Diskuse

Notafilia - banknotes
Odpovědět
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Diskuse

Příspěvek od drak66 »

zastávám názor,že bankovky tohoto typu ,pokud se to tak dá nazvat,nemají na notafilickém trhu co dělat,připadá mi to,jako kdyby sis kupil v číně pohřební bankovky,která pak spálíš.To je třeba,lenon,obama,presley,nebo dolar antarktida,či velikonoční ostrovy,nebo u nás polívka,cikrt,troška,julínek atd.jako,kdo vůbec toto dovolí a jestli si můžem tisknou tedy dolary a měnu jak chceme.navíc tyto kýče se nabízí za ceny do nebe volající,jako proč?Zajímají mě vaše názory i vysvětlení a kdo toto sbírá,tak pochybuji o jeho zdraví,taky jich mám pár,ale nekupuji,pouze,co dostanu zadarmo. http://aukro.cz/1000-000-dolar-o-k-corr ... 52549.html
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: pro mě kýče

Příspěvek od drak66 »

dodám-mělo by to fungovat,asi tak,jak u pamětních mincí,povolení a certifikát od národní banky.každá legální měna,natož dolar by měl být něčím krytý,třeba,zlatem.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: pro mě kýče

Příspěvek od drak66 »

to už je lepší sbírat pokémony,tam aspon víš na cem seš :lol: :lol: .No když jsem si vzpoměl na pokém ony,Víte jak vznikly a kde?No u nás na moravě-to babky okopávali vinohrad a vidí borca nalámanýho jak si to šine od sklípku ke sklípku a ta jedna bába povídá:čoveče pokém on je? a tak vznikl pokémon :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bigger
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: ned 21. lis 2010 15:17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: pro mě kýče

Příspěvek od Bigger »

drak66 píše:to už je lepší sbírat pokémony,tam aspon víš na cem seš :lol: :lol: .No když jsem si vzpoměl na pokém ony,Víte jak vznikly a kde?No u nás na moravě-to babky okopávali vinohrad a vidí borca nalámanýho jak si to šine od sklípku ke sklípku a ta jedna bába povídá:čoveče pokém on je? a tak vznikl pokémon :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Toš to ja..... :twisted:
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: pro mě kýče

Příspěvek od Koiko »

Plně souhlasím, že tyto bankovky nepatří do sbírky a sám mám jen svatební - Charles + Diana a "nějaký" ostrovy - ale obě byli součástí konvolutu. a vyhýbám se jim. Snad jedinou , kterou bych uznal je Australský Hunter rivers - aspoň myslím, že se tak jmenuje a to jen proto, že tento člověk vlastní větší množství země a nelíbí se mu australská politika. Neplatí daně a vláda austrálie mu toto plně toleruje, čímž z mého pohledu uznává i jeho měnu. Asi tak.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: pro mě kýče

Příspěvek od drak66 »

to je v překladu,asi lovení v řece,což mě nedává smysl ;) ,ale aji tak to je jako kdybys uznával,1 vlašár z Valašského království :shock:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: pro mě kýče

Příspěvek od drak66 »

já to neuznávám,to je třeba,že si v Karlových varech,nějakej mafiján,vzpomene,že se tam bude platit měnou podle jeho jména,třeba se jmenuje Ivan a bude se tam platit Ivanovovem ;) ,což je absurdní,žijeme v určitém státě co má svoji měnu a zákony by měly platit pro každého.To samé v Austrálii. ;)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: pro mě kýče

Příspěvek od Koiko »

sice pravda, ale daně bude muset platit stále / ikdyž Rus... asi ne :lol: /
podívej na to italské městečko - vydává vlastní měnu, co jde € do pr.... , a vláda jim to toleruje - jedná se vlastně o městské peníze.
Měním téma na diskuzy
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse

Příspěvek od drak66 »

vím o tem,připadá mi to jak za R.U.,kdy města vydávaly nouzovky,ale z cela jiného důvodu,to bylo nedostatek oběživa a bylo to Bankou povolené,v té Itálii se chce to městečko akorát zviditelnit,tuším,že před pul rokem to bylo,aji v německu v jedné škole a městě uskutečnili tento nápad.Ono je to těžký,třeba vězenské poukázky,nebo bony či potravinové lísky,to vše jsou platidla ;)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13895
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Diskuse

Příspěvek od Koiko »

jj, v tom německu se jednalo o studentský projekt, který se ale chytil a v rámci nějakého územního celku to funguje dobře a dokonce psali, že je ta měna oblíbenější než €, bo to podporuje místní ekonomiku. Doost se o tom psalo a dělali si srandu, jak se zvedá ekonomika regionu a lidi se mají lépe ....
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Odpovědět

Zpět na „Notafilie“