochu opožděně, ale na válku teď nechodím příliš často. Údaj o dopadu Migu mě zaujal, takže jsem procházel veškeré mně dostupné podklady a dokumenty - nicméně bez výsledku. Vyplývá však následující:
1) Vzhledem k údajům na vykopaných částech téměř vylučuji možnost dopadu Migu-15. V uvedených letech si již tento typ nevyráběl.
V případě Migů-19, 21 a Su-7 pak jsou všechny mimořádné události dnes již věrohodně popsány a žádná z nich mně nevychází na toto místo.

2) Zásadní by bylo přesnější zjištění data události (kroniky apod.) . Vzhledem k poměrně dobře zmapovanému přehledu havárií a katastrof československého vojenského letectva v posledních letech jsem toho názoru, že takováto událost už by byla dnes známa.

3) Tím pádem nelze zatím hypoteticky vyloučit havárii stroje VVS-CGV. V případě havárie polského vojenského letounu bych byl poněkud skeptičtější. O tom by se zřejmě dnes již vědělo. Co se však týče VVS-CGV, tak tam je ještě dnes mmoho případů nehod a katastrof málo známých.

Takže tohle slohové cvičení asi mnoho nepomohlo, ale pokud by se podařilo najít nějaký prokazatelnější kus nebo identifikovat datum havárie, tak budu rád když dostanu info a zkusím dále zapátrat.

Zdraví

Radim Špalek
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Alda »

Tak to jsem zvědav, co se z toho nakonec vyklube.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od msf »

Pls, pro nás nevojáky, co je VVS-CGV????
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od gyry »

probral jsem knihu Ocelový hřebec MIG 19 a československé letectvo 1958 -1972 od Libora Režnáka a nic..
Uživatelský avatar
Martas2411
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: pon 04. bře 2013 19:35:11
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od Martas2411 »

msf píše:Pls, pro nás nevojáky, co je VVS-CGV????
dalo by se to přeložit asi takhle-Vojenno vozdušnyje sily střední skupiny vojsk v Československu,
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Darkovičky- Vodní důl, IL-2

Příspěvek od msf »

:)), jinymi slovy okupanti!
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“