stáré jízdenky

Other
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

stáré jízdenky

Příspěvek od sakyl »

Posílám něco ze všedního života lídí z let 1943-1944,kdysi jsem tyto kartonové jízdenky sbíral ;)
Uživatelský avatar
Pavel Jehlička
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10. led 2011 12:04:09

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od Pavel Jehlička »

... dost pěkný, - už jenom pro to stáří.
Já jsem se právě k tomuto sběratelství z dětských let po 30-ti letech vrátil. Snažím se mít alespoň jednu jízdenku z území bývalého Československa z každé stanice, kde se kdy jízdenky vydávaly. Nyní jsem na počtu něco málo přes 2 500 stanic a to i z jednotlivých historických období. V příloze - malý průřez jízdenkami 20. století z našeho území.
Uvítám jakékoliv komentáře či další příspěvky.
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od cotojetohle »

mrknu doma....měl bych jich zde pár mít.Pošlu ti to...mě je to na prd
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od cotojetohle »

Tady k těm jízdenkám mám jednu zajímavou historku .Je z roku 1980.
Můj otec lezl po skalách cca 40let.Byl to zapálený sporotovec.Narozdíl ode mě, co se válím jen s děvkama po hospodách :(
V Jizerských horách jednou našel skalku/asi 20m vysokou/která nebyla zaznačena v průvodci.A ani na ní nevedla žádná horolezecké cesta.žádný kruh.Prostě nic.Vylézt na ní bez lana nešlo.Nebo si už nevzpomínám na směr kterým by to šlo.
Tak jeden víkend sme vzali špagáty sekáček sádru a jeli dělat prvovýstup.Já sem jen pozoroval.Když fotr vylezl na vrchol....nebylo tam nic....ani slanovací očko...jen jedna takováto malá jízdenka........Už skoro nečitelná.
Za celé roky sme nepřišli na to,jak se tam dostala.
Vyhodit jí tam ze zdola nemohl nikdo....Vítr??Možná.At tak či tak ,ten kdo tam s ní vylezl bez lana byl opravdu kaskadér.
Ale záhadou to je pro nás furt.....Tu skálu sme pojmenovali JÍZDENKA
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od Slater »

Když jsem byl malej, tak si pamatuju že jsme jich měli doma plno, ale prý už se vyhodili :roll:
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od filo »

cotojetohle píše:Tady k těm jízdenkám mám jednu zajímavou historku .Je z roku 1980.
Můj otec lezl po skalách cca 40let.Byl to zapálený sporotovec.Narozdíl ode mě, co se válím jen s děvkama po hospodách :(
V Jizerských horách jednou našel skalku/asi 20m vysokou/která nebyla zaznačena v průvodci.A ani na ní nevedla žádná horolezecké cesta.žádný kruh.Prostě nic.Vylézt na ní bez lana nešlo.Nebo si už nevzpomínám na směr kterým by to šlo.
Tak jeden víkend sme vzali špagáty sekáček sádru a jeli dělat prvovýstup.Já sem jen pozoroval.Když fotr vylezl na vrchol....nebylo tam nic....ani slanovací očko...jen jedna takováto malá jízdenka........Už skoro nečitelná.
Za celé roky sme nepřišli na to,jak se tam dostala.
Vyhodit jí tam ze zdola nemohl nikdo....Vítr??Možná.At tak či tak ,ten kdo tam s ní vylezl bez lana byl opravdu kaskadér.
Ale záhadou to je pro nás furt.....Tu skálu sme pojmenovali JÍZDENKA
To je pěkný příběh....vážně. Jde vidět,že jsi po delší době zasedl k PC střízlivý. ;)
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Panzer1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 765
Registrován: ned 03. led 2010 0:00:47
Bydliště: Silesia,Klein Ellgoth

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od Panzer1 »

abstinuješ :?: :lol:
SURGET ALIQUANDO NOSTRIS EX OSSIBUS ULTOR
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13898
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od Koiko »

cotojetohle píše:Tady k těm jízdenkám mám jednu zajímavou historku .Je z roku 1980.
Můj otec lezl po skalách cca 40let.Byl to zapálený sporotovec.Narozdíl ode mě, co se válím jen s děvkama po hospodách :(
V Jizerských horách jednou našel skalku/asi 20m vysokou/která nebyla zaznačena v průvodci.A ani na ní nevedla žádná horolezecké cesta.žádný kruh.Prostě nic.Vylézt na ní bez lana nešlo.Nebo si už nevzpomínám na směr kterým by to šlo.
Tak jeden víkend sme vzali špagáty sekáček sádru a jeli dělat prvovýstup.Já sem jen pozoroval.Když fotr vylezl na vrchol....nebylo tam nic....ani slanovací očko...jen jedna takováto malá jízdenka........Už skoro nečitelná.
Za celé roky sme nepřišli na to,jak se tam dostala.
Vyhodit jí tam ze zdola nemohl nikdo....Vítr??Možná.At tak či tak ,ten kdo tam s ní vylezl bez lana byl opravdu kaskadér.
Ale záhadou to je pro nás furt.....Tu skálu sme pojmenovali JÍZDENKA
To víš, tehdejší Československé a dnešní České dráhy jsou nevyzpytatelné ......
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Pavel Jehlička
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10. led 2011 12:04:09

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od Pavel Jehlička »

... je pravda, že staré jízdenky se nechaji nalézt ledaskde a když se k tomu ještě najde "unikát", - ... no jako relax to nemá chybu.
Tuhle mi nějaký stavební dělník přinesl parádní kartonovou jízdenku ještě z války, která byla zastrčená za dřevěným obložením čekárny. Byla ze Cvikova (což je na dávno zrušené tarti na Liberecku: Svor - Jablonné v Podještědí)... no prostě druhý vánoce :P

Jinak s tou jízdenkou na té skále, - ... no straka to tam asi nepřinesla :o , ale jako příběh - SUPER , člověk má zase nad čím dumat...
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

Re: stáré jízdenky

Příspěvek od sakyl »

ja jich měl kdysi asi 3800ks ,ale většinou trate Brno-Jihlava a Studenec -Křižanov,ty staré na fotu jsem jako dítě našel v jednom nadražním skladu,ktery jsem prolezl, když jsem jel ze školy a čekal na vlak :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“