POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
S.V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. led 2012 10:32:01

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od S.V. »

Zdravím ,pro pana " všudezdejší" ! Čekal jsem ,kdy to někdo vytáhne ,že jsem zde někoho zmínil konkrétně .Pane ,vy si myslíte , že jsem řekl něco tajného ,že nikdo nesleduje internet ??? To je hlavní příčina všeho ! Já jsem asi stará škola a začínal jsem jenom z fotákem ,psacím strojem ,dopisním papírem a bez detektoru ! Bez literatury ,jenom ze starým Žigulíkem a stykem s lidmi. Dnes si každý všechno vyguglí a má to za pár minut . Já běhal ke schránce a čekal na dopis .Jasný je ,že doba pokročila .To že si někde na internetu přečtete znění nějakých paragrafů. ještě nemusí nic znamenat ,víc psát nemohu .Pavel Krejčí se na mě nezlobí ,že jsem ho zde jmenoval a naopak to chápe . Mluvili jsme spolu o tom . Jeho stránky běží několik let a navštěvuje je každý !!!! Ono když se vás to netýká osobně se to hezky za přezdívkou radí.. To nemyslím zle . Já si taky musím dávat pozor co píšu,aby to zase nebylo použito proti mě .To je jedno s druhým ,a věřte mi že mě to strašně štve . Chci poděkovat všem za podporu zde vyjádřenou a na radu svého právního zástupce se raději zdržím dalších komentářů.Pokud mi někdo něco bude chtít ,tak do soukromých zpráv a nebo na mobil ,773 525258. Svatopluk Vyvážil
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od jkmineral »

ono s tím bádáním je to stále stejné, informace o letadlech, které se dají v současné době vygooglit jsme tady dali my všichni, co se touto tématikou zabýváme. A všichni jsme je vypátrali v archívech, zpovídáním pamětníků, najezdili jsme tisíce km a věnovali tomu léta volného času. A díky internetu jsme na různých fórech ze střípků informcí poskládali ucelenou historii leteckých válek nad ČR. Tak jenom proto si mladí badatelé mohou najít nějakou lokalitu a jet si tam zakopat, protože je to legální a naše zákony to nezakazují. Jenom líné krysy hledají možnosti, jak by bez práce schramstli mravenčí práci amatérských nadšenců.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od PavelKrejci »

Pana Vyvážila znám spoustu let. Před pár lety jsme se po osobní rozepři, kdy jsem mu vytýkal jeho styl rozkmotřili a už nejsme v kontaktu. Jeho některé poznámky na moji adresu mi samozřejmě vadí,ale vím, že je prostě takový. Nedá se mu ale upřít velká zásluha za to, že muzeum v Č. Hrádku vybudoval a co všechno v minulosti objasnil. Proto mi samozřejmě osud tohoto muzea není lhostejný a chápu, že to velice těžce nese.
Myslím, že AV, či VHU by mělo svoji energii věnovat tomu, aby s badateli navázalo korektní vztahy. Tyto instituce by měly zaměstnávat člověka, který může v bádání pokračovat a navázat na činnost soukomých badatelů, zaštítit ji a zapojit pro AV do dalšího pátrání . Obávám se, že pan Čech takovou osobou nebude a že to uchopil za ten úplně nejhorší konec. Přitom daleka ne všechno je objasněno a zdaleka ne všechna letadla jsou nalezena a vykopána. Každý, kdo se této činnosti věnuje dokáže z rukávu vysypat několik tipů, kde nějaké éro spadlo a ještě není nalezeno.
Další věc je, že VHU, který je, jak jsem pochopil s panem Čechem ve spojení, mohlo badatele oslovit s tím, jestli by nebyli ochotni jim nalezené věci věnovat do sbírky, inventarizovat je a pak jim je v případě zájmu zapůjčit zpět k dlouhodobému vystavení. Řada lidí by to jistě uvítala, protože by se zbavila krabic, které se jim nahromadily a stejně neví co s nimi. Muselo by to být ovšem na dobrovolném základě, ne tak, jak si zřejmě AV představuje.
Zatím tu máme- akci na Hrádku, hrozby archeologů kriminalizací, pomlouvání na veřejných akcích, dehonestace hledačů- detektorářů a to i těch, kteří se s panem Čechem pokusili spolupracovat.
Před léty jsem oslovil pana M.K., pracovníka Let. Muzea Kbely, jestli nechtějí zapůjčit do sbírky kabinu z letadla Fw 190 a další věci z mé sbírky. Nejdříve nechápal co vlastně říkám, pak na mě koukal jako na blázna a prohlásil, že to nejde protože by s tím bylo nějaké papírování a odešel. Zajímal jsem se , jak vypadá depozit VHU v Lešanech s tím, že bych to třeba nabídl tam. Před pár lety mi kamarád od armády poslal z tohoto "depozitu" fotografie. Doufám, že se na mě nebude zlobit, když je zde zveřejním. Do takového hnusu bych tedy své věci dobrovolně nedal. Depozit vypadá jako regulérní skládka ve sběrném dvoře , artefakty bez popisek, bez označení. A můžu bohužel jen potvrdit, že- jak zde bylo zmíněno v jiném příspěvku- depozit fungoval jako samoobsluha, ze které se věci rozkrádaly. Myslím tedy, že tyto instituce by si měly nejprve udělat důkladný pořádek u sebe. Pak se pokusit oslovit muzea, kluby i jednotlivce a snažit se nastolit v dnešní situaci nějaký řád. A taky si uvědomit, že to, že i když se nějaké činnosti věnuje sedm let študovaný archeolog, nálezy nemusí spadat pod archeologii . Hranice novověku a moderních dějin není sice nijak definovaná, ale ze školy si pamatuji, že jsme se učili něco o počátku průmyslové revoluce. Instituce si ji posunují jak se jim líbí . Výklad by ovšem musel podat případný soud.
A ještě jedna věc by mě zajímala. Jestli je současná činnost pana Čecha zároveň oficiálním stanoviskem AO AV ČR. Bylo by moc fajn, kdyby se někdo z této instituce třeba tady ozval a podal nám jejich náhled na věc.
Naposledy upravil(a) PavelKrejci dne pon 16. zář 2019 10:51:46, celkem upraveno 18 x.
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od PavelKrejci »

Depozit VHU Lešany
Přílohy
Lešany 2.jpg
Naposledy upravil(a) PavelKrejci dne pát 13. zář 2019 12:00:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od PavelKrejci »

Depozit Lešany
Přílohy
Lešany 3.jpg
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od PavelKrejci »

Depozit VHU Lešany
Přílohy
Lešany 1.jpg
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od msf »

Pánové, to co píše p. Krejčí je smutné, ale nepřekvapující. V státní správě nepracují lidé, kteří něco tvoří. Smyslem jejich života je jen přežít, ne žít a něco vytvořit. Takže nečekejme od nich nic dobrého. Já jsem byl vždy optimista, věřil v pokrok a lidi, ale tady je prostě přeblbcováno.
Ten Čech je jen obyčejný škodící malý postrk úředníček...., je s ním třeba jednat tak jak jedná on, podle a zle.
jediná cesta je se nebát a dát na něj trestní oznámení, jako ta paní co to dala na vyjebance Babiše a vyhrála.
S Babišem to sice neotřese, ale takový malý poskok z úřadu - to je jeho konec v práci, a tak mu třeba.
sralbotka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: úte 08. bře 2016 15:52:37
Bydliště: ČR

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od sralbotka »

pro pána všudezdejšího - ano zmínil jsem několik spolků, těch, kterých je plný web a média, dokonce ty o kterých sám pan agent Č. před lety mluvil, ty spolky a ,,muzea,, by se mohly sjednotit a napsat na AU AVČR- nevidím na tom nic špatného... a není to poukazování na jiné, ale pokud se vezou po jednom muzeu, dříve či později se to bude týkat všech kteří se věnují stejné aktivitě... a znovu připomínám, že se o nich všeobecně velice dobře ví a ty neštˇastné torza kulometů a munici našel z nich asi každý, vzdytˇ si to sami dávají na svoje weby a právě tak je mají agent Č. podchycené... mému příspěvku před 3mi lety zde nikdo nevěnoval pozornost...a fííí a čerti jsou venku a to je najednou haló.
Uživatelský avatar
všudezdejší
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2019 18:40:09

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od všudezdejší »

Ok ,když se tedy vše ví a pan Čech má vše podchycené,nic tedy svým psaním neodtajním,tak dle mého názoru, celý problem spolku na Červeném hrádku je,že vykopané věci nezaevidovali do žádného muzea,tudíž neodevzdali státu a tím zatajili nález,což zminuje i pan Vyvážil s čím vším na něj vyrukoval pan Čech a navíc při pozorném čtení,pan Vyvážil napsal,že na kopání je promlčecí lhůta tři roky ,to je v pohodě,max mě obvíní kvůli zbraním. dále pak,, J.Marek zaevidoval bez jeho vědomí nálezy,které mu pan Vyvážil půjčil.....jenže nález nejde zaevidovat do sbírek dvakrát,kdyby už jednou byl.
Vykopat--domluvit se s muzeem o zaevidování nálezu,což platí í pro zbraně.Muzea jsou vyloučena ze zákona o zbraních tím,že nemusí být znehodnocena a přitom muzeu ponechána----po nezájmu muzea o výstavení,si domluvit dlouhodobou zápújčku ,pro vystavení v prostorách spolku.---Vše domluveno,schváleno a pokryto státem,což by mohl být vlastně i návod,pro ty,co mají doma věci,které by takto mohly bezproblemu vystavovat nebo vykopat---neodevzdat a tím se dopustit zatajení nálezu a po dvaceti letech se divit,že zabavují věci.To,že věci veřejně vystavoval se divíme,jaképak zatajování??,ale kdo ví kolik se toho vykopalo a kolik je toho vystaveno?Takové to nepsané pravidlo,o co nemá muzeum zájem si můžu nechat,bohužel neplatí.Vše ,co se vykope patří státu.
Proto nechápu,proč tato diskuze vůbec vznikla,když lidi,kteří vědí a pohybují se v tomto odvětví ví,jak to dopadne a de fakto to musí vědět i pan Vyvážil po 25 letech zkušeností.
To,co přimesl svým bádáním se ani neodvažuji zpochybnit,to všechna čest,jenže v tomto případě o ni nejde,ale je druhá strana věci a tou je jak.....a tu řeší právě pan Čech a tu, my tady určitě nevyřešíme.
sralbotka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: úte 08. bře 2016 15:52:37
Bydliště: ČR

Re: POZOR ! ROK 1948 A ZNÁRODNOVÁNÍ SE MOHOU OPAKOVAT !!!

Příspěvek od sralbotka »

pro pana všudezdejšího - výňatek z Vašeho příspěvku.... ,,což by mohl být vlastně i návod, pro ty, co mají doma věci, které by takto mohly bezproblemu vystavovat nebo vykopat,, - vykopat????????????????????????

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Myslel jste vykopat tím způsobem, že někdo bude na své náklady ve svém volném čase pátrat na hektarech pole, pak po letech to něco možná nalezne, oznámí to AU AVČR a co pak??? Nechají to dál v zemi.
No a nebo že by to pro veřejnost snad nálezce celé sám zafinancoval? Odhaduji řádově na desetitisíce... Možná letecké spolky mají na takové akce granty od obecních úřadů, nevím. Jako soukromá osoba jsem tenhle způsob odmítl začínat, pokud chtějí atˇ se vydají za pamětníky (každý má svoji pamětˇ) a následně do polí mezi postřiky a jedy do prachu pod spalující slunce, mezi hnůj, ohlídají si, kdy je pole zorané... A ukáží všem, jak se taková akce dělá.
Až si sami najdou pohřešované letadlo a určí následně z těch odborně vyzdvižených fragmentů posádku a číslo letadla...
Pak by to byl výsledek, který by překvapil. Možná pak by mělo pro někoho smysl s nimi spolupracovat v jeho volném čase.

No... jsem zvědavý, jak to celé dopadne.
Z leteckých spolků mi jako laikovi nezištně pomáhal s důležitým pátráním jen pan Vyvážil, zástupci Kovářské a Suchdola mě odmítli, proto si myslím že pan Vyvážil není jen ,,kopáč motorů,, ale opravdový historik v oboru a má zájem na objasňování i jinak než u terénních výzkumů, odborník je jistě i proto, jak dlouho se ve svém oboru pohybuje.

A jak tu někdo zmínil sbírku na právníka, tak se přidávám na seznam, stejně jako moje drahá polovička.
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“