Nějaké kolečka :-)

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

koiko píše:
Baar píše:Ražbu dělá Pražská mincovna a dodává je i s certifikátem pravosti.
A já myslel, že máme mincovnu jen v Jablonci ... Myslel jsi nejspíš prodejní místo, kterých má ČNB pro prodej investičních mincí několik v republice.
kdepák,tady máš odkaz http://www.prazskamincovna.cz/
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13898
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Koiko »

vida, člověk se stále učí.
Čekal bych od mincovny, že bude razit spotřební mince, ale co jsem četl, tak razí investiční, medaile, podnikové mince a pod.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

oběhové se ted,už razí jen v Jablonci a samo,že i pamětní pro čnb.Tady se razí spíš ty cetky,ikdyž s takovým papírkem uváděným jako certifikát a celkem draze nabízené v letácích.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

i tak pazůrku bych do toho moc nešel,leda,že by byly za babinu ,výkupní cena ag je 5kč za g.:whistle: ,tady jsou ty mé,titanic se mi líbil, a ostatní celkem taky,tak sem to vzal,za dvacku kus,ale podotýkám,že byly pro mně za dvacku,co tam byly další,asi 6ks,tak nevím,já si měl vybrat,jenže jsem si bral i jiné věci,tak pak sem si říkal,mněls je vzít všechny.No ted,už je to fuk.Jinak Baar,já to nekoupil na kšeft a to mé vyjádření tam bylo na kylovy věci obecně.Nikomu to nehaním,ba naopak fandím i tobě,ale vem to rozumně.Koikec ti to tam napsal dobře.Vyndávat to z obalů nehodlám,musí stačit i ty blbé foto,jen tak.pro orientaci.
Přílohy
Snímek5 10155.jpg
Snímek5 10156.jpg
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

je to napsaný na tom certifikátu,postříbřená měd,no a ted mám v ruce sv,václava a má 32g podle toho papíru.No jinak,když pudeš v Třebíči do zlatnictví,dají ti za ag 6kč /g a za zlomkové zlato 535,bez kamínků,jen čisté -420kč,mince nechcou,sice mají větší ryzost,ale pro výrobu šperků jsou k ničemu.Ale to je jen takovej detail co tak trochu vím z doslechu,já s tím nekšeftuji.Vím,že na internetu,pražáci dávají mnohem víc,stačí si zadat poptávku,ale u nás nou :mrgreen:
Naposledy upravil(a) drak66 dne úte 12. kvě 2015 6:43:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1032
Registrován: ned 25. lis 2012 16:51:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od kyl »

Já už těch koleček mám 32 kusů :lol:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od drak66 »

kyl píše:Já už těch koleček mám 32 kusů :lol:
:D Jako,proč ne?Jsou pěkné,nehaním to,ale v rámci investice jsem svůj názor napsal :violin:
Naposledy upravil(a) drak66 dne úte 12. kvě 2015 6:42:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Baar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. kvě 2010 7:02:51

Re: Nějaké kolečka :-)

Příspěvek od Baar »

Koiko.Pravdou je že je asi několik prodejních míst.Pražská ty co neprodá stálým zákazníkům přenechá do prodeje jiným prodejcům.Z Liberce mě došla již několikerá nabídka mincí za nehoráznou cenu a dokonce těch co již dva roky vlastním.Je třeba rozvážně posuzovat a ne soudit,nelze se divit v této době že se každý snaží obohatit na úkor jiných.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“