Garrett ACE 250 - test

Other - meetings, detectors, ...
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od venawass »

Slater - vloženo, Venawass napíše snad víc
Jen to edituj
Přílohy
Garrett ACE 250 test 2010.doc
(66 KiB) Staženo 816 x
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od venawass »

Slater, dik.

Jelikož je u nás ještě asi i 20 cm sněhu, posbíral jsem doma cívky na Garrett ACE 250 a udělal test dosahu na „vzduchu“ dle vzoru co jsem viděl na ruským webu.
http://www.youtube.com/watch?v=C13Nmn40lNE
Použil jsem 26 věcí rozličného materiálu i tvaru.(viz foto a popis)
test 2.JPG
Tento detektor je hodně zatracován, kvůli špatnému vyvážení, zpoždění, častých prozvuků atd.
Vše je pravda! (3 roky praxe)
Se základní cívkou jde o průměrný detík, ale po nasazení doplňkové cívky Garrett 9x12“se zvětší nejen jeho dosah ale i záběr cívky.
test 1.JPG
Po nasazení cívky S.E.F 30x38 cm se dosah detektoru přiblíží i těm nejlepším a nejdražším detektorům. Bohužel jenom v dosahu, prozvuků se ani s touto cívkou nezbavíte.
Další velké mínus je vyvážení. Já to provizorně vyřešil posunutím loketní opěrky o 13 cm. Cívka S.E.F váží 800g, cívka 9 x12 -540g a základní 420g. Upravený detík bez cívky má 1200g, spolu se S.E.F už to je rovný 2 kg.
Letos dokoupím další cívku S.E.F. – 25x30cm, i když je stejně velká jako od Garretta, kvalitou materiálu je na tom mnohem lépe. (cívka Garrett vydržela jen dva roky)

Když se vám někomu bude chtít, vezměte detík, vyberte pár věcí které jsem zde použil na test a rozdělte se o své zkušenosti ;)
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2252
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od Slater »

Tak docela mě ty dosahy s jinýma cívkama překvapili. Jen je škoda těch prozvuků. Já ho měl pouze se základní.
Taky chystám takový test.
Uživatelský avatar
kopejda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25. led 2010 20:09:14

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od kopejda »

Ano musím jen souhlasit...špatné vyvážení při větší cívce než je základ, zpoždění a prozvuky. Každopádně s ním chodím doposud a jsem spokojený. Chodím s cívkou 9x12 a dosah je v pohodě. Jak si na něj člověk zvykne tak to jde. Ty prozvuky jsou ale někdy hrozný...
Uživatelský avatar
savki
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27. bře 2010 12:52:27

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od savki »

Mám 150ku a když je těch pazvuků hodně,vyměním baterky a pazvuky výrazně ubydou.Měním je,i když kontrolka byterií ještě ani nebliká
Uživatelský avatar
venawass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: úte 12. led 2010 21:57:28
Bydliště: Vysočina

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od venawass »

savki píše:Mám 150ku a když je těch pazvuků hodně,vyměním baterky a pazvuky výrazně ubydou.Měním je,i když kontrolka byterií ještě ani nebliká

Jéé, já ani nevím že má blikat, používám nabíjecí baterky a chodím jen na 3 a 4 čárku, jak to spadne na dvě tak měním.
Nokta Velox one, XP ADX 250, C Scope CS6MX, Garrett AT Pro + pro pointer
Uživatelský avatar
kopejda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25. led 2010 20:09:14

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od kopejda »

venawass píše:
savki píše:Mám 150ku a když je těch pazvuků hodně,vyměním baterky a pazvuky výrazně ubydou.Měním je,i když kontrolka byterií ještě ani nebliká

Jéé, já ani nevím že má blikat, používám nabíjecí baterky a chodím jen na 3 a 4 čárku, jak to spadne na dvě tak měním.
máte pravdu, že jak to spadne na dvě a níž tak detík špatně funguje... ;)
Uživatelský avatar
1942
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: pon 03. kvě 2010 20:10:13
Bydliště: Silesia

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od 1942 »

Já mám taky 150tku, nebo jsem aspon měl ted mi ho soused asi už po čtvrté spravuje a zatím to vypadá tak že už naposledy :( mám trochu obouchanou cívku takže už není vodotěsná a nědy mi začne detík z ničeho nic blouznit a někdy je úplně mrtvý.Dost mě to štve bo jsem se těšil na sraz který ted proběhne v F-M.Do Doubí s rodiči nejezdím bo je to daleko,ale bydlím v Řepištích a tak to na tento sraz mám coby kamenem dohodil,ale člověk asi nemůže mít všechno.
PS:Ale jestli bude na konci školního roku jen jedna trojika tak bude snad nová mašinka :lol: :lol:
a možná i origo blůza lw kterou mám slíbenou od souseda :lol:
Uživatelský avatar
inMahren
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon 02. srp 2010 11:25:38

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od inMahren »

Nevím jestli má kapacita baterek vliv na dosah detektoru, jednou jsem neměl náhradní baterky a hledal jsem až do úplného vybití detektoru a kromě pár bludných signálů to hlásilo pořád stejně.
Zvažuji koupi cívky S.E.F. 30x38cm- jak je to s finálním dohledáním? Dá se místo určit dobře i pod tak velkou cívkou?
Celkově když můžete srovnat hledání se základní cívkou a stímto motýlem, je v něčem jiném kromě hmotnosti rozdíl?
Nálezy nedávám do sběru- vy si snad myslíte, že ty hilzny za 20 let v lese vyrostou znovu?!
Uživatelský avatar
cortes
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: ned 27. čer 2010 22:38:24
Bydliště: Přechodně Praha

Re: Garrett ACE 250 - test

Příspěvek od cortes »

U některých detektorů (osobní zkušenost) jsou slabé baterky opravdu problém..detektor tak nějak ztrácí citlivost,dosah.. na některé nejmenší zajímavé mince..např..
E-Trac+S.E.F UL.33cm+WSS 25x13 S.E.F 2D +M. PRO-FIND 25
Odpovědět

Zpět na „Ostatní - srazy, detektory, ...“