Služovice - neznámý letoun

Fly archeology
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od torkemado »

lokalita: Služovice
Typ stroje: ???
datum: březen 1945
popis trasy: z Arnoštova jedeme na Služovice, před hospodářským objektem odbočíme doprava,místo dopadu je u cesty vpravo těsně u lesa.
GPS:49°58´27.623´´N 17°59´25.313´´E
dop.literatura: Jiří Kolář: Po stopách zlomených křídel

Info od jkmineral:
pan Lacek, Štítina: "Koncem války dopadl za objektem Masospol německý letoun, asi Messerschmitt, ještě dlouho po válce jsem ho vídával na kraji lesa. Byl celkem vcelku, beztak šlo o pokus o nouzové přistání. O pilottovi nevím nic."
starosta Služovic: potvrdil dopad a doporučil přímé svědky pana Ciminga a pana Mayzese,"Prý to mají skoro celé v kůlně"
ale od něj tuto info prý nemáme.


Zdravím
Posílám pár fotek artefaktů nalezených v oblasti Služovic.Je toho žalostně málo k identifikaci,letoun spadl na pole ,prvp.velké celky odvezeny a malé při zemědělských pracích naházeny na okraji lesa.
Nepodařilo se najít žádnou palub.munici či jednoznačně usvědčující kus artefaktu.Vybral jsem specifické díly z toho mála,dle kterých by se snad dal identifikovat typ letounu.Vím že v okolí toho popadalo dost , ale uvítal bych spíše technickou tj.názor toho kdo by identifikoval díly.
Na dílech se nachází světle modrá barva a zelená
Přílohy
P2083969.JPG
P2083970.JPG
P2083971.JPG
P2083972.JPG
P2083973.JPG
P2083974.JPG
P2083975.JPG
P2083976.JPG
P2083977.JPG
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od cotojetohle »

Čistě náhodou......není tam někde vidět zakladní barva??podklad?To by dost pomohlo.Jinak pochybuju že ty díly někdo pozná
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
Bigger
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: ned 21. lis 2010 15:17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od Bigger »

Poznám.......To jsou díly z éra, ne????? :twisted:
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od cotojetohle »

Jinak docela hojně rozšířená podkladová barva u němců byla červená.....kdys panoval názor že se používala jen na dřev. díly.Ale z rozboru mnoha fotek je to jinak.Sám jsem byl v Anglii když byl zrovna rozebraný Me 163 komet.A ta červená tam je.Ikdyž ke konci války bylo všechno jinak.Me 262 lítali bez nátěru jen zatmelené....Mám i fotku na interiér FW 190F bez jakékoli barvy....jen palubka byla čenošedá..
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od msf »

Na prnich dvou fotkach je evidentne nejake vahadlo pro ovladani ( cehokoliv v eru ) lankem, stejne se pouziva dodnes u kormidel ( lode ).
Kluci to jiste urci uplne presne, co se tyka barev, muze to byt jak rus, tak nemec, obe barvy byly pouzivany da se rici v zakladu. Nosnik na posledni fotce ale vypada na nemce.
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od LaS »

Torkemado,zkus očistit tu ozubenou matici do lesku blesku,pokud to je němec,tak tam bude nějaká značka.Jinak podle toho vahadla to 190ka nebude,kdyby něco.

Svoboda
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od torkemado »

Ahoj
Jj 190 mě taky nesedí,ta matice je vyfocena před čištěním,vím co hledáš na ní,ale bohužel ani pismenko snad jen ,je celá mosazná a povrchovka na ní olivově zelená . Někde jsem ji už viděl je to dávno ale něco mě nutká že to bylo v Šilheřovicích . Ale to bylo v 86 a to už je fakt hodně dávno . Ty šrouby ocel plech-dural na fotce jsou nápadně podobné šroubovým spojům na tý La5 Ale to je hodně na vodě ( tím myslím že by to mohla být ruská mašina)
Uživatelský avatar
messer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 13. říj 2011 19:37:24

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od messer »

jj, bf 109 to nebude
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od LaS »

Jen se chci zeptat,něco se mi v hlavě plete,ale nespadlo letadlo u Kobeřic a není to ten stejný případ?Kde,jsem to četl si nevzpomínám.
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Služovice - neznámý letoun

Příspěvek od torkemado »

Ahoj
Ano prostor Kobeřice - Strachovice . Ovšem toto je celkem mimo "stará cesta" do Stěpánkovic
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“