Cesta z města - Bohušov

Other - meetings, detectors, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
filo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: pon 04. led 2010 9:34:04
Bydliště: Strebowitz

Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od filo »

Zdar pánové.

Včera jsem vyrazil na Osoblažsko. Cíl cesty byl okouknout místní kempy kde by se dal uspořádat letošní ročník slezského srazu a samozřejmě si pořádně zahledat. No a jak to bývá,tak člověk míní - osud mění a nakonec to dopadlo trochu jinak.........


Takže ve stručnosti od začátku: sobota odpoledne,sedím s ženou a kamarády na zahradě a grilujeme,popíjíme a obvolávám kolegy kdo by jel ráno se mnou a hlavně jak pojedeme.
sobotní zábava.JPG

Po chvíli zjištuju,že se přidá pouze kolega "cotojetohle" a k večeru se nabídnul i můj kamarád
se kterým jsem právě popíjel.
(že pry už nebyl v lese pěkných pár let a chtěl by vidět jak se hledají poklady :-) )

No nakonec teda vyjíždíme v neděli ráno ve složení já.cotojetohle,a můj kámoš s přítelkyní kteří ještě ani nestačili vystřízlivět. Čeká nás asi 80 km autem což podle plánovače stihnem max. do 1 a půl hodiny.....

Za hodinku jsme v Krnově a jelikož jde zatím vše podle plánu,tak děláme zastávku na pumpě kde dáme kafe a berem pár lahváčů na cestu.

No ale ted to začlo,projíždíme totálně rozkopaným Krnovem,kde se dá jet maximálně 20 a ještě trochu bloudíme protože to tam mají na hovno značené.

Za chvíli ale už dojíždíme do Města Albrechtice a při pohledu do mapy vidím,že nás od cíle dělí už jen max.15km,tak slavnostně hlásím že jsme do 15ti minut na místě a jelikož jsme už trochu ve skluzu,tak vybírám nejkratší cestu podel státní hranice.

Po ujetí pársetmetrů míjíme ceduli "silnice je v havarijním stavu",no ale risknem to. No byla to doopravdy hrůza,silnice byla plná děr,kaluží a proudu vody.(bylo po dešti)
Naše průměrná rychlost byla něco kolem 10-15km/h stím že jsem slyšel jak dřu podlahou o zem - no fakt hrůza.
super cesta.JPG
(dodám,že to byla "normální silnice" s dopravním značením atd. která je jedinou spojnicí mezi vesnicemi,jinak je nutno zdlouhavě objíždět)

Cesta ubíhá zatraceně pomalu ale aspoň máme čas pozorovat okolí, jak už jsem psal jedeme podel hranic s Polskem a to vtakové blízkosti že jím vidíme až do chalupy, na naší straně se začínají objevovat pozůstatky zaniklých vesnic a my uvažujem jestli vytáhnout detektory........
Po chvilce přichází milé překvapení, kousek od cesty stojí ruina barokního kostela se starým německým hřbitovem,což už stojí za zastávku.
kostelík.JPG
zase kostelík.JPG
Projdeme si kostel ze všech stran a pak si zajdem pro detektory a procházíme blízké okolí.
Bylo tam už pár jamek,ale i tak jsem za hřbitovní zdí našel železného Krista a pak ještě klíček k hodinám.
J.K..JPG
Mezitím se tam připletla nějaká skupinka turistu,tak aby jsme nevypadali jako vykradači hrobu sedáme do auta a jedem dál směr na Bohušov.
Cesta je stále hrozná a auto opravdu trpí,na jedné "křižovatce" už musím vystoupit a kouknout jestli jsem něco neprorazil,nebo něco neteče.
Naštěstí je vše o.k. a dokonce vidím v dálce vytouženou vesnici,kde snad bude už lepší cesta.
(to jsem ještě netušil,že budu muset jet touhle cestou i na zpátek)

No abych to neprotahoval,zhruba po 30 minutách dojíždíme do cíle,kde dáváme pivko a jedem do kempu.
camp-bohušov.JPG
Máme velkou časovou ztrátu a tak se nezdržujem,berem detektory a vyrážíme do lesa.

Po půlhodince hledání,(kdy mi pípla nějaká ta mince a náboje) zjištuju,že jsem se nějak vzdálil a chci zavolat klukům jestli platí předem
dohodnutý směr. Začnu prohledávat kapsy,kterých mám asi 20 ale telefon nikde....
(mám telefon na 2sim soukromý a služební - plný kontaktů na zákazníky)
No nic,vypínám detektor a chodím po lese a volám na kluky. Za chvilku najdu Milana který mi půjčí mobil a já chodím po lese trasu kterou jsem prošel a prozváním.
Už jsem prošel všechna místa a stále nic,vracím se tedy k autu jestli mi nevypadl tam,ale taky bezvýsledně.
Ted už mne napadají jen 2 místa,kde jsem ho mohl nechat a to na křižovatce,kde jsem koukal pod auto,nebo
křižovatka.JPG
někde u toho kostelíka.......
Na hledání už nemám vůbec náladu a chci se co nejdřív vrátit,problém je ovšem vtom,že nám stále chybí jeden kolega,na kterého jsem měl kontakt jenom já a já jsem bez telefonu...... po hodince běhání a křičení po lese jsem ho konečně našel a mohli jsme vyrazit nazpět.

Najíždíme opět na tu otřesnou cestu a celou cestu přemýšlím co budu dělat když ten telefon nenajdu.
Přijíždíme na křižovatku ,vyskakuji z auta a SLÁVA udělám dva kotrmelce a na oslavu kopnu panáka fernetu.
Zhodnotíme situaci a jelikož už je dost hodin,tak míříme tou otřesnou cestou do Albrechtic a pak rovnou domů.
opět super cesta.JPG
Během spáteční cesty nás už nic zvláštního nepotkalo,takže jsme dorazili přesně v 18.hodin do Ostravy.
DETECTOR Connecting People
Teknetics G2,Teknetics T2 ,Garrett ACE 150,Treasure Hunter SW-238
fil.luk@seznam.cz
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
jiri127
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: sob 02. led 2010 15:38:31
Bydliště: Dukovany, 26let

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od jiri127 »

Jo filo, ty Tvoje příhody si vždycky rád přečtu :D
XP Gmaxx II+KTčko
Uživatelský avatar
genster2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pon 15. bře 2010 21:40:18

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od genster2 »

To odnekud znam ze se nekdo strati . Filo stebou nuda neni nikdy super vylet mohu jenom litovat ze jsem nesel
Uživatelský avatar
petrson71
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22. bře 2010 22:34:39

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od petrson71 »

Někdo kliče od auta a někdo telefony. :lol:
Uživatelský avatar
Panzer1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 765
Registrován: ned 03. led 2010 0:00:47
Bydliště: Silesia,Klein Ellgoth

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od Panzer1 »

Filo,na kterém hledání si nic neztratil? :lol:
SURGET ALIQUANDO NOSTRIS EX OSSIBUS ULTOR
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
husenka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: ned 03. led 2010 14:55:50
Bydliště: Königsberg

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od husenka »

Kurde Filo,tak se taky dařilo! :lol:
Minelab X-TERRA 305
Člen SILESIA HUNTERS
www.silesiahunters.cz
Uživatelský avatar
NeCrY
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 09. bře 2010 15:54:39
Bydliště: Dittmarsdorf
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta z města - Bohušov

Příspěvek od NeCrY »

Filomeno, ty ses teda kolik...hele..az budes chtit jet na Borek, dej mi vedet, ja vas asi vyzvednu na nadrazi uz PREDTIM nez nasednete do vlaku :)
Vytisknout článek: ::>>ZDE<<::
Odpovědět

Zpět na „Ostatní - srazy, detektory, ...“