Petřkovice (NJ)

Fly archeology
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Alda »

lokalita: JV od Petřkovic, okr.Nový Jičín

typ stroje: B 24 H

datum: 7. 7. 1944

posádka: 1/Lt.R.CHADWICK +

popis trasy: v Petřkovicích za zastávkou doleva až nahoru a dát se cestou vpravo.Ta se změní na polní.Po ní až k lesíku k posledním domkům, za ním lze parkovat. Dál pěšky po cestě dolů a pak doprava na louku. Dopad je na místě zarostlého mokřadu s vysázenými stromky.

GPS:

dop.lit.: http://ok2bus.autouver.com/valka/valkavm.htm
Je to asi v půlce, ale na netu se toho dát najít dost.




Pořád jsem čekal, kdy to sem někdo vloží a furt nic. Lokalita je v podstatě jalová, pár pěkných věcí mají kluci v Suchdole. Mě se podařilo najít jen několik plechů, natavený hliník a náboj. Tedy jeho zbytek
Přílohy
P2256459.JPG
Omiakinbak.jpg
Uživatelský avatar
Maceks
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 09. říj 2011 22:41:12
Bydliště: Severní Morava

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Maceks »

..víš proč jsme to tu nedávali, páč naposledy když se zveřejnila tato lokalita i s Palačovem na detektorwebu (byl to ten samý autor, na kterého jsi dal odkaz), tak do týdne tam někdo uřezal vrtuli z památníku.. a já osobně jsem JKM poprosil, aby sem tento dopad nedával.. tímto mu děkuji, že dodržel slovo.. za ostatní holt držet nemohl..
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od msf »

Pánové, klid pls. Jak to asi mohl Alda tušit co sis domlouval s JKM? Dal to se, stejně jako to může kdykoliv udělat kdokoliv.To bychom to mohli smazat tady celé, pokud by se na to mělo takto nahlížet a to se jistě nestane:).
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Alda »

Soráč, omlouvám se, ale nikde jsem tam neviděl ani náznak nějakého pomníčku či čehokoliv jiného, takže není co ničit. A palačovskou vrtuli mohl čajznout každý, kdo jede kolem, a nemusí být ani příznivec let.historie. Normální sběrač šrotu. Ale teď už je stejně jedno o tom plkat, asi ji potřeboval víc.
Uživatelský avatar
Maceks
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 09. říj 2011 22:41:12
Bydliště: Severní Morava

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Maceks »

..kluci nic se neděje.. doufám, že to nevyznělo jako nějaký útok.. to rozhodně ne.. jen jsem odpověděl na otázku proč to tu ještě není.. a vyzdvihl jsem, že je JKM dobrý kamarád co drží slovo.. ;-)
..pomník tam není, ten Playa to uveřejnil obojí najednou a opravdu pár dní na to, vrtule z Palačova zmizla.. a páč to je uprostřed polí, selským rozumem docházím a došel jsem k tomu, že to šroťák asi těžko tahal na dvukolaku do šrotu.. z 80ti% to má někdo v garáži jako suvenýr.. "sběratel"..
..Jinak mám chalupu asi kilometr od dopadu a přiznávám, že jsem měl na nezveřejňování i osobní zájem..
..mám od tama pár nálezů, které tu tímto můžu i prezentovat..
takže Aldo ještě jednou připomínám, ať to nebereš jako útok nebo osočení.. tak jsem to fakt nemyslel a nemělo to tak vyznít.. jinak potvrzuju, že lokalita je již dost plonková.. ;-)
Uživatelský avatar
Maceks
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 09. říj 2011 22:41:12
Bydliště: Severní Morava

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Maceks »

..zde slíbené nálezy..
Přílohy
..celkový pohled..
..celkový pohled..
..součástky, sklo..
..součástky, sklo..
..US druky, kohouty, aj..
..US druky, kohouty, aj..
..manometr a kluzné kolco..
..manometr a kluzné kolco..
..munice..
..munice..
..asi klika..
..asi klika..
..stroječky a přístroječky.. ;o)
..stroječky a přístroječky.. ;o)
..detail popisu..
..detail popisu..
..s číslem..
..s číslem..
..ba-- and turn indicator..<br />..AF US ARMY..<br />..A17-2U..<br />..typuju něco jako umělý horizont..
..ba-- and turn indicator..
..AF US ARMY..
..A17-2U..
..typuju něco jako umělý horizont..
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od msf »

Podívejme na keťase! Znárodnit! :)
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Alda »

V poho, já nejsem chytlavý na každé slůvko ;-) , ale jsem zajedno s MSF:" Znárodnit!" Krásné věcičky. To jsi našel všechno na tom jednom fleku?
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od jkmineral »

To jsem rád, že mne tady někdo pochválil. Průser je, že jsem na tuto dohodu už dávno zapomněl a ani jsem si nevšiml, že tady vlastně Petřkovice ještě nejsou ;-)
Ale v současné době takové dohody už nemají smysl, popis dopadu je uveden v různých publikacích a na netu je také spousty odkazů.
Se nedivím, že se Alda diví, kde to Maceks našel, když si tam 10 let tajně hrabe :lol:
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Petřkovice (NJ)

Příspěvek od Alda »

A to netušíš, co na Tebe chystám já. :jirka:
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“