Artefakt (Aventicum)

Other
Odpovědět
Uživatelský avatar
rennda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. pro 2012 13:59:20

Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od rennda »

Ahoj tenhle artefakt jsem videla v muzeu v Avenches (CH). Je bronzový a pochází priblizne z 1. století pr. Kr. Nevite co to muze byt? Odbornici se nemuzou shodnout na vyznamu
Přílohy
artefakt24.jpg
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od kovkop »

To je právě problém - odborníci se diví a laik žasne ;-) Když neví oni jak to má vědět někdo z nás? Jde však o to že odborníci nesmějí nikdy použít jen selský rozum, protože lépe nemít žádný závěr než udělat špatný. To se nás ovšem netýče, takže volný průchod fantazii. Když se dívám na funkčnost předmětu, tak jedině do vnitřku dát nějakou látku (mast) která se při obřadech teplem uvolňuje a dělá nějaký efekt. Nebo je to hlavolam - něco jako ježek v kleci, akorát že ježek už je pryč :D
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od Koiko »

selský rozum - házecí kostka a keramické označení bodů je rozbité... Ale ježek v kleci mne taky napadl ...
NEVÍM, ale je to zajímavé ....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od drak66 »

jako,nezávazně,moje doměnka je,že to je nějakej ritualní předmět a záleží na fantazii,ti vědci,neboli archeologové,se taky pouze domnívají a vědí o tem prakticky hovno ,jako my,akorát,že mají tituly.Vždyt v tý době nežili :roll: ,takže vše jsou jen doměnky,pokud se nedochovaly fakta,jako obrazy,malby,sošky a věci,které vše dokazují.Jak může někdo určit podobu,třeba tyranosaura,kostra je jasná,podle dochovalé vykopávky,ale to ostatní je pouze představa a nebo výplod fantazie.Pokud nejsou jasné důkazy tak je to jen fantazie.Jako ježek v kleci,ve kterém byl ukryt plán létajícího kola Jana Tleskače ;-) Jako 10letej jsem to žral ,Rychlý šípy byly zakázané a v době mého mládí sen každého kluka mít doma,aspon pár komiksů s vysněnými postavičkami,jako třeba ,rychlonožka,štětináč,dlouhé bidlo,nebo Mirek Dušín,Ted jsem si vzpomenul na švagra ,Taky je mirek a je to,už dlouho,tak jsme chlastali a už jsme byli trochu rozčepejření a já mu povídám-ty seš ten mirek dušín od těch rychlejch šípů co neřekl nikdy žádné sprosté slovo,že jo mirku a on mi povídá no kurva,že jo :mrgreen:Je to,už snad 25let a na toto jsem nezapoměl :shock:
Uživatelský avatar
kacuro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: sob 28. srp 2010 5:15:58

Re: Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od kacuro »

stejně jako u dalších věcí je i zde určení jasné: je to něco z něčeho :lol: :jirka:
Uživatelský avatar
kovkop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: úte 20. pro 2011 19:15:06

Re: Artefakt (Aventicum)

Příspěvek od kovkop »

jasně tak už je to jasné: rovnák na vohejbák, nebo taky nějaký héblo to může být :D
Když nemáš podplacené permoníky a skřítky je ti i ten nejlepší detík na hovno
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“