svícen

Other
Odpovědět
Uživatelský avatar
flash004
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned 13. led 2013 20:52:15

svícen

Příspěvek od flash004 »

Zdravíčko, tento znak je zespodu svícnu, nevíte někdo něco o tom, co to znamená ?? Díky moc.
Přílohy
znak.jpg
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: svícen

Příspěvek od jkmineral »

Už jsem nad Tvou značkou strávil několik hodin, nevím, nejsem schopen ani určit materiál.
95 ve čtverečku by mohla být síla postříbření v mikronech, pak by to mohla být aplaka. Vyfoť celý svícen, třeba podle tvaru ho zařadíme alespoň přibližně do nějakého období.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13903
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: svícen

Příspěvek od Koiko »

příjde mě to jako takovej ten bodlák s fialovým vrškem. Kdys toho byly plné louky a ted.... nějak to mizí, alespoň zde, na severozápadě...

http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id24308/
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
flash004
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned 13. led 2013 20:52:15

Re: svícen

Příspěvek od flash004 »

Díky za snahu, sám se dobře vyznám ve špercích 19. a 20. století, ale tady nevím, je to mimo můj obor. Mám ten kousek teprve pár dní. Zatím jsem nezjistil ani materiál. Musím použít Archimeda :-) a vypočítat hmotnost/objem - na cín se mně to zdá na první pohled lehké, na hliníkovou napodobeninu těžké a navíc nevím proč by někdo do hliníku razil ty značky ...., stříbro to není, alpaka také ne.... v každém případě měkký kov. Navíc tam kde jsem to získal lidská noha vstoupila nejpozdeěji naposledy ve válce ??? Posílám foto celého svícnu a budu vděčný za každý komentář.
Přílohy
svícen.jpg
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: svícen

Příspěvek od jkmineral »

dle tvaru klasika, přelom 19./20.stol., cín to není, tato značka by byla uvedena v literatuře, která je dost dobře zpracovaná. Kloním se k názoru, že je to "alpaka" -což jsou slitiny různého složení na bázi mědi, zinku ... může být tvrdší i měkčí, v tomto případě 95 ve čtverci znamená zcela jistě sílu postříbření. Značky těchto různých drobných výrobců jdou velmi těžko vyhledat. Cena bohužel je zanedbatelná, max. několik stokorun, skoro neprodejný artikl. Ale tento klasický tvar je velmi vyhledávaný, nechat znovu postříbřit a použít na vánční stůl, nebo u slavnostních příležitostí. Možná zkusit aukro, zcela jistě Allegro.
http://allegro.pl/swiecznik-mosiadzowan ... 28026.html
Naposledy upravil(a) jkmineral dne stř 16. led 2013 18:52:07, celkem upraveno 1 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
flash004
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned 13. led 2013 20:52:15

Re: svícen

Příspěvek od flash004 »

Dekuji moc za cas a informace, co se ceny tyka, urcite nejsem zklamany, jedna se o nalez ve zborenisti domu. Chtel jsem se spis dopatrat zeme puvodu. Svicen se mi moc libi a to v tom stavu, v jakem je, ma krasnou patinu a necham si jej jako dekoraci. Kdyby jste mel trochu paru o zemi puvodu, dejte vedet. Ja typuji Nemecko. jeste jednou diky. flash :-)
Uživatelský avatar
jezero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1079
Registrován: ned 03. led 2010 22:32:45

Re: svícen

Příspěvek od jezero »

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“