Petljakov Šilheřovice

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
miroslav.chylek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. lis 2014 16:54:11

Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od miroslav.chylek »

Tento velice smutný a nedokončený námi příběh mne odvedl od letadel. po škole jsem učil v Ostravě Hrušově na ulici Bohumínské 262 , dnes již tato škola neexistuje. Měl jsem jednou v týdnu volno a tak jsme procházeli a lezli vysoko a fotili a podle fotek procházeli možná místa dopadu , která nám doručil Alexander Kondrašov tiskový zpravodaj KONSOMOLSKÉ PRAVDY.
z míst , kde jsme hledali bylo to rybník Nový stav Heřmanicích , zde bylo nalezeno jedno letadlo a pokud mne pamět neplete airkobra , podle záznamu měly by být tam 3. Další místo byl Suchdol nad Odrou , zde jsme pátrali v rybnících po IL 2 a nenašli , paní Měsíčková jediná Češka a neodsunuta nám udala směr našli jsme dva oříznuté stromy a to bylo vše. Voda voda a voda.
na Plesné jsme našli IL 2 a dvš stíhačky il byl ny místě u Tanku , protože letadlo dopadlo kolmo do zěmě a vybuchlo a nebylo prakticky poznat že to je úro a mysleli si , že to jsou tanky , protože němci nechali pár opuštěných tanků jak v Plesné tak v Martinově PZ 4. Něco jsme tam našli ale moc toho nebylo. Větší štěstí jsem měl i Šilheřovicích v malém háječku uhlopřčíně od školy jsme našli , respektive našel letadlo. PÁTRALI ZAMĚŘILI A NAŠLI , když jsme se dopracovali ke kabině , zjistili , že je prázdná letci vyskočili , a pátralo se dál , po pár dnech jsem měl velmi nepříjemný rozhovor s místním farářem o kterém byla známá černá minulost za německa , to jsem věděl ale vadilo mi proč mne tak hlídá , problém a jak se později ukázalo , bylo zastřelení zraněných letců místními , a poté sebevražda zastupitele, oběsil se pod tíhou svědomí , a protože jsme něco ještě dělali , kolem wervolfů a podzemí , neměl jsem potom zájem chodit podávat vysvětlení a protože zranění kolena se upravilo , věnoval jsem se více BASKETU , PÁNOVÉ z Stb nám clonili a otec mi položil otázku , proč to děláš ,protože mnohým šlapeš na kuří oka , oni nebylo čistí..Klidně jsem schopen se k příběhu vrátit je i dnes nedokončený - pro hledače kousek od tehdejší mléčnice je ve svahu hřbitov mrtvých z lazaretu do roku 89 vždy koncem dubna místní tam nosili bílé květy .. a tuho jsem být nemusel..
Uživatelský avatar
miroslav.chylek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. lis 2014 16:54:11

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od miroslav.chylek »

Dostal jsem skvělo zprávu od kolegy , podařilo se nalézt na jednom z motoru číslo a je znám osud posádky , tak jak jsme to tušili , dva letce umučili místní za účasti místního faráře ,a zastřelené bychom našli bud někde kolem školy naproti , nebo u letadla , jeden z pilotů to přežil a zraněný padl do zajetí a přečkal válku , díky za prvotní zprávy a pokud by měl někdo zájem půjdu se tam kouknout mirek chýlek
Uživatelský avatar
miroslav.chylek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. lis 2014 16:54:11

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od miroslav.chylek »

podařilo se mi zásluhou tohoto serveru zjistit osud posádky a připravuji další pátrání , !!!
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od jkmineral »

skvělé, věřím, že jako jeden z mála se s námi o získané info podělíš :) Jen několik skalních sem dá fotky nálezů a nové poznatky, za což jim všem děkuji. Mnoho kamarádů nás jen vytěží a pak nic. Například se mi doneslo, že už se našel Me 109 za Macalkou a zbyla po něm jen kur... díra.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od zilvare »

Už se našel?Neměl motor skoncit tehda ve slevárnách?
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
Alda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: stř 27. úno 2013 20:11:42

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od Alda »

Ahoj. To se mi moc nezdá. Motor se tehdy urval a odletěl kus vedle.
Uživatelský avatar
PavelKrejci
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. kvě 2013 13:34:57

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od PavelKrejci »

Zdar, na poli za Macalkou jsem byl zrovna před několika dny. Prochodil jsem ho pečlivě, určitě tam žádná díra po letadle není. Podle pána, co bydlí přímo na Macalce, se motor letadla utrhnul a odletěl prý "kilometr daleko". Tomu, že to letadlo dopadlo naplocho odpovídá i pás drobných úlomků, který se táhne od místa dopadu tak 200 metrů daleko. Fragmentů tam je pomálu, za dvě hodiny tak do kapsy.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Petljakov Šilheřovice

Příspěvek od jkmineral »

Ale super, že se našlo místo dopadu.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“