Tlachárna

aneb tlachání na volné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Tlachárna

Příspěvek od Slater »

Tak na filovu žádost zakládám tlachárnu na volné téma, pokud budete chtít nechat vzkaz, cokoliv zdělit, máte možnost zde.
Začnu.

Od soboty nemám foťák, ale zítra se mi už vrátí. Mám v plánu si k němu koupit malej stativ na focení makrem, přeci jen mince v průměru cca 12 mm se nedaj fotit v ruce. Takže hned jak ho pořídím zase naposilám nějaké mincičky.

Ještě mě docela zaujal USB mikroskop, zjišťoval jsem nějaké informace kolem vánoc, ale všichni mě radili ať si to nepořizuju, že v cenové relaci +- 1000,- jsou docela k ničemu.
Máte někdo zkušenosti s tím z DW?
Uživatelský avatar
Marouš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned 03. led 2010 22:52:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlachárna

Příspěvek od Marouš »

USB mikroskopem nevyfotíš např. celý odznak, nebo mincičku.... pokud máš foťák na stativu... stačí malý stolní za pár stovek a fotíš na velký rozlišení, tak to odvede stejnou práci...
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlachárna

Příspěvek od Slater »

Taky jsem si říkal že postačí ten stativ.
Ono jde jen o to, že mám foťák kterej doostřuje automaticky a když se mi třepe ruka tak to na té drobné minci nezaostří. Ale tak to každý zná
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: Tlachárna

Příspěvek od filo »

tak to je fajn....... místnost ve které můžem řešit politiku,ženské,chlast a jiné kraviny :D
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2251
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlachárna

Příspěvek od Slater »

no ta politika me nejak nezjaima, ale ten zbytek jo :lol:
Uživatelský avatar
husenka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: ned 03. led 2010 14:55:50
Bydliště: Königsberg

stativ

Příspěvek od husenka »

Ja použivam taky stativ.Takovy maly skladaci.Je to dobrá věc.A nestal moc,mi se zda že kolem stovky.Je to dobre i když se fotime třeba na nějake hledací akci.Aspoň jsme tam všeci. :lol: :lol: :mrgreen:
Minelab X-TERRA 305
Člen SILESIA HUNTERS
www.silesiahunters.cz
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: Tlachárna

Příspěvek od filo »

tož to určitě máš na mysli ten malý stativ,se kterým jsme se fotili v hradci,že?
Jo tak ten je dobréj,když ho složíš,tak ti nezabere víc místa než cigarety...dobrá věc
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: Tlachárna

Příspěvek od filo »

jo a husenka,příští neděli dopoledne bych to viděl na tu opuštěnou chalupu na mo.....
Panzer by se mohl přidat...
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
Panzer1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 765
Registrován: ned 03. led 2010 0:00:47
Bydliště: Silesia,Klein Ellgoth

Re: Tlachárna

Příspěvek od Panzer1 »

Teoreticky bych měl mít volno.
SURGET ALIQUANDO NOSTRIS EX OSSIBUS ULTOR
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Re: Tlachárna

Příspěvek od filo »

Jo a jelikož tu je ta tlachárna,tak přidám ještě jeden příspěvek.
Jedná se o jednu z místních pověstí a do těhto míst se hodlám na jaře podívat :D

POKLAD V xxxxx

V xxxxx u xxxxx je prý zakopán poklad.
Hodně lidí se pokoušelo jej získat, ale všichni se vraceli z prázdnýma rukama.
Poklad střežily tajemné síly. Asi před sto lety žili ve xxxxxx tři lakomci.
Z nich nejbohatší a nejlakomější se jmenoval Kaňa. Měl největší statek v okolí a peněz tolik, že by si za ně mohl koupit půl xxxxxx, přesto mu to bylo málo. Druhý lakomec se jmenoval Benda a třetí Staňa.
Ti tři se jednou v hospodě dozvěděli, že v samém středu xxxxx je zakopán poklad. Je prý tam tolik peněz, že je ani tři siláci nejsou schopni odnést. Od té doby, ti tři lakomci, neměli pokoje ve dne v noci. Pořád přemýšleli, co kdyby je někdo předešel a o ten poklad připravil. A tak se brzy sešli všichni tři u boháče Kani. Radili se, ale handrkováni nebralo konce, kolik peněz komu z nich připadne. Nakonec se usnesli, že si nechají poradit od staré čarodějnice, která prý měla spolky s čertem. Vědma žila na samotě v chatrné chalupě. Od ní se lakomci dověděli, že si pro poklad musí jít na Velký pátek, tehdy že zlé síly tratí nad poklady svou moc, ale během dobývání pokladu, že musí všichni tři mlčet, jinak že se poklad znova propadne do země.
Nadešel Velký pátek a Kaňa, Benda a Staňa, vybavení nářadím a pytli na peníze, se časně ráno, před východem slunce, vydali k xxxxx.
Hned se pustili do práce. Kopali už hodinu, dvě a poklad pořád nikde. Práce byla namáhavá, pot z nich jen lil, čas plynul pomalu a nejhorší věc, museli mlčet ač je jazyk tuze svědil. Dopřáli si chvíli odpočinku a když se opět pustili do práce, vyjel z aleje černý kočár se čtyřspřežím černých koní, ale jak zvláštních. Koně měli jen tři nohy, vždy dvě vzadu a jednu vepředu. Naši tři lakomci pochopili, kdo to asi je. Jen na sebe významně pohlédli a kopali dál. Koně se u nich zastavili, černě oděný pán vyhlédl z kočáru a ptal se na cestu do xxxxxx. Když mu na otázku nikdo z lakomců neodpověděl, zamračil se. Kočár se rozjel a brzy skončil v lese. Potom, po chvilce kopání narazily kylofy na železnou skříň s pokladem. Tehdy se k nim blížil malý, hrbatý trpaslík, tlačící před sebou kolečko. Ale kolečko bylo stejně zvláštní, jako ti koně. Mělo kola jen polovinu. Človíček se proto k lakomcům blížil jen velmi pomalu. Vždy si musel půlkolečko nastavit na tu okrouhlou polovinu. Když konečně dojel před kopáče, rukávem si utřel zpocené čelo a zeptal se jich: " Za jak dlouho doženu pána, který duty jel před chvíli ?" Kaňu ta otázka tak rozčílila, že zapomněl na varování čarodějnice a trpaslíkovi odpověděl. " S takovým kolečkem ani do smrti ne". Jen to dořekl, vzpamatoval se, ale bylo pozdě. Skříň se s velkým lomozem propadla hluboko do země. A na zemském povrchu se strhla taková vichřice, že lámala staleté duby jako slámky. Naše tři lakomce vymrštila do vzduchu a odnesla je každého jiným směrem. Kaňu zanesla do xxxxx, Bendu do xxxxx a Staňu do xxxxx. Nedodrželi předepsaný rituál. Stejně sklidili jen výsměch. Lidé se jim smáli už z dálky a ptali se: Jaký byl let vzduchem ?" A tak naši lakomci zalezli a teprve, až lidé trochu na jejich dobrodružnou výpravu pozapomněli, šli opět mezi ně. Od té doby prý nikdo jiný poklad v xxxxx nehledal a tak tam jistě leží ještě teď.........

Zní to hezky,že?
:D
No a jelikož to mám od baráku asi 20minut autem,nebo 25min vlakem tak tam určitě kouknu.
Nehledě na to,že přes ten les vede i linije československého opevnění a ten les je starý min 300let.
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“