Klub neslušných hledačú

aneb tlachání na volné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od msf »

Tak a je to, KNH je už i v akademických kruzích, KDO to prásknul???
Nebo kandidát ( nejmenovaný ) na dubové listí s brilianty? :):)
Citace z bakalářské práce o letecké archeologii :
V nejhorším případě končí některé vyzvednuté artefakty ve sběrných
surovinách, protože není možné je prodat a pro samotné nálezce mají již pouze cenu
šrotu. V některých případech zanechají nálezci vykopané či nalezené předměty na
místě, protože pro ně nemají prodejní cenu
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od cotojetohle »

Z článku je cítit zhrzenost jednoho nejmenovaného leteckého muzea.....................
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od jkmineral »

no ani se jim nedivím :) Ale bojoval jsi statečně až do posledního náboje!! Já bych to asi nedal :) Je to marné, unser fýrer, to čestné místo vedoucího KNH Ti patří opravdu právem :) :) :)

z článku jednoho nejmenovaného musea:
"V ten den jsme sice místo havárie sami nenašli, zato jsme v lese objevili přímo nálezce - „šťastného“ Milana jak pod smrčkem zaslouženě odpočíval po těžké víkendové práci s detektorem. Jeho překvapení bylo velké a zjevně měl radost, že nás vidí. Nicméně i po delším družném rozhovoru jsme se o místě dopadu a nálezových okolnostech nedozvěděli téměř nic. V rámci spolupráce jsme byli posílání na všechny světové strany s tím, že si máme místo havárie najít sami. Byla to výzva, a ty my máme rádi!"

Více zde: http://www.leteckemuzeum.eu/news/trosky ... objeveny1/
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od msf »

To co jsem vložil, je odjinud, z akademické sféry, z Brna:)
Ale to jistě znáte, v městě Brnu jsou dva typy obchodů, blbý a žádný!
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od cotojetohle »

jkmineral píše:no ani se jim nedivím :) Ale bojoval jsi statečně až do posledního náboje!! Já bych to asi nedal :) Je to marné, unser fýrer, to čestné místo vedoucího KNH Ti patří opravdu právem :) :) :)

z článku jednoho nejmenovaného musea:
"V ten den jsme sice místo havárie sami nenašli, zato jsme v lese objevili přímo nálezce - „šťastného“ Milana jak pod smrčkem zaslouženě odpočíval po těžké víkendové práci s detektorem. Jeho překvapení bylo velké a zjevně měl radost, že nás vidí. Nicméně i po delším družném rozhovoru jsme se o místě dopadu a nálezových okolnostech nedozvěděli téměř nic. V rámci spolupráce jsme byli posílání na všechny světové strany s tím, že si máme místo havárie najít sami. Byla to výzva, a ty my máme rádi!"

Více zde: http://www.leteckemuzeum.eu/news/trosky ... objeveny1/




Děkuji......
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re:moralisti na lp

Příspěvek od roman123 »

kladivo na carodejnice /clenov knh/-
Desatero slušného hledače
1.Nehledám v lokalitách s archeologickými nálezy, pokud to není za přítomnosti archeologů.
2.Všechny nálezy zaměřuji, fotím a publikuji.
3.Při hledání nic nepoškozuji, lokalita po mém odchodu vypadá stejně nebo lépe.
4.Při nálezu většího souboru předmětů, zavolám odborníky.
5.Neodhazuji odpadky.
6.Vždy zahrnuji díry, které jsem vykopal bez ohledu na to, v jakém stavu je prostředí, ve kterém hledám.
7.Nezakládám oheň, nekempuji či neparkuji na místech, kde je to zakázané.
8.Ponechám veškeré závory či ohrazení na pozemcích tak, jak byly v původním stavu.
9.Neznečišťuji nádrže, studánky či jiné vodní zdroje.
10.Vždy se snažím chovat tak, aby hledání s detektorem kovů mělo co nejlepší pověst.
doplnim-
11.vsak mi tie nalezy nejako uz spenazime-vasi nenazrany muzejnici.

cele na-
https://www.lovecpokladu.cz/home/zasady ... edace-7286
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od roman123 »

podla tych zo suchdola ,alebo leteckej badatelny,by clovek ktory najde este neobjavene lietadlo/miesto dopadu/,zabije hladanim vela casu,mal ich zavolat,hej panove mozete si prist prosim vas vykopat motor a ostatne veci.
to by musel byt asi jebnuty.
oni co najdu ,tak publikuju az ked to vyberu. to si naozaj myslia ,ze ludia su jebnuty alebo im slava uz hodne stupla do hlavy a maju na nalezy prednostne pravo?
iba by brali,ale skuste ich poziadat o pomoc,potom sa vyfarbia....ked som im ponukol letecke motory,nech ich u seba vystavia/ja nemam priestory/to brali aj hned.ale ked som potreboval nieco zamerat magnetometrom z vysoka sa na mna v...srali.este ze mame JKM,ten pomohol.
taka je realita.
Naposledy upravil(a) roman123 dne pon 29. říj 2018 18:47:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od cotojetohle »

roman123 píše:podla tych zo suchdola ,alebo leteckej badatelny,by clovek ktory najde este neobjavene lietadlo/miesto dopadu/,zabije hladanim vela casu,mal ich zavolat,hej panove mozete si prist prosim vas vykopat motor a ostatne veci.
to by musel byt asi jebnuty.
oni co najdu ,tak publikuju az ked to vyberu. to si naozaj myslia ,ze ludia su jebnuty alebo im slava uz hodne stupla do hlavy a maju na nalezy prednostne pravo?
iba by brali,ale skuste ich poziadat o pomoc,potom sa vyfarbia....ked som im ponukol letecke motory,nech ich u seba vystavia/ja nemam priestory/to brali aj hned.ale ked som potreboval nieco zamerat magnetometrom z vysoko sa na mna v...srali.este ze mame JKM,ten pomohol.
taka je realita.
To jsem taky na místě mistrovi Bartošíkovi řekl jestli si myslí že sem blbej nebo naivní, že mu to místo hned ukážu. Na čež na mě vyrukoval s argumentem o VEŘEJNÉM ZÁJMU:-))))))měl sem co dělat abych nepraskl smíchy.Tak sem se ho zeptal jestli je VEŘEJNÝ činitel a bylo.......Domluva zněla jasně. Já si tam ještě párkrát pohrabu at mám radost s nálezu který se mi už za život nepodaří.A Soudruhovi Bartošíkovi sem slíbil že mu nálezy odevzdám i s popisem....
Místo toho se všude dočítám zhrzené komentáře na mojí osobu......
Nálezy mám uschované,popsané,zaměřené....Ale asi se spíš obrátím na muzeum Vyškov.
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od roman123 »

cojetohlo-mas pravdu,vykop co sa da a nechaj si to.nasiel si to a je to tvoje.ono ani s tym vyskovom to nie je ziadna slava.ja by som to po tych skusenostiach dal niekde /niekomu/,ak by som mal uz 80-90 rokov.ale zalezi na tebe ako sa rozhodnes.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Klub neslušných hledačú

Příspěvek od msf »

Tak jsem tu diplomku dočetl do konce.
Je tam i o mě :
Foto č. 43: Neodborná exkavace trosek letounu bagrem, Albertovec56
Blb, ať si ty věci příště najde sám, mamrd z Brna....
Tu to dílo máte:
https://is.muni.cz/th/lz4k2/Letecke-boj ... ramenu.pdf
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“