Jakubčovice - údolí Raduňky, okr. Opava, FW 190 ?

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Ta soucastka co je na fotce je myslim neco jineho, ja jsem spis myslel, ze je to neco napriklad z podelneho nebo pricneho vyvazovani ( nebo nouzoveho ovladani podvozku ), ma to totiz vretenove vedeni te rolkovnice, (jako by to melo usmernovat navijeni), na kterem je to voditko s rolkama. Pokud se ale shoduje to rolkove uchyceni, asi je to neco podobneho. Nemuzu nikde najit vykresy LA, rusky neumim:))), pls dej mi sem nejakz odkaz na ruske strankz kde jsi nasel ten vykres. Diky moc.
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od cotojetohle »

Zkusím se prokopat svým archivem.......Někde sem měl docela detailní výkres motoru na lavočku.Ale neslibuju.Je to doma na CD.
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

to: msf - to vřetenové vedení je z nejzv.pravděpodobností z nějaký techniky,spíš bych se ohlídnul po těch střepech co jsem ti zakroužkoval.Ta rolna je podobná z principu jako ty z Lavočky , neznám ale detailně ruské mašiny a zda byly všechny stejné i funkcí.
to: JirkaUH-ano jsou to přesně ony , bylo jich tam několik + dvě větší,ale ty už nemám nafocený a fyzicky zůstaly na místě nálezu
to:cotojetohle- nic mi není na fotce ani trochu podobné z motoru Švecov AŠ-82 vidíš tam něco ?
Přílohy
fw 007.JPG
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Dik Torkemado, mam stejny nazor, na jare s jkm vyrazime, dame vedet a snad to rozlustime. M.
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od cotojetohle »

Z těch ulomků nepoznám taky nic......ale o víkendu najdu ty výkresy a klidně studujte.
Já v archívu moc rusy nemám.....Na germány to je jiná 8-) Jinak přikládám malý bombonek.Ju 288...ten je tak škaredej až je krásnej:-)))
Přílohy
Bundesarchiv_Bild_146-1996-027-05A,_Flugzeug_Junkers_Ju_288_V1.jpg
Bundesarchiv_Bild_146-1996-027-05A,_Flugzeug_Junkers_Ju_288_V1.jpg (22.61 KiB) Zobrazeno 2994 x
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Tuto nedeli vyrazime, sraz v 9 hodin rano u hrbitova v Jakubcovicich. Tesi se MSF a JKM a ANDRE
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Jen info, dnes nic noveho, par blbin od pechoty. Dame vedet, kdy pokracujem. Zdravi zucastneni.
Uživatelský avatar
torkemado
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: sob 04. úno 2012 21:48:51

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od torkemado »

Zdarec
V sobotu jsem brouzdal v údolí Raduňky pod Jakubčovicemi,tak jsem to vzal podél potoka u cesty dle fotek co jste tu dali a tu hromádku jsem tam ve svahu našel ohledal jsem tam ty vaše nálezy a několik identifikoval .Hlavně ty plechy se čtyřma dírama pro čepy a zbytky gumy v nich dle mne to jsou vložky do pásu od HAKLA dokonce tam byl i ten zbytek té gumové vložky
viz foto pujčil jsem si z detektorwebu
Přílohy
obr8b.jpg
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Cau. Ta hromada je jasna, vyjadrili se k uz skoro vsichni, kluci maji nazor, ze jde spis o pasovou motorku.
Co FW, zadne indicie v udoli? Nebo jine nalezy? Zdar.
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: Jakubčovice, okr. Opava, FW 190 ?

Příspěvek od msf »

Jedna zahada vyjasnena, ten prevod je z spojarskeho bubnu ( navijeni kabelu ), zadna soucastka z letadla.
Přílohy
DSCN5972.JPG
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“