Karolinka - Frňovské sedlo, He-111 H

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomín
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 10. kvě 2013 10:17:06

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od tomín »

Myslím jen nálezy toho letadla.Mám víc fotek,pošlu na mail kdo chce.Byl jsem tam s uživatalem JNM párkrát,je tam toho dost a já mám lepší štítek,viz foto.Tak hodně zdaru při dohledávce,přidám se.Pokud chcete,přijedte si pro ty díly na fotu.Tomín
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od gyry »

msf píše:Gyry, ano. Celé NATO se dívalo, jak jim letí antek po nebi:)))) Víš kde jsou Strakonice a kde je Karolinka? To není PC hra. Promiň, ale připadá mi to uhozené.
nevím.. že by v Rusku? Mě se to až tak uhozené nezdá.
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od gyry »

msf píše:možná jo, spíš si asi mysleli, že chce přistát - utíká z ostbloku. Je to možné, protože měl autopilot. V 1943,vrtulák, ovládaný pákami a lanky, to fakt nevěřím. Každý kdo seděl někdy ve vrtluláku, ví, co to je :))
Určitě si nemysleli, že chce přistát, když letounu chyběl celý překryt kabiny a vevnitř sedačka i s pilotem.

Podle mě, je to technicky možné at už je to vrtulák ovládaný lanky a pákamy.. : např.let C-3 Siebel v roce 1953 z Chrudimi, kdy osádka vyskákala. Letadlo si to namířilo do Polska, kde se vlivem větru otočilo o 180 stupňů a letělo do Čech na Šumperk.Let bez pilota mu trval hodinu a 20 minut. A co více. Dokonce si i přistálo.
No. Opravdu. Každý kdo seděl ve vrtuláku ví co to je..Úsměvná to věta.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od msf »

Gyry, tady je to hledani vraku, ne o polemikach co kde a kdyby, chodime po horach a polich a hledame. O tom je to tady. Cus.
Uživatelský avatar
gyry
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 559
Registrován: stř 06. led 2010 18:00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od gyry »

msf píše:Gyry, tady je to hledani vraku, ne o polemikach co kde a kdyby, chodime po horach a polich a hledame. O tom je to tady. Cus.
Samozřejmě. Někdo tu nadhodil, že by to mohlo být určité letadlo a celá polemika vznikla díky této rádoby "vtipné" větě: Hej, aprila už bylo. Od Strakonic do Karolinky - světový rekord klouzavého pádu:)))
Takže polemiky nechme stranou, když historie ukazuje, že mnoho věcích možných je, i když se tomu někdo směje. Čus.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od msf »

Hele Gyry, zase vtipně, pokud tu chceš trollovat, do toho.
Uživatelský avatar
tomín
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 10. kvě 2013 10:17:06

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od tomín »

Névím co by do Těch Strakonic doletělo když většina letadla je tam rozsypana po zemi a ty velke kusy se sbíraly dávno.Kdy dohledáme?
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od msf »

Dobra otazka, ale nasledujicich 14 dni asi en, kolem 30.5. budu muset na chalupu ( H.Bečva ), pak se včas domluvime:)
Uživatelský avatar
tomín
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 10. kvě 2013 10:17:06

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od tomín »

Ok,
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: Karolinka - Frňovské sedlo, neznámý něm. letoun

Příspěvek od PavelKrejci »

Zdravím všechny "letecké sběrače" :-).Byl jsem se u Karolínky taky podívat a to letadlo je zcela jistě He 111, pravděpodobně verze H.Na jednom z odlitků je typový kod 111.Na fotkách jsou vidět části bloku motoru Jumo 211, vyhořelá munice ráže 7.92 a 13mm.
Dále jsem našel výfuky typické pro 111, lem krytky z křídla, část reflexního zaměřovače REVI 16,jeden "budík", části kompasu a množství dalších věcí.
Z výstroje posádky jsem nic nenašel, což by mohlo podporovat teorii Jana Vladaře o tom, že posádka vyskočila na padácích...Jak tak Honzu znám, ten se moc často neplete, snad jen jednou za deset let...si splete Siebela a JU 88 :-)



Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“