nějaké nové poznatky?

Odpovědět
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

nějaké nové poznatky?

Příspěvek od sakyl »

tahle diskuze se mi zdá už dlouho mrtvá tak se chci zeptat jestli máte nějaké nové poznatky či fígle ;-)
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13892
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: nějaké nové poznatky?

Příspěvek od Koiko »

rozjel jsem dvě vlákna - musíš zkoušet... já co najdu - už nekonzervuju. Jde to k odborníkovi.
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

Re: nějaké nové poznatky?

Příspěvek od sakyl »

Koiko píše:rozjel jsem dvě vlákna - musíš zkoušet... já co najdu - už nekonzervuju. Jde to k odborníkovi.
problémem je že spousta muzeí konzervatora nemá,řešil jsem to s kamaradem archeologem z jednoho regionalního muzea a železa co nejvíc hoří jim oficialně konzervuju já i když nejsem vystudovanej odborník tak zakladní ošetření zvládám.Jinak by se toho tam většina rozpadla na prach.....To jest realita
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

Re: nějaké nové poznatky?

Příspěvek od sakyl »

Pazour60 píše:Taky jim to dávám v nálezovým stavu. Vašku, nevíš proč na spodku jílce jsou ty tenký pásky? Je to jak listový péro, říkám si, jestli tím nedorovnávali délku úchytu, aby sedl majiteli do ruky :think:
ahoj péto
na těhle typech tesáků jsem to viděl už několikrát,ja bych řekl že to bude spíš něco jako dilatace mezi organickou částí rukojetí a kovovou částí rukojeti,ale tohle je jen můj typ,takže sem s dalšími nazory ;-)
sakyl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: sob 02. led 2010 16:36:01
Bydliště: Kojatín

Re: nějaké nové poznatky?

Příspěvek od sakyl »

Pazour60 píše:Dneska jsem dostal názor P. Žákovského, sice taky přesně neví, ale mohla to být výzdoba ( střídání pásků z různých kovů ), nebo tlumení nárazu při seku do tvrdého, aby neprasklo obložení rukojeti ;-)
jo tak nějak jsem to taky myslel aby tam to dřevo nebylo uplně natvrdo ;-)
Odpovědět

Zpět na „Konzervace železných nálezů“