POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od msf »

Máš pravdu, pokud se s.v. nebude bránit, stane se z toho norma. Chce to advokáta a protiútok.
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od Koiko »

Tak jak procitam, je to TÉMA.
Pánové, diskutujte, davejte nove poznatky, ale všeho s mírou. Pokud chcete psát ze je někdo ko..t, piste to dle tohoto mustru. Udržujme štábní kulturu dle pravidel.
Jinak, taky mne zajímá, jak toto dopadne, bo to je síla.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od jkmineral »

právníci jsou drazí, pokud budete pořádat sbírku, dám 1000 Kč. Přidal by se někdo? Když Vás bude 20 a každý dá stovečku, dotáhnem to do konce.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

Zdravím pánové,

ano,je to pro pana Vyvážila zapeklitá situace,ale sám sebe se musí zeptat,kdo a jakým způsobem se do ní dostal a z jakých paragrafů dostal obvinění.Je trochu usměvné,že hned v první větě prvního příspěvku píše něco o odložení emocí a výtek a zamyslí se!A sám v příspěvku z 10.9. na straně 3 se s náležitými emocemi pouští do pana Krejčího....V příspěvcích píše o společné soudržnosti badatelů proti činnosti AV a sám tu zmíní jméno dalšího člověka,to samé příspěvky od pana Sralbotky,který tu zmíní několik spolků.Pánové ,to se ku..a nedělá.Ano,pan Vyvážil se chce podělit o svoji zkušenost,která se mu stala,to chápu,ale at to řeší s právníky a jich se ptá,jak je to možné,že on dostal po prstech a druhý ne,ale ne,že veřejně začne jmenovat osoby,které múže dostat do podobné situace.

posílám odkaz na zákon (snad platí, jiný jsem nenašel) o zajištění majetku,zde najdete pár odpovědí na otázky pana Vyvážila.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2003-279
Jen velmi stroze,majetek se nejdříve zajistí a pak dostanete obvinění.Ano pan Čech múže být u zajištění majetku,ale musí mít povolení soudu nebo písemnou smlouvu se společností,která má soudní povolení vykonávat zajištění majetku.Pokud takový papír má,musí mít ze zákona i pojištění proti poškození věcí při manipulaci s ní.ZAKOUPENé věci nesmí být zajištěny.Ano věci může odvest do Lešan,jelikož má smlouvu o zajištění majetku,ale pozor NESMí zajištěný majetek zapsat do inventáře po celou dobu vyšetřování až do rozsudku soudu,to znamená,že jesti řízení bude trvat rok,tak věci nikdo veřejně neuvidí,takže pokud by rabování pokračovalo a pokračovalo,spousta věcí zmizí někde na hromadě,než soud ukončí řízení,až pak můžo být vystaveny.Je tam více věcí ,které v tomto případě pan Čech bez povolení soudu nesmí.

Spíše,jak zabavovat věci druhým,by sis píše měl pan Čech a jeho nejvěrnější udělat v Lešanech brigádu a ten bordel v tzv depozitáři si uklidit,protože človek ,který ho má nastarosti ani neví co k čemu patří a za další,osobně vím o dvou lidech ,kteří při svém působení v armádě chodili do Lešan jako do obchodu a odvezli si několik věcí a za třetí,nikdy jsem neviděl a ani neslyšel,že by vystavovali vykopaná letadla,ketrá jsou v depozitu více,jak 20 let,měl by si zamést před svým prahem.Káže víno a sám pije vodu.A když jsem viděl zde v nějakém příspěvku fotky pana Čecha s municí,klidně se může říct,že porušil zákon o obecném ohrožení a neodborná manipulace s výbušninou,na to má nárok pouze Pyrotechnik.
Ale tak celkově se ví,že mezi muzei a institucemi zabývající se archeologií a amaterskými badateli byla pomyslná hranice tolerance,kdy archeologové mezi prsty přehlíželi činnost amaterských badatelů a jen zlehka usměrnovala jejich hranice a byli rádi za jejich činnost ,mapování,vystavovaní a zvřejnování svých výsledků ,tak pan Čech byl prvním,který tuto hranici překročil,bohužel mu to asi za těch pár chvalořečí od svých nejvěrnějších pro povznesení ega stálo za to.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od msf »

Přidávám se k JKM, 1000,-KČ.
Dal jsem to přečíst svým právníkům, odpověď je bohužel lakonická.
1. je to chaotická výpověď, nejde identifikovat co se ztratilo, kde to bylo , na základě jaké smlouvy byly věci uloženy v prostorech
2. kdo vlastně věci zabavil, démon Čech, nebo PČR
3. Jakou roli hraje úřad Jirkov
Pak to nazvali chaosem sociálních sítí a prý jestli chci dělat charitu, že to vezmou, ale z Prahy tam a zpátky, 8 h na sepsání trestních oznámení, 2é nás po 1 k bude tak na začátek.

Takže, s.v. má mnoho práce, ale jistě pokud si vezme právníka na místě, vše vyřeší. JKM zahá'jil sbírku, přidejte se přátelé.
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

Nic se neztratilo,jde o vykopané věci z letadel,které jsou soustředěny na zámky Červený hrádek spolkem,který to jen kopal a vystavoval,žádné povolení na zbraně,žádné oficiální evidování nálezů do muzea.O prostory nejde.Zminuje PčR a že mu předali obvinění,takže to bude na příkaz soudu a podnět k tomuto příkazu dal pan Čech svým udáním,úřad Jirkov nehraje žádnou roli,spolek se pokusil o kulturní povznesení v podobě prezentování nálezů.Tohle jsem pochopil z příspěvků pana Vyvážila
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od msf »

Dík za shrnutí:), pokud je to tak, potřebuje právníka a ten Čech přes hubu.
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od roman123 »

no tiez som nad tym rozmyslal,daval dokopy infor.a mam skoro istotu,ze nieco sa cca1,2 roky dozadu stalo,teda zacali platit nove zakony min.v nemecku ohladom zbierok voj. veci.napr.zname video ,ked jednemu nemcovi zabavili tigra,ktoreho mal dlhe roky.a potom som si spomenul na jeden pripad tu od nas ,zo slovenska.jeden pan ma zaujem si urobyt sukromne muzem,veterany,voj.technika,atd.aj z 2 .vetovej vojny.ma kontakty a peniaze.na to sa mu ozval tiez jeden nemec,ze ma doma velku zbierku ,povedzme,veci z 2 svetovej v super originalnom stave .a ma zaujem mu ich do toho muzea dat,venovat.nemec slovakovi.....potom prislo aj vysvetlenie,ich nove zakony.podla nich mu mozu vsetko zabavit a zobrat.
a teraz to iste zacina aj u vas,nahoda menom "cech" to urcite nieje.ja si to nemyslim.
cielena politika eu byrokratov a ich prisluhovacov.
odkedy u vas maju policajti " oddělení pro bezpečnostní - vojenský materiál" ??? to som este nepocul.
Uživatelský avatar
JirkaUH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 11. říj 2011 14:14:30
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od JirkaUH »

Zdravím,
osobně mě zaráží podivný průběh celé akce. Pokud už to probíhá za asistence Policie ČR tak už jde o úřední úkon ale na základě čeho? Měli by to mít podloženo trestním oznámením s důvodným podezřením + povolením k „domovní“ prohlídce atd. To vše samozřejmě po řádném obeslání všech účastníků řízení. Pochopím zajištění zbraní a podobného materiálu ale zabavovat soukromý majetek? Navíc pokud mi vlastník nemovitosti kde vystavuji svůj soukromý majetek brání v nakládání s ním ( v tomto případě vlastník objektu Červený Hrádek tak na základě čeho ? příkazu PČR ? úředního rozhodnutí ? ) - není to již trestný čin? Kdo tento příkaz vlastně vydal ? Myslím si že PČR by měla pouze zabavit zákonem zakázaný materiál ( zbraně, munice…) sepsat protokol ale vše v přítomnosti majitele!!! Neznám podrobnosti Vámi uzavřených smluv s vlastníkem Červeného Hrádku ani nebažím po zveřejnění všech skutečností případu jen mě napadají výše uvedené dotazy.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od jkmineral »

Včera si pan Čech na konferenci "Archeologie konfliktů" dovolil osočit pracovníky UAPP Brno za jejich postup při výzkumech německých druhoválečných hrobů na Moravě. Jejich příkladnou spolupráci s Deutsche Dienststelle označil za nezákonné jednání, vše by se mělo hlásit jen jim! Je to jejich, zákon prý hovoří jasně, nějaké zažité zvyklosti jdou stranou. Páni archeologové se nestačili divit... stalo se tak navíc v místnosti před zraky badatelů z poloviny Evropy. Není tak těžké si představit, jak by se lidé podobného charakteru chovali za minulého režimu...
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“