SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Fly archeology
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

Vážené dámy a pánové,

tímto si dovoluji pozvat všechny členy Sdružení Jilešovice s manželkami a všechny kamarády, kteří se stavbou pomáhali, taktéž s manželkami, dále zástupce lesní správy Ostrava na slavnostní odhalení pomníku padlým sovětským letcům na den čtvrtek 9.5.2014 ve 14. hodin do Jilešovic. Přítomni budou zástupci Ruského velvyslanectví, veřejného života, tisku a televize.
Je vhodné položit k pomníku nějaké skromné květy, tuto povinnost mají především členové našeho sdružení.

Po slavnostním odhalení proběhle pro všechny pozvané slavnostní oběd v restauračním zařízení památníku Hrabyně.


Organizační záležitosti:

1. Všichni zájemci si zajistí dovolenou na čtvrtek 9.5. a neprodleně zde potvrdí účast .
2. Dušan - zajistí v rámci KVH Slezsko čestnou stráž, případné pozvání pamětníků ...
Protože sdr. Jilešovice splnilo úkol a tímto zanikne, žádám ho, abychom akci v tisku a televizi mohli
prezentovat výhradně pod kryšou KVH Slezsko, čestné stráži buderme refundovat náklady na dopravu, náboje na čestnou salvu a další výdaje, které zde Dušan vyčíslí.
3. JKM zajistí oficiální pozvání zástupců Lesní správy Ostrava, OÚ Dobroslavice
4. Msf zajistí pronájem restaurace Památníku Hrabyně a menu od cca 16.OO do 18.00. Vidím to na přípitek, předkrm, hl. jídlo, + dezert, pivo a nealko.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne pát 10. kvě 2013 13:08:46, celkem upraveno 18 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od msf »

Potřebujeme pro rychlou organizaci potvrzení účasti. Co nejrychleji se zde registrujte, uzaverka registrace bude 7.5. v 15 h.
Uživatelský avatar
Newfoundlander
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: sob 24. bře 2012 11:25:04
Bydliště: Hlučín - Bobrovníky

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od Newfoundlander »

Newf - samozřejmě příjdu !
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

pokračování organizačních záležitostí:
5. Sraz zúčastěných bude ve 12,OO u mně na chajdě, ve 13.45 v Děhylově v restauraci u Žáby .
6. Poté se přesuneme k pomníku, pak bude posezení v rest. památníku Hrabyně.
7. Zájemci se skončení oficiálních záležitostí mohou přesunout do Vřesiny "Na kopec" , pivo, tvarúžky a další náklady si hradí každý sám, ubytování ve vlastních spacích pytlích ve sklepě.
8. Oficiálně děkuji sdružení Silesia Hunters, pod vedením Fila za pomoc při výstavbě pomníku. Úkol pro Fila zní: pozvat všechny zůčastněné na výstavbě + hosty max. 10 členů na akt odhalení + oběd a následné oslavy, celkový zde počet neprodleně uvést. Zajistit vlajku sdružení na slavnostní odhalení.
9. Vedení sdružení se dohodlo na refundaci nákladů na dopravu mimoostravským členům našeho sdružení , vlak nebo benzin.
10. Dušan - zajistí terénní vůz na dopravu panětníků bojů starších účastníků k místu pomníku, náklady uhradíme z prostředků sdružení.
11. Dušan zajistí ozvučení akce : hymny, + krátký projev o historii dopadu.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne úte 07. kvě 2013 21:51:33, celkem upraveno 13 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

všem, komu byla zaslána pozvánka v SZ, platí pro 1+1, je třeba potvrdit účast nebo se omluvit,
musíme znát počet hostů na slavnostním banketu:

POTVRZENÁ ÚČAST:
Msf,Nwf,Jkm,Zilvare,Vilém + manželka,Messr,Jom+manželka, 6 členů čestná stráž k pomníku,Maceks+1,
delegace ze Slovenska: pan Anton Tanistrak
delegace muzeum Suchdol - pan Bartošík 1+4,
delegace Lesy ČR Ostrava 2 zástupci,
delegace z SH: P1 právě potvrdil účast¨, Filo + 4

jestliže připočteme oficiálně pozvané hosty, bude to vysoko nad 30 osob !!
Jsou jen dvě alternativy, buď to klapne, nebo požádám čestnou stráž o kulku do hlavy ;-)

Nepřijede:
Drachir- dovolená s rodinou, Mezek, Slavík - práce,
Naposledy upravil(a) jkmineral dne stř 08. kvě 2013 18:46:50, celkem upraveno 36 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

pokračování organizačních záležitostí:
Byly osloveny spřátelené firmy s návrhem na finanční přispění na recepci po skončení slavnostního aktu.

Projevy u pomníku: Jkm - provede krátké přivítání všech hostů /max.1 minuta
Msf - pronese zdravici a poděkování všem, co se na stavbě podíleli / max 1 minuta
Filo - pronese zdravici za SH / max 1 minuta

Projevy na recepci: Krátké přivítání hostů provede člen sdružení.
Sponzoři pronesou své zdravice
Další diskutující se přihlásí
Naposledy upravil(a) jkmineral dne stř 08. kvě 2013 18:50:54, celkem upraveno 12 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

soukromá zpráva od NVF:
je třeba očistit pomník, otesat přebytečný beton a pořádně vyspárovat, ať se nám po zimě nepotrhá...upravit okolí pomníčku

Takže, zítra v 8.30 v Jilešovicích doděláme pomník
Naposledy upravil(a) jkmineral dne stř 08. kvě 2013 18:49:36, celkem upraveno 5 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

Pánové, je třeba komunikovat,takže tímto na oficíální akt zvu Messra + Mezka , zástupce leteckého muzea Suchdol pana Bartošíka, zást.let.muzea Dačice pana Kolomazníka. Podotýkám, že na všechny mimoostravské zúčastněné se bude vztahovat právo na refundaci nákladů na dopravu.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne stř 08. kvě 2013 18:50:20, celkem upraveno 3 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

Pozvánka i pamětní list je vytvořen.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne úte 07. kvě 2013 21:55:56, celkem upraveno 2 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU V JILEŠOVICÍCH

Příspěvek od jkmineral »

Dušan nám posílá ilustrační foto, jak asi bude vypadat čestná stráž:
QTJIXEr7sOSP7zXnX0bpghTdKJ5RT-45s2nrcU8P6TKcsySufIJNi7kMw9ZFGE_i4CTb7m4.jpeg
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“